Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 5L zacięcie papieru. Kartkę wciąga do połowy. Czujniki czyste.

nual 06 Lis 2006 23:55 1898 4
  • #1 06 Lis 2006 23:55
    nual
    Poziom 10  

Witam.
    Wiem że ten temat był wałkowany, ale nic co wcześniej było napisane nie sprawdziło się u mnie. Dostałem od kolegi drukarke jak wyżej. Siedze nad nią od tygodnia. Zacząłem od wyczyszczenia, regeneracji kardridżu, ( nawiasem mówiąc strasznie bardzo słabe wydruki, muszę jeszcze bęben wymienić) no a wczoraj dostałem elementy seperatora. No i tu mój największy problem. Po złożeniu kartkę wciąga tylko do połowy, dokładnie do początku kardridża. Wogóle jakoś wchodzi nierówno jakby ją ciągło po trochu. Próbowałem już rożne ustawienia wałka ciągnącego i nic. Wszystkie czujniki czyste (czyściłęm i tak mi się wydaje). Proszę Wszystkich rzućcie jakąś sugestie bo już ją tysiąc razy rozebrałem i złożyłęm i dalej to nie to.

Z góry dziękuję

0 4
  • #2 07 Lis 2006 00:08
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Mialem ostatnio taki problem w trzech HP 5L/6L wymienilem rolke poboru papieru, separator, zrobilem konserwacje i czyszczenie - a problem nie ustapil. Pobiera do polowy i zatrzymuje sie pod cartridgem lub w polowie ukladu grzewczego. Uklad grzewczy tez rozebralem i nasmarowalem.

Problem tkwi w lozyskowaniu ukladu poboru papieru i w rolkach dociskowych (takie male znajduja sie na po bokach rolki poboru papieru na plastikowych polksiezycach) - nalezalo by je tez wymienic i lożyska slizgowe. Koszty wzrastaja do kilkuset zloty. Po 10 rozlozeniu i zlozeniu calej drukarki stwierdzilem ze klienta odwiedze nie z naprawiana HP 5L ale z nowa HP 1018 - taniej i mniej nerwow.

Pozdrawiam

0
  • #3 07 Lis 2006 01:15
    nual
    Poziom 10  

TO raczej nie to bo się elegancko obracają. Zauważyłem jakby kartka wchodziła na dwa razy, najpierw do 1/4 potem chwile przerwy i do połowy. Jak bym coś źle poskladał tylko nie moge dojść co

Dodano po 45 [minuty]:

No po następnych 20 rozłożeniach i ustawieniu już wszystkiego na pewno dobrze, wchodzi równo 1/3 kartki i się zatrzymuje. Podejrzewam że to czujnik papieru za seperatorem, ale jutro sprawdzę jego bo dziś już nie mam do niej siły.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lis 2006 09:18
    konradx
    Poziom 18  

Problem jest z tymi czarnymi uchwytami które przytrzymują rolkę pobierająca papier i stanowią dystans między modułem lasera a ośką z rolką pobierającą papier - po tylu razach rozbierania i składania poprostu je powycierałeś. JA już kilka sztuk naprawiłem w następujący sposób, rozbierasz drukarkę do momentu aż możesz wyciągnąc ową ośkę. Patrząc na drukarkeod przodu, po prawej stronie masz taki "zamek" plastikowy-to prawdopodomnie na nim masz też luz(do przodu i do tyłu, a ma być na sztywno)Ten zamek wystarczy ściągnać i na platkowym kadłubie drukarki podkleić pasek dość grubej taśmy izolacyjnej, tak aby usztywnić ośkę. Taśme należy tak podkleić(chodzi o to zeby ją umieścić od przodu anei od tyłu, czy jakoś innaczej)aby wyeliminowąć ten luz na ośce i spowodować aby sie przesunęła do tyłu. W efekcie rolka pobierjąca papaier będzie mocniej dociskać do separatora. Ważne jest też rozciągnięcie spręzynek pod separatorem i pod dociskiem papieru. Jeśli problem nie ustąpi napisz coś siwęcje co zauważyłeś. Pozdrawiam

0
  • #5 07 Lis 2006 09:35
    nual
    Poziom 10  

Witam.

Znalazłem. Panowie powód był prozaiczny, aż wstyd przyznać. Jak składałem wałęk nie wkładałem tych dociskaczy u góry w dziurki. Dziękuje za wsparcie.

0