logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Amplituner (kino) Yamaha rx-v390rds - problem z kanałami

grzywa_83 28 Lis 2006 00:04 1625 3
REKLAMA
  • #1 3271053
    grzywa_83
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam mam problem z moja yamaha:( otoż po załączeniu gdy potencjoimetr glosnosci jest na niskim poziomie (ponizej 1/4) to nie zalaczają sie wszystkie, lub prawy, lub lewy glosnik przedni oraz centralny(czyli wszytskie o mocy 60w). Czasami zalaczają sie ok. jednak gdy sie nie załaczy, to po poglosnieniu powyzej 1/4 gra ok i wtedy mozna zjechac potencjometrem nizej. Niekiedy pokrecenie balansem wyjasnia sprawe. po rozkreceniu zauwazylem 4 wylane kondensatory (jedne 8200uF 56V drugie 2200uF 28V). czy one mogą byc przyczyna tej usterki?? prosze o pomoc pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3271255
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
  • REKLAMA
  • #3 4947759
    DawiDD
    Poziom 28  
    Posty: 2114
    Pomógł: 7
    Ocena: 335
    kondensatory wymien, potencjometry przelutuj i psiknij kontaktem

    Przypominam, że na forum obowiązują zasady pisowni - p.15 regulaminu. [Mirek Z.]
  • #4 5853748
    asta
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Miałem podobny problem i okazało się, że winne są przekaźniki załączające głośniki.Po przeczyszczeniu styków wszystko wróciło do normy.
REKLAMA