Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv matsui 26MWL2205 , jak wejść w tryb serwisowy ?

22 Lis 2006 03:17 1471 3
  • Poziom 35  
    mam taki telewizor jak w temacie ,mam z nim taki problem jaki opisałem tu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic605305.html , ale temat poszedł w zapomnienie wobec czego zakończyłem go i postanowiłem zapytać o coś nowego odnośnie tego właśnie tv .Nie wiem jak w tym modelu wejść w tryb serwisowy , znalazłem kilka sposobów z innych modeli tv z takim procesorem ,ale w tryb nie udało mi się wejść , procesor jaki jest tam zamontowany to : sda 5550 a14 i pamięć 24c16 . wsady mam zgrane do pliku i zabezpieczone . Aktualne objawy : orginalny pilot choć sprawny nie działa na telewizor - zaprogramowałem MAK 2000 i tv przełącza poprawnie , na funkcji TV obraz jak i osd jest zielone (brak niebieskiego i czerwonego), nie przełącza zakresów podczas strojenia , jakby miał tylko jeden zakres , przez złącze VGA obraz jest można powiedzieć kolorowy - choć kolory nie są dokładnie odzwierciedleniem tego co widzę na ekranie laptopa , głosu po podłączeniu nie ma , regulacja kontrastu działa jak balans bieli(MIN-wpada w czerwień, MAX wpada w zieleń) , natomiast po przełączeniu na tv kontrast działa prawidłowo .Wydaje mi się ,że wejście w tryb serwisowy jest niezbędne do ustawienia właśiwych bajtów w procku , czy wymiana tego procesora na kompletnie nowy wymagać będzie jakiś ustawień czy też odpali odrazu ???? , czy też wszystkie ustawienia są w 24c16 ??? ,pytam dlatego , bo mało miałem do czynienia z wgrywaniem wsadów i mam małe doświadczenie w tym kierunku.
  • Poziom 21  
    Może pamięć "puściła"?
    Oryginalny pilot powinien działać-chyba, ze "wysiadł" kwarc- podstaw inny o takiej samej częstotliwości. W tryb serwisowy najczęściej się wchodzi włączając tv włącznikiem sieciowym przyciskając jednocześnie przyciski + i - głośności,tak długo aż na ekranie pojawi się informacja o wejściu w tryb serwisowy lub zera.
    Niektóre TV mają wejście przez przytrzymanie"menu" i wprowadzenie kodu cyfrowego- najczęściej są to cztery cyfry. Niestety musisz je znać. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda- może gdybyś podał nr.chassis coś bym znalazł.
    Nowe procesory są z reguły zaprogramowane ale i tak po wymianie trzeba wejść w tryb serwisowy chociażby dla ustawienia geometrii, odcieni itp.
    Potraktuj tą moja odpowiedź jako poradę poglądową dot. trybów serwisowych.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 41  
    Spróbuj tak //
    Menu nastepnie wpisać kod 9301.poruszać się po SM kolorowymi przyciskami telegazety,zmiany + - V.zapamietanie / wyjście z trybu przyciskiemTV/TXt.