Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Guma rażąca prądem. Co jest w środku? Jak coś takiego zrobić?

10 Gru 2006 14:13 7982 11
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji …
  • Poziom 18  
    Moim zdaniem aukcja powinna zostać zdjęta z Allegro, bo brakuje ostrzeżeń o ew. niebezpieczeństwach związanych z "zabawą" czymś takim z osobą, która ma np. rozrusznik serca.
  • Poziom 21  
    Prawdopodobnie nikt Ci nie poda, bo nie wiadomo jakim napięciem to razi, i z czego jest zasilane.
    Narysowałem coś takiego:
    Guma rażąca prądem. Co jest w środku? Jak coś takiego zrobić?
    Jak dotkniesz dwóch punktów palcem to poczujesz coś; w zależności jakim napięciem cie porazi. Nie używaj więcej niż 9V !
  • Poziom 12  
    chciałbym zeby to cos koplo tak zeby ktos to poczul
    9V nawet nie kopie
    czy mozna jakos wzmocnic napicie tak aby powstaly prad byl o małym natężeniu
  • Poziom 34  
    pojęcie względne bo człowieka zabijają miliampery a nie ampery.

Dodano po 34 [sekundy]:

znaczy ampery też mogą ;)
  • Poziom 19  
    Wydaje mi się że jest to elektret.To takie coś co posiada ładunek lektryczny.
    Coś na wzór magnesu.
  • Poziom 12  
    Witam
    Rozbieralem kiedys cos takiego dawno temu o ile pamietam jest tam elektromagnesik z kondensatorem chyba+ bateryjka. Jest to tak zrobione ze elektromagnes przerywa napiecie z bateryjki:D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To jest prosty generator w.n. do zrealizowania na elektromagnesie i przerywaczu lub tranzystorze i cewce, czy też jeszcze inaczej... Poszukaj sobie tematów o generatorach w.n, elektrycznych pastuchach itp.
  • Poziom 20  
    Witam
    Rozebralem kilka tego typu zabawek i wszystkie byly oparte na przetwornicy wibratorowej (elektomagnes z przerywaczem).
  • Poziom 18  
    Wszystko to sie opiera na jednym prostym wzorze na napiecie na cewce:
    U=L•di/dt
    di/dt to zmiana pradu w czasie
    Wynika z tego, ze napiecie rosnie gdy di rosnie, badz dt maleje. Najprosciej efekt duzego napiecia uzyskac dazac do tego by dt bylo male, czyli bardzo szybko przerywajac obwod z indukcyjnoscia (cewka, elektromagnesem, stycznikiem, transformatorem, itp). Ja na przyklad gdy bylem maly uzywalem baterii plaskiej i transformatora dzwonkowego do odpalania petard na odleglosc (taki glupi okres w zyciu, kiedy czlowiek byl zafascyonwany wojskiem i survivalem ;-) ).
    Ale zamiast obwodow z indukcyjnoscia mozna rozebrac zwykla zapalniczke (tylko taka z przyciskiem, a nie kolkiem z kamieniem) i jak sie dotknie konca drucika i przycisnie przycisk to tez potrafi niezle kopnac. Tylko nalezy pamietac o tym, ze tego typu zabawy moga byc niebezpieczne i moze sie Wami zainteresowac policja!!!
    Pozdrawiam