Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty transponderowe - system kontroli dostępu

26 Lip 2002 08:45 4334 12
  • Poziom 19  
    Mam małe pytanie, czy może ktoś zna stronkę na której opisane są typy takich kart, może jakieś specyfikacje, normy, cokolwiek.
    Mam trzy rodzaje w różnych obudowach i dwa działają na jednym systemie a jesten tylko na drugim. :cry:

Pozdrowionka

Mathev
  • PCBway
  • Poziom 15  
    na stronie Arpolu ( http://www.arpol.pl )są częściowe opisy z działu kontroli dostępu, strona jest jeszcze w budowie stąd przez jakiś czas może jeszcze nie być bardziej szczegółowych informacji.
    Swoją drogą w jakim systemie (albo firma) masz te karty.
  • Poziom 19  
    W zakładzie zamontowany jest system firmy ROGER ( sam projektowałem) pużniej jakiś geniusz zamówił system kontroli dostępu do windy i w tym systemie są już inne karty, tzn nie działają w drugim systemie.
    Z lekka paranoja.

Bardziej zalezy mi na tym w jaki sposób odczytać numer na karcie.

Może jakiś emulator kart ?

Pozdr,
    Mathev
  • PCBway
  • Poziom 19  
    A może zna ktoś zasadę działania tego cholerstwa, jak popatrzy się pod słońce to widać kułeczko i kropkę. Mogę tylko domyślac się, że system działa dostaje jakiś sygnał z czytnika a następnie wysyła odpowiedz z numerem. Może tez modulować sygnał wysyłany przez czytnik. Ale jak to właśnie chciałbym się dowiedzieć. szcególnie że ustrojstwo (karta) nie ma żadnego wewnętrznego źródła zasilania.

Pozdr,

Mathev
  • Poziom 12  
    Część takich transponderów wysyła kod stosując modulację amplitudową z kodowaniem manchester. W środku jest cewka króra odbiera sygnał z czytnika a mastępnie podaje numer (64 bity, 40 istotnych reszta to synchronizacja i kontrola poprawności)
    Robi takie firma MICROMADE
    www.micromade.com.pl
  • Poziom 20  
    masz tu caly opis dzialania kart zblizeniowych

/wirus, plik skasowano
  • Poziom 19  
    wielkie dzięki, o to mi właśnie chodziło.

Pozdrowienia

Mathev
  • Poziom 11  
    Polecam strone http://www.hidcorp.com Tam znajdziesz troche informacji na ten temat, pnadto byl na stronic chyba microchipa przyklad projektuy na procku pic'a z wykorzystaniem transpondera
  • Poziom 11  
    Ale nie chodzi tu o pamieci typu Touch Memory a o identyfikacyjne karty zblizeniowe
  • Poziom 11  
    w pliku wysłanym przez HKI jest wir... (VBS.haptime.A@mm) watch out!