Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieza: SONY HCD-RX90-laser !

25 Lip 2003 22:46 3040 7
  • Poziom 27  
    Mam problem - po czyszczeniu lasera i regulacj wszystko czytal bardzo pieknie nawet te przegrywane.Potem gdy zalozylem obudowe to sie dopiero zaczelo: plytki w srodku zostaly i gdy otwarlem szuflade no z problemem je wyciaglem 3 cd sie tam moga pomiescic.I problem jest taki ze silnik , ktory kreci plyta sie caly czas kreci i nie chce mi przeczytac plyty tylko kreci i wyzuca plyty tak ze sie jeszcze kreca.Podejzenie pada na modul pod laserem tam znajduja sie 3 scalaki BA5941EF-TEN CHYBA STERUJE SILNIKAMI, potem sa jeszcze CXD2519Q,CXA1992AR, LASER :KSS213 D, co mam zrobic zeby mi nie krecil i nie wyzucal krecocych plyt.zeby zaczą czytac jak dawniej.
  • Poziom 19  
    Miałem już kieeedyś podobny problem w wieży Sony otóz wyłał elektrolit z jakiegoś kondziołka , ale tak skutecznie że wciekł pod scalak SMD (40pin) i tam dopero narobił spustoszenia
    głównie ma przepustach. B.dokładnie obejzyj sciezki i "przedzwoń"
    przepusty - wszystkie w tej okolicy, nawet lekko poczerniałe scieżki pod lakierem na 100% trzeba oczyścić i poprawić połaczenie. Nie pamietam juz pod jakim scalakiem najbardziej było napaskudzone.
    Uszkodzenie to dawało najpierw podobne objawy do zabrudzonego lasera
    po podmianie lasera krótko było dobrze a późnie zupełnie przypadkowe objawy. Laser okazał się dobry.
    Pobieżne oględziny płytki nie wykazazywały tak istotnych uszkodzeń jakie opisałem wyzej

powodzenia
  • Poziom 27  
    Witam ponownie ,a wiec nie ma zadnego kondziolka wylanego mysle ze gdzies zwarcie zrobilem poniewaz kreci mi sie caly czas silnik , ktory kreci plyta przy PLAY co mam zrobic jak to naprawic . :cry:
  • Poziom 31  
    sprawdź czy dobrze zlożyłeś...mogłeś coś zablokować (jakiś czujnik) lub źle podłączyć.......
    albo przesadziłeś z regulacją lasera........
  • Poziom 9  
    witam. mialem identyczny problem. nie czytal plyt cd, a jak juz zalapal to tylko 2-3 utworki. wyrzucal krecace sie plytki i silnik caly czas chodzil. okazalo sie ze to ta tasiemka co idzie od lasera. mnie tasiemka kosztowala 40 zl. wymiana samodzielna. pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Możesz to opisać dokładniej jak uruchomisz wieżę to już się kręci czy co?Czy jak wysuniesz szufladę i zamkniesz.
  • Poziom 14  
    Witam
    zobacz taśme która idzie do szuflady zmieniacza (wąska koło 4,5 pinów-pękają)-moze byc tez czujnik obrotów talerza--albo tam jest switch albo dioda i fototranz.pozdrawiam
  • Poziom 27  
    w tym wypadku to byl laser do wymiany dziekuje i pozdrawiam