Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona przetwornica w switchu.

08 Gru 2006 12:37 1335 12
  • Poziom 14  
    Posiadam uszkodzony zasilacz (przetwornicę) ze switcha. Sparwdziłem elemnty półprzewnikowe - są OK. Napięcie dochodzi do transformatorka ok 312 V DC, jednak za transformatorkiem cisza. Przetwornica jest na UC3843AM, czy możliwe że to ten układ uległ uszkodzeniu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    A co z jego zasilaniem i kluczem?
  • Poziom 14  
    półprzewodniki sprawdziłem i są OK, kondensatorki całe, rezytory również są OK.

Zasilanie dostaje ok. 8V, a jeśli chodzi o klucz, to ten tranzystor K2845?

Czy tego klucza da się sprawdzić miernikiem tak jak każdy inny półprzewodnik?
  • Poziom 14  
    a może gdzieś cos jest na temat napraw przetwornic, jakas strona albo post, próbowałem znaleźć ale nie znalazłem.
  • Poziom 14  
    Dzięki, ale to troszeczkę za skomplikowane, dotyczy chyba przetwornic tv, ja ma taką małą przetwornicę - zasilacz ze switcha.

Dodano po 5 [godziny] 35 [minuty]:

znalazłem jeden post podobny, też o przetwornicy ze switcha i mam takie pytanie: czy ten zasilacz tylko działa pod obciążeniem? chodzi o to czy bez obciążenia będzie jakieś napięcie na wyjściu?
  • Poziom 20  
    sprawdz miernikiem czy NAPEWNO male kondensatory elektrolityczne maja dobra pojrmnosc (1,10,56uf), naprawialem juz kilka przetwornic i to zawsze male kondensatorki tracily pojemnosc i przetwornica nie uruchamiala sie, lub dawala za niskie napiecie.
  • Poziom 18  
    djfazee napisał:
    Posiadam uszkodzony zasilacz (przetwornicę) ze switcha.

U mnie w krótkim czasie padły trzy routery - przetwornice totalnie spalone
    nie było rady zrobiłem zewnętrzne zasilacze 5V 15VA i jest ok.
  • Poziom 24  
    Tranzystor ktory podales to mosfet.Poszukaj na elektrodzie to znajdziesz jak zmierzyc czy jest sprawny.Jezeli chodzi o scalak uc3843 to sprawdz czy wychodzi sygnal z niego (sterowanie na klucz czyli ten mosfet) ,najlepiej podlaczajac oscyloskop.Wiecej informacji znajdziesz w dataschecie.Pozdrawiam Arek
  • Serwisant
    Kondensatory wyglądają na całe -dobre stwierdzenie wymień je to jest podstawa przy naprawach przetwornic.
  • Poziom 14  
    OK, to jutro wymieniam wszystkie elektrolity
  • Poziom 14  
    Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne (w sumie 5) i zasilacz śmiga. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.