Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung, ML-1210, brak wydruku tylko brudzi kartki

04 Gru 2006 15:44 1891 7
  • Poziom 11  
    Jak w temacie! Po wielu próbach przeinstalowania nadal to samo. Drukarka działała bardzo dobrze i nagle bez jakiegokolwiek powodu przestała dawać dobry wydruk. Tylko strony pokryte cienką warstwą tonera. Toner był regenerowany 2 krotnie i wszystko działało dobrze. Proszę o pomoc!
  • Specjalista - kserokopiarki
    wygląda jak brak bias-a na wałek magnetyczny. Rozbierz wkład i sprawdź wszystkie styki. W Samsungu styki powinny być konserwowane przy każdej regeneracji. To dość słaby punkt.

C.
  • Poziom 11  
    Ta wskazówka być może jest cenna ale dla kogoś kto zna się trochę lepiej na drukarkach laserowych. Proszę o dokładniejszy opis czego szukać. Podejrzewam że bias to inaczej jakieś zasilanie wałka czy coś w tym stylu, ale pewny nie jestem.
    Nooo....! Dokładnie ! Chodzi o napięcie wałka magnetycznego. Z tego co pamiętam jest tam styk ruchomy który powinien mieć przesmarowany bolec i gniazdo smarem elektroprzewodzącym. Jest tam jeszcze sprężynka przenosząca napięcie na listwę nad wałkiem. Przy regeneracji (nie wiem czy sam ją robisz?) powinieneś przeczyścić styki i podoginac blaszki łączące boczne styki drukarki ze stykami wkładu. No i posmarować styki wewnątrz wkładu smarem elektroprzewodzącym. Niestety ten model tak ma ! Domena SAMSUNG-a i LEXMARK-a !

C.
  • Poziom 11  
    No trochę to trwało bo musiałem skombinować smar ale niestety po dokładnych i starannych oględzinach i czyszczeniu dalej nic nie drukuje. Ponadto zauważyłem iż na bębnie światłoczułym gromadzi się duża ilość toneru i w związku z tym podejrzewam że może to on nawalił. A może idę złym torem myślowym?
  • Poziom 2  
    Z bebnem pewnie masz wszystko OK, trafila do mnie drukareczka z identycznymi objawami i wymiana tonera nic nie dala...

ale poradzilem sobie w ten sposob ze troszke zmodyfikowalem (splaszczylem) styki do tonera, gdyz zauwazylem ze nie przy kazdym jego wlozeniu mam szare kartki i odwrotnie... drukuje... poprostu jak by toner 'nie ukladal' sie w drukarce tak jak powinien, a styki w tej drukareczce nie sa zbyt duze...
  • Poziom 21  
    na 95% częsty błąd jak ktoś sam regeneruje z prawej strony jest sprężynka która powinna być we wcięciu listwy tej metalowej jak go otworzysz często jak ktoś tą listwę ruszał nie zauważył tej sprężynki i dostała się pod tą listwę. Pozdrawiam
    Albo jak ostatnim razem miałem przypadek - nasypał się toner na styki wewnątrz wkładu i napięcia na sprężynce i listwie oraz wałku pogłupiały i dawały taki wydruk. Wyczyszczenie styków we wkładzie i drukuje jak nówka!

C.