Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX3800 problem z drukarką

Bojar 14 Gru 2006 22:10 1491 2
  • #1 14 Gru 2006 22:10
    Bojar
    Poziom 10  

Witam:)
    Mam problem ze swoją drukarką dziś kupiłem tusze do niej nie są orginalne sprzedawca w sklepie zapewniał kieyś że na tych tuszach nie utrace gwarancji więc działałałem na nich. Jednak pobierała za dużo czarnego więc kupiłem wkład kuóry można doładowywać ale z wkładem jest jakiś problem bo łąduje tusz tak jak było napisane w instrukcji czyli 13-15ml <w orgnalnych jest 13ml>tylko po wydrukowaniu 2-5 kartek tuszu nie ma. Problemem jest jeszcze to, że nawet jak drukuje czarnym tuszem nie wiem czemu zjada kolorowy. Czy to jest jakaś wada fabryczna? prosze o pomoc. A i nie mam juz gwarancji, straciłem ją jak wsadziłem kadridza z możliwości ładowania.

Dodano po 40 [minuty]:

Kolega przesłął mi link z innego forum gdzie był opisany podobny przypadek ponoć to wina nieorginalnego tuszu. Ale tera czy jest sęs powrotu do orginalnego tuszu czy z orginalnym tuszem też tak nie będzie się dziać??

• #2 14 Gru 2006 23:01
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niekoniecznie, do tej drukarki wkładasz tylko pojemnik, głowica jest stała więc powrót do oryginalnego tuszu może załatwić sprawę ale zaznaczam "może" nie musi. Co do zużywania się kolorowego tuszu: drukarka co kilka stron robi sobie czyszczenie (czyli przepłukuje dysze głowic tuszem z pojemników a później czyści czoło głowicy mechanicznie), i robi to dla obu głowic więc zużywa wszystkie tusze.. Z drukarkami atramentowymi jest tak że nawet jeśli nic nie wydrukujesz a tylko włączasz i wyłączasz drukarkę (z zachowaniem pewnego odstępu czasu) to po kilkudziesięciu takich próbach będziesz miał puste kałamarze.

I to co opisuje wyżej to nie jest wada fabryczna tylko założenie konstrukcyjne. Ten rodzaj drukarek tak ma i na to nic nie poradzisz .. na oryginalnych tuszach ten efekt może być po prostu mniejszy ale na pewno będzie. Z napełnianymi lub nieoryginalnymi tuszami może też być efekt "samoistnego" wypływania tuszu (szczególnie w ponownie napełnianych), przy przestojach drukarki. i na to nie bardzo możesz coś poradzić.

PS "sęs" ?? no proszę Cię, na forum zainstalowany jest moduł sprawdzania pisowni, dla tych którym nie chce się zaglądać do słownika.

• #3 13 Lut 2007 13:32
    Bojar
    Poziom 10  

Kupiłem resetera na allegro i doładowuje tylko czarny tusz aczkolwiek po zresetowaniu tuszu kolorowego jakoś pojawia się on wiem, że on może być w głowicy a drukarka myśli że w pojemnikach. Zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME