Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scaner nie widzi komputera skrzyni biegów

13 Lis 2006 23:00 8499 14
  • Poziom 11  
    Witam.

Serwisant podłączył scaner renault do samochodu. Słynny xr25. Scaner widzi wszystkie moduły samochodu z wyjątkiem skrzyni biegów. Uszkodzenie mojego auta polega własnie na tym, że elektronika skrzyni biegów automatycznej szwankuje i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Scaner renault stwierdził brak łączności z komputerem skrzyni. Tak na codzień zaobserwowałem, że rano gdy jest zimno to przez jakis czas elektronika skrzyni działa i co za tym idzie skrzynia biegów także. Po kilkunastu minutach gdy auto sie rozgrzeje to kontrolka skrzyni zgłasza błąd. Lampki od skrzyni biegów normalnie nieświecące podświetlają się (są to lampki funkcji jazda zimowa i jazda sportowa powinny działac tylko gdy funkcje sa włączone). Sam podejżewam jakis brak masy czy cos takiego. Może uszkodzony konektor gdzieś. Tylko gdzie tego szukać w aucie. Ma ktos pomysł ? W serwisie skrzyń biegów nie chcą się nawet brać za przegląd osprzętu elektrycznego.

Samochód to renault espace III 2.0 ze skrzynią ad 4.
  • Poziom 26  
    Niedobrze, ze sie niepolaczyl. Sprawdzilbym przejscie linni diagnostycznych ze zlacza do komputerka skrzyni,moze gdzies przewod odmowil wspolpracy,ot czasem bywa. Mialem okazje nie jeden raz podlaczac AD4 i nie tylko to do XR25,wszystko by ta diagnoza wyjasnila. Przekop wszystie polaczenia, zasilania i wtedy na diagnostyke. W razie potrzeby sluze schematem.
  • Poziom 18  
    Xr25 musi mieć najnowszą aktualizację do obsługi tej skrzyni, napewno pójdzie na Clip'ie.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Czys Ty kolego z choinki sie zerwal??Kaseta 18 do skrzyn A?Jak to juz nawet 14 obslugiwala...nie oszukujmy na forum,nieladnie! :idea:
  • Poziom 11  
    A może ktoś wie gdzie można kupić walizkę xr25 ?
  • Poziom 18  
    mateo027 napisał:
    Czys Ty kolego z choinki sie zerwal??Kaseta 18 do skrzyn A?Jak to juz nawet 14 obslugiwala...nie oszukujmy na forum,nieladnie! :idea:

Przepraszam jeśli ktoś poczuł się oszukany, ale chodziło mi o to, że bardzo często mechanicy mają nieaktualizowanego XR-a. Ostatnio był do sprzedania na Allego z kasetą bodaj 10 i to jeszcze po niemiecku.
  • Poziom 26  
    Nie poczulem sie oszukany, jest ok. Chcialem tylko zapobiedz rozpowszechnieniu nieprawdziwej informacji. Ja widzialem dzis XR'a z kaseta 1 i bez adaptera,na sprzedaz. Ja swoja kupilem we Francji i uzywam wersji francuskiej fiszek,to akurat zalezy kto jaki jezyk umie,ja wole francuski jak niemiecki.
  • Poziom 18  
    A ja wolę Clip'a po polsku:D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    A ja sobie sam poradziłem z usterką. Podaję co to było i może komuś się przyda. Scaner tego nie widzi. Problem jest w tym, że scaner XR25 wypisuje tylko - brak komunikacji z modułem automatycznej skrzyni biegów. Problem błachy ale duzo rozkręcania. W miejscu gdzie się schodzą pod skrzynką bezpieczników wszystkie kable był źle zarobiony fabrycznie kabel od styku z bezpiecznikiem komputera automatu. Bezpiecznik sprawny a zasilania komputera skrzyni nie było. I stąd brak transmisji ze scanerem XR25. Strasznie myliło dziwne zachowanie usterki. Gdy było zimno to wszystko pracowało poprawnie a gdy tylko się auto zagrzało to pojawiał sie błąd na wyświetlaczu. A kontrolki jazdy sportowej i jazdy po lodzie dziwnie się podświetlały.
    Dziękuję Mateo za udostępnienie części schematu.
  • Poziom 11  
    mateo027 napisał:
    ...Przekop wszystie polaczenia, zasilania i wtedy na diagnostyke. W razie potrzeby sluze schematem.

Witam, u mnie jakoś podobne objawy. U 3 mechaników / diagnostów byłem i tylko jeden się połączył z kompem w mojej reni i do tego "zobaczył" tylko silnik i nic więcej. Dziwne.
    Proszę o jakieś schematy, abym mógł sam posprawdzać przejścia, podociskać połączenia itp.

Espace III 3,0 Automat 1997.

Pozdrawiam
    Wojtek
  • Poziom 10  
    Witam. mam lagunę '95 ze skrzynią AD4 i podobny problem. Jak się zaczęły jesienne pluchy i mgły, rano zaraz po odpaleniu zapalał się SERV. Początkowo zdjęcie klemy pomagało, teraz jest gorzej. Telefonowałem do specjalisty i powiedział, że to problem z elektroniką. Czy i jak można zrobić to domowym sposobem (może osuszyć jakieś styki)?
    Gdyby nie dwutygodniowa kolejka u mechanika, to już bym tam był.
    Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Mam taki sam problem z ad4 w clio 1 . Może ktoś udostępnić jakiś schemat ?

Dodano po 8 [minuty]:

Interesowało by mnie na które piny w sterowniku ma przychodzić napięcie . Z góry dziekuje
  • Poziom 13  
    witam mam podobny problem clip (chińczyk) nie widzi OBD poprostu brak komunikacji laguna 1.9 dci 2002 r. ps. jesli ktos ma schemat bede wdzięczny
  • Poziom 13  
    witam

moj clip nie chce sie polaczyc z licznkiem oraz modulem blokady kierownicy w lagunie 2
    z silnikiem abs poducha i uch laczy

znowu z laguna 97r benz wcale nie chce sie polaczyc wyskakuje blad >Erreur de connexion au serveur tcp/Ip >
    i wylacza program lub wylogowuje sie komputer
    Jakie powinno byc napiecie n lini K i L w tej lagunce?