Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Zanussi Z 622/9 K, nie działa samorozmrażanie

18 Lis 2006 22:43 4293 7
  • Poziom 2  
    Witam, może ktoś pomoże zdiagnozować problem i ew. koszt naprawy. Lodówka jak w temacie, z 1993r, ładnie chłodzi, ale od miesiąca nie działa samorozmrażanie. Momentalnie pokrywa się szronem na tylnej ściance, a kilka dni później lodośniegu jest już kilka cm grubości. Agregat cały czas pracuje, nie wyłącza się. Co to może być? Jakiś czujnik? Można to samemu naprawić? Ew. ile powinien wziąć serwisant?

I druga sprawa. Trochę popękała mi uszczelka. Czy w tym modelu da się ją wymienić?

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Na 1 nie wyłączyła się, ale trochę mniej niż 1 już się wyłącza, głośnym stukiem. Tylko potem jest kłopot z włączeniem. Trzeba usunąć lód z tyłu, dopiero wtedy się włącza. I już po kilku minutach jest spory szron.
  • Poziom 2  
    Zamraża i to jak. Wrzuciłem puszkę piwa przy tylnej ściance, to ten lód zaczął ją wchłaniać. Zupełnie jak ekspansja organicznej plazmy na filmie sf. Na tylnej ściance jest taki czujnik, kawałek zawiniętego drucika. Pierwszy raz, jak nie chciała się włączyć, to odkręciłem go, oczyściłem z lodu i zaskoczyła. Myślę, że się nie wyłącza z powodu układu związanego z tym czujnikiem. Ale nie znam się, czy wystarczy ten czujnik wymienić, czy to usterka bardziej złożona. W każdym razie miał wpływ na włączenie lodówki, więc pewnie ma wpływ na wyłączenie. Masz może jakąś sugestię?
  • Poziom 2  
    Dzięki, ale myślę, że to za mało. Ta kapilara, jak oczyściłem ją z lodu, spowodowała, że lodówka się włączyła. Myślę również, że przekazuje 'dalej' to ochłodzenie i oblodzenie ścianki. Tylko to 'dalej' coś nie działa. Pytanie, czy 'dalej' to termostat? Czy to jest część mechaniczna, czy elektroniczna? Czy można to jakoś łatwo sprawdzić? Czy łatwy jest dostęp?