Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik w spawarce. Przeróbka spawarki spawającej prądem zmiennym.

18 Lis 2006 15:55 1799 4
  • Poziom 15  
    Witam kolegów. Mam pewnien problem tego typu, iż przerabiam spawarę spawającą prądem zmiennym na stałoprądową, i problem polega na tym iż muszę zbudować mostek prostowniczy w układzie greatza a mam na to mało miejsca. W związku z tym mam dwie koncepcje, albo połączyć równolegle 4 mostki prostownicze 50A, lub połączyć każdy motek jako diodę (zaciski + i - mostka) i z tego złożyć układ greatza. Prąd obciążenia to 100A Bardzo proszę o poradę
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Cztery mostki równolegle to 200A, natomiast cztery mostki (każdy jako dioda) to 100A.
    Tylko wyższe napięcie, ale to parametr chyba mało istotny...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    MatiZ napisał:
    ... połączyć każdy motek jako diodę (zaciski + i - mostka) i z tego złożyć układ greatza..[/url]

Tego rozwiązania nie polecam, gdyż w tym przypadku w prostowniku będzie się wydzielała 2X większa moc. :!:
    Łącząc 4 mostki równolegle należało by w szereg z każdym z nich dać jakis mały opór aby prądy były mniej więcej jednakowe.
  • Poziom 15  
    wiem własnie ze należało by założyć jakiś oporek w celu zapewnienia równego rozpływu prądów lecz przy takich prądach to chyba jednak cieżkie do zrealizowania lub malo praktyczne. a CO koledzy sądzą o samym połączeniu 4rech mostków????[/url]
  • Poziom 29  
    Wg mnie nie trzeba stosować żadnych rezystorów. Przy takich prądach to przewody zasilające doprowadzone do każdego mostka zadziałają jak rezystory wyrównawcze.