Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

generator z Praktycznego Elektronika MAX038

misuszatek12 13 Nov 2006 22:35 1986 6
    misuszatek12
    Level 12  
    Witam ostatnio upolowałem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item141977194_x_rozpoczety_generator_funkcyjny.html

miał ktoś z tą konstrukcją styczność
    niestety sprzedający nie jest w stanie nic o niej powiedzieć
    może jakieś skany z dokumentacji by sie znalazły...
    ewentualne problemy i uwagi mile widziane..

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
  • Helpful post
    cyberdar
    Level 31  
    Witam

To nie jest generator z radioelektronika tylko z Praktycznego Elektronika. Generator oparty jest na MAX038. Wzmacniacz wyjściowy na OPA603. Jeśli ktoś go robił to może umieściłby jakiś komentarz z jego budowy i pracy.
    Powninienem mieć gdzieś gazety z tym generatorem.

--
    pozdrawiam

PS
    Nie bardzo wiem do czego jest ta płytka z gniazdem DB-9 i LEDkami
    misuszatek12
    Level 12  
    Jeśli to generator z Praktycznego Elektronika jak twierdzisz to super upraszcza sprawę
    Jeśli to by był nie problem dla ciebie to bym prosił o jakieś materiały lub chociaż z którego numeru ten projekt pochodzi..
    W każdym razie dzięki za trop

Nadal pozostaje sprawa ewentualnych problemów przy budowie
    Ktoś widać go składał z dużym zapałem i coś musiało pójść nie tak....
    Może ktoś z forum uruchomił ten generatorek...
    Być może nadal go używa...

Szkoda że muszę czekać na przesyłkę już bym sobie w nim pogrzebał...
  • Helpful post
    kszczepanex
    Level 15  
    chciałbym to sobie ściągnąć ale tyle punktów to niestety nie posiadam... mógłby ktoś na maila? byłbym bardzo wdzięczny, kiedyś się odpłacę...
    dzięki
  • Helpful post
    ciubers
    Level 15  
    Ja go skladalem, a wlasciwie skladam bo lezy nie dokonczony od roku! Na pierwszy rzut oka odpalilo wszystko ok. Problemy na jakie napotkalem przu uruchamianiu to zly uklad ksztaltujacy impulsy dla licznika 4029 (zmiana zakresow) zrobilem tak ze zastosowalem tam po tranzystorze, a przed wejsciem CLK bramke z ukladu 4069. Druga sprawa to sprawial mi problem odczyt czestotliwosci z wyjscia SYNC z ukladu MAX038. Dzieje sie tak, ze przy czestotliwosciach do 200Hz miernik wariuje i ma prawo bo przebieg jest paskudny powyzej 200Hz wszystko sie uspokaja. Wlasnie mam zamiar sie za to zabrac moze wystarczy lepiej poblokowac zasilanie, albo co... ;) Ale ogolnie projekt uwazam za spoko ma duzo funkcji i sterowanie cyfrowe. Moj wyciaga 27,5Mhz moze da sie wiecej, ale mi wystarczy. Jak cos to pisz na maila datacom(malpa)op.pl

Acha i wazna sprawa wzmacniacza OPA603 raczej nowego nie dostaniesz. Ja zastosowalem THS 3061 (chyba taki jak cos to sprawdze) jest to zamiennik od MAXIMA podobno ma lepsze parametry tyle, ze jest w obudowie SMD i pamietaj o radiatorze bo sie bedzie grzal. Oczywiscie obie kostki MAX038 i THS3061 dostalem jako sample od maxima :)