Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 2200 nie zazebiajacy fuser

malysobolek 29 Lis 2006 11:29 1446 4
  • #1 29 Lis 2006 11:29
    malysobolek
    Poziom 12  

Witam,
    Mam spory problem z tą drukarką,
    Drukarka ma ponad 300 tyś wydruków i przetarła sie w niej folia fusera
    Klient zdecydował się na wymianę całego fusera jednak po wymianie
    zaczęło mi coś nie zazębiać (trzaski) z prawej strony fusera.
    Podmieniałem fuser z innej drukarki i nie trzeszczało ale ten sam fuser w tej drugiej drukarce też nie trzeszczał.
    Dostawca przyjął reklamacje i wymienił mi na drugi fuser ten jednak też trzeszczy .
    Rozbierałem mechanizm drukarki napędzający fuser i nie zauważyłem uszkodzeń zębatek.
    Może ktoś miał taki problem, może jakieś kółko w tych drukarkach dodatkowo zużywa się i dobrze nie zazębia

0 4
  • #2 29 Lis 2006 15:57
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A nie miałeś problemów z zainstalowaniem go w drukarce? W 1320 też zakaładałem fuser po wymianie i trzaski powodowało zbyt duże naprężenie fusera. Zębatki nie kleiły się ze sobą i poluzowanie całości oraz wymontowanie i ponowny montaż dały pozytywny efekt.

C.

0
  • #3 29 Lis 2006 18:41
    lord wiader
    Poziom 15  

Czasami okazuje się że konstrukcja całego fusera uległa lekkiemu zdeformowaniu i folia teflonowa okazuje się minimalnie za długa proponuję ją lekko przyciąć.

0
  • #4 30 Lis 2006 16:55
    mestre
    Poziom 11  

Witam,czy przypadkiem nie są zerwane gwinty w ramie?
    Miałem kilka takich przypadków w tym modelu.
    Pomaga wymiana wkrętów na nieco dłóższe.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 03 Gru 2006 15:30
    malysobolek
    Poziom 12  

Witam,
    Udało mi się rozwiązać ten problem, chociaż odgłosy dochodziły z tyłu mechanizmu przyczyną było obcieranie metalowej zapadki ze sprzegiełka rolki pobierającej szuflady ( przy wymianie rolki cała ośka wyskoczyła delikatnie z zaczepu i podczas transportu wypadła więcej, co powodowało te zgrzytanie.

lord wiader napisał:
    Czasami okazuje się, że konstrukcja całego fusera uległa lekkiemu zdeformowaniu i folia teflonowa okazuje się minimalnie za długa proponuję ją lekko przyciąć.

fuser jest nowy, więc nie mogło być mowy o deformacji.

gwinty faktycznie zerwały mi się ale zastosowałem troszkę grubsze i dłuższe śrubki.

dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi

0