Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

creative x-fi,galaxy 7300GT,chieftec400W-nie uruchamia się.

stawek 25 Lis 2006 17:27 1174 13
  • #1 25 Lis 2006 17:27
    stawek
    Poziom 9  

Konfiguracja to:płyta gigabyte m-55 plus, sempron 3200+, 256+512mb ddr2, creative x-fi, zasilacz to chieftec 400W. Ostatnio przyszła zamowiona karta Galaxy 7300 GT i po włożeniu jej problem jest tego typu że komputer nie uruchamia się-tzn podczas ładowanie systemu (xp+sp2) wszystko staje w miejscu. Natomiast po wyjęciu x-fi uruchamia się bezproblemowo. W trybie awaryjnym uruchamia sie z obydwoma kartami. Czy problemem jest zbyt mały(sic!) zasilacz?

• Ups
  • #2 25 Lis 2006 17:32
    tronic1
    Spec od komputerów

Zmierz miernikiem napięcia zasilacza.Twój powinien wystarczyć,ale może coś z nim nie tak.Zmień slot PCI dla X-Fi.Jaką miałeś poprzednio kartę graficzną ?

• #3 25 Lis 2006 18:04
    polemnik
    Poziom 10  

stawiam na zbyt słaby zasilacz...

• Ups
  • #4 25 Lis 2006 19:59
    stawek
    Poziom 9  

poprzednio była zintegrowana na płcie...

• #5 25 Lis 2006 20:06
    qscgu
    Poziom 34  

to nie jest mozliwe ze za slaby zasilacz... tym bardziej chieftec... mam lepszy sprzet + karte WIFI i Audigy 2 i chodzi to na Procompie[pewnie jakis z tanszych] 300W. Wiec za slaby zasilacz na pewno odpada. zdaje mi sie ze twoja karta graficzna Gryzie sie z kartą graficzną, moze jakims cudem maja ten sam numer przerwania? sprawdz to. SProboj tez wsadzic tego X-FI w innego slota jak juz ktos tu radzil

• Pomocny post
    #6 25 Lis 2006 20:14
    Figi
    Poziom 37  

Wyłączył kolega zintegrowaną grafikę w BIOS-ie?
    Proszę w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki od karty (np. programem Drive Cleaner).

• #7 25 Lis 2006 20:46
    stawek
    Poziom 9  

w biosie jest opcja samoczynnego wylączenia zintegrowanej jeśli wykryje inną grafe w pci.

• Ups
  • Pomocny post
    #8 25 Lis 2006 20:52
    qscgu
    Poziom 34  

mialem identyczny przypadek jak z karty PCI sie przerzucilem na PCI-E, wtedy tak samo stawalo na ladowaniu systemu i dopiero odinstalowanie sterow starej karty pomoglo

• #10 27 Lis 2006 20:21
    stawek
    Poziom 9  

cóż... niestety moja radość była przedwczesna. Sprzęt działał poprawnie długi czas, grafika w grze na max detalach, karta muzyczna również działała poprawnie we wszystkich trybach.Wszystko ładnie pieknie,komputer po restartach uruchamiał się normalnie. Niestety juz dziś problem wystąpił ponownie.
    Ładowanie systemu zatrzymuje się w połowie i koniec.
    W podglądzie zdarzen znalazłem taki błąd:

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:
    AFD
    AmdK8
    Fips
    IPSec
    MRxSmb
    NetBIOS
    NetBT
    RasAcd
    Rdbss
    Tcpip
    WS2IFSL

Zaznaczę że wczesniej robiłem format partycji systemowej i instalowałem wszystkie sterowniki od nowa. Jak juz wyżej napisałem wszystko było ok.

Pytałem dzis w sklepie komputerowym co może być przyczyną to facet poinformował mnie że prawdopodobnie chipset na płycie jest za "słaby" i nie jest w stanie obsłużyć kart jeśli są włożone obie-czy to może byc przyczyna?

W tej chwili wyjąłem karte muzyczną i wszystko działa poprawnie. Nie mam juz pomysłów co może być problemem... :(

• #11 27 Lis 2006 20:45
    tronic1
    Spec od komputerów

Facet w sklepie opowiada głupoty.Te karty dźwiękowe i sterowniki do nich sprawiają trochę kłopotów,to fakt znany.Sprzęt nie kręcony ? Sterowniki masz najnowsze ? Może kojarzysz czy jak wystąpił problem to instalowałeś coś,zmieniałeś jakieś ustawienia w systemie ?

• #12 27 Lis 2006 20:52
    polls
    Poziom 16  

Możliwe że to płyta powoduje konflikty proponuje zmiane biosu na najnowszy, jeśli niema prosze napisać do Gigabyte oni odpowiadają na problemy użytkowników i proponują rozwiązanie problemu

support Gigabyte

Wywiad z przedstawicielem Creative oraz częściowe rozwiązanie problemów z kartami x-fi

pozdrawiam

• #13 27 Lis 2006 21:22
    czuga
    Poziom 23  

Witam,

Sprobuj moze odpalic kompa bez X-Fi i zobacz czy nie ma problemow. Moim zdaniem problemy generuja niezbyt dopracowane sterowniki do X-Fi.

Pozdrawiam

• #14 27 Lis 2006 21:27
    Logan
    Poziom 30  

Czy po ponownym wgraniu systemu pamietal kolega o tym zeby wgrac sterowniki najpierw do plyty glownej (warto sprawdzic najnowsze zamiast tych z CD) a dopiero pozniej sterowniki do karty graficznej?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME