Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot hormann upadł .. i przestał działać

04 Gru 2006 20:44 5266 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam problem z pilotem do bramy (Hormann typ S850 E860, 40,685 MHz) - upadł mi dzisiaj i przestał działać.
    Wymieniłem baterię na nową, w czasie wciskania przycisku dioda się świeci ale niestety brama nie reaguje.
    Od sąsiada pożyczyłem pilota i przeprogramowałem od początku oba przyciski - programuje się OK (sygnalizacja migającą diodą).
    Rozebrałem pilota i nic nie zauważyłem poza tym, że drut owinięty na rdzeniu (antena) w dwóch miejscach 'odkleił się' (przyklejony na farbę). W czasie przyciskania przycisku ruszałem tym drutem ale nic to nie dało.

Może macie jakieś sugestie? Ewentualnie gdzie w w-wie szybko można zanabyć nowego pilota? (allegro przeszukałem, google też niewiele mówią :( )

pozdrawiam,
    W.Batura
  • Poziom 14  
    Z tego co się powierzchownie orientuję to rezonatorki kwarcowe są podatne na upadki i dlatego podczas upadku mogł się "przestroić". Może wymiana jego pomoże..
  • Poziom 24  
    Witam.Kolega RAFU 84 dobrze pisze
    rafu84 napisał:
    Z tego co się powierzchownie orientuję to rezonatorki kwarcowe są podatne na upadki i dlatego podczas upadku mogł się "przestroić". Może wymiana jego pomoże..
    .Sprawdź jeszcze w tym pilocie czy nie oberwała się antenka to też nie raz wysiada jak pilot upadnie na ziemie.Pozdrawiam.Oczywiście dotyczy to pilota z szarymi przyciskami.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem kwarc i pilot działa.
    Naprawa 2zł a nowy pilot 150zł.

Dzieki za pomoc.

pozdr.
    wbat