Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka - kondensator. Nagrzewający się element.

11 Gru 2006 10:09 1509 7
  • Poziom 11  
    witam
    w zalączonym zdjeciu jest element ze szlifierki (kondensator) ktory ostanio zaczol sie bardzo nagrzewac po krotkim czasie pracy i przesto spowalnial szlifierke teraz mam pytnie co daje ten kondensator czy niemozna podlaczyc szlifierki bez niego? jesli nie to czy da sie taki kupic albo czy jakies zamienniki są? ile naprawa tego moze kosztowac?
    Szlifierka - kondensator. Nagrzewający się element.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    10mikro/500V nie wiem ile kosztuje,ale niewiele. Pewnie jest to kondensator rozruchowy i bez niego silnik nie będzie miał mocy.

Dodano po 10 [minuty]:

Miał prawo się zepsuć,bo pracował 35 lat.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mogę tylko podpowiedzieć aby to nie był kond. elektrolityczny lecz odpowiedni do rozruchu zwłaszcza pod względem napięcia. Pojemność możesz stolerować nawet o 20%. Znajdziesz go najprędzej w sklepie z częściami do sprzętu AGD lub częściami do elektronarzędzi.
    Powodzenia
  • Poziom 11  
    witam
    w koncu kupilem ten kondensator ale jak go podlaczyc ? na zdjeciu widac na tym brazowym(kondesatorze) jest niebieski i czarny kabel i teraz jak to ma byc w tym nowym (białym) ktory kabel do jakiej nózki, pozatym nowy ma jeszcze na dole nakretke ona sluzy tylko do przykrecenia tego kondensatora do obudowy czy do czegos jeszcze????
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Przewody podłącz dowolnie, a nakrętka służy tylko do jego montażu do np obudowy.

Pozdrawiam
    Adam
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Tak swoją drogą to ten uszkodzony też miał element mocujący w postaci "uszka" (pod śrubę, wkręt).

ps

ale jaka pamiątka pozostała :D

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    to jest kondensator blokowy a wiec obojetne jak go podlaczysz jest po albo jako rozruchowy albo do pracy

Dodano po 1 [minuty]:

to jest kondensator blokowy a wiec obojetne jak go podlaczysz jest albo jako rozruchowy albo do pracy
  • Poziom 11  
    oki juz podlaczylem wszystko dziala jak powinno temat zamykam