Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukowanie na śliskim papierze HpDeskJet 600

23 Lip 2003 22:53 9995 7
 • Poziom 10  
  Mam zestaw firmy AVERY do tworzenia etykiet (nalepek) na CD. Wszystko jest fajnie tylko że przy użyciu mojej atramentówki (HpDeskJet 600) wydruki są łatwo rozmywalne. Nawet po kilkunastu minutowym schnięciu wystarczy lekko przetrzeć palcem a wydruk się rozmazuje. Czy można temu jakoś zaradzić a może atramentówki nie nadają się do nadrukowywania na bardzo śliskim papierze czy folii?? HELP
 • Poziom 22  
  Jak najbardziej się nadaję lecz, trzeba mieć do tego odpowiedni atrament, spesjalny taki do papierów krzedowych, efekt lepszy podobno niż z laserówki.

  A tak nawiasem mówiąc to gdzieś niedawno wyczytałem ze drukarkami laserowymi nie powinno się drukować na papierze kredowym bo się tam coś niby zapycha.
 • Poziom 17  
  :arrow: djlexus: Serai drukarek HP DeskJet to są drukarki atramentowe. Laserowe dukarki To seria LaserJet.

  :arrow: seba09: Jeśli drukujesz na papierze kredowym to nie musisz mieć specjalnego atramentu (za duże koszty). Taki papier wystarczy spryskać lakierem bezbarwnym zaraz po wydrukowaniu. Jak wyschnie to żadna siła tego nie zetrze 8)
  Tylko lakier musi koniecznie być w sprayu (nie w pędzlu !!!) i nie należy przesadzać z ilością - tylko spryskać.
 • Poziom 22  
  :arrow: pcman czy ty czytać nie umiesz czy co :?::!:
  A gdzie ja tam napisałem ze seba09 ma bądź mówił o LaserJet :!:

  Nawiązałem do końcówki pierwszego akapitu :!:

  I proszę mnie więcej nie pouczać, jak nie wiesz co czytasz :!: :!: :!:

  Tak mała prośba ok :x
 • Poziom 17  
  :arrow: djlexus: nie denrwuj się tak, bo i nie ma o co :wink: Faktycznie mój błąd - za szybko twój post przeczytałem o zbyt poźnej porze.
 • Spec od drukarek
  djlexus napisał:
  ... A tak nawiasem mówiąc to gdzieś niedawno wyczytałem ze drukarkami laserowymi nie powinno się drukować na papierze kredowym bo się tam coś niby zapycha.


  To nie do końca jest prawda. Producenci drukarek wskazują Ci na jakim papierze kredowym możesz drukować (przeważnie dla drukarek np. HP jest to papier HP). Faktycznie robiłem testy na LJ 4550 na papierze kredpwym prod. HP i było naprawdę cool! Niestety, przy większej ilości wydruków szybciej zużywają się elementy gumowe (wałki, separatory) i potrafi strzelić fuser - rolka dociskowa.

  Natomiast drukowanie na drukarkach atramentowych - nie pamiętam dokładnie ale chyba DJ 690C miała już kartridże foto - i na papierze foto (też śliski) drukowało się fajnie. Atrament osiadał w papierze na specjalnej warstwie (wewnątrz papieru) i po wyschnięciu nie miało prawa nic się rozmazać. Lexmark sprzedaje tusze wodoodporne, może ktoś coś takiego wypuścił i dla HP ?
 • Poziom 22  
  :arrow: Kazik wybacz ale papiet kredowy a papier foto to dwa inne papiry mimo ze oba soą śliskie.
  Ja również rtukowałem i to sporo zdjęć ja papierze foto i szczerze mówiąc to jak mi pierwsze zdjęcie wydrukowało to nie mogłoem wyjść z podziwu.
  Zdjęcie było lepszej jakości niż oryginał.
  A trzeba powiedzieć ze otyginał był robiony jakieć 50 lat temu i to jeszcze sapia zeby było śmieszniej.
  Zdjęcie miało wymiary 10x13 zeskanowałem je i wydrukowałem w formacie A4 na papierze HP injekt 175g/m2 i wyszło SUPER :!:
 • Spec od drukarek
  djlexus napisał:
  :arrow: Kazik wybacz ale papiet kredowy a papier foto to dwa inne papiry mimo ze oba soą śliskie.

  Sorka, rozpedzilem sie :)