Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna mi skan homologacji do radia Uniden 510 XL.

15 Gru 2006 09:22 2846 17
  • Poziom 12  
    Witam potrzebna mi skan homologacji do tego radia. Moze ktos udostepnic ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Dzieki. A cos moze bardziej wyraźne ? Zeby mi sie nie przyczepili "misiaki"
  • Poziom 11  
    Misiaki sie nie doczepią. To jest deklaracja zgodności, czyli potwierdzenie ze dany model radia jest dopuszczony do użytku na terenie Polski. Swoją drogą to nawet nie powinni wołac takiego dokumentu w przypadku tego radia. Mogli by sie doczepic gdybys miał jakies wstęgowe radio o nieprzepisowej mocy i rozpiętości częstotliwości. Ja osobiście woże w aucie Alana 87 i podczas kontroli sprawdzili mi tylko nr seryjny radia czy nie jest aby kradzione.
  • Poziom 19  
    bubu napisał:
    Dzieki. A cos moze bardziej wyraźne ? Zeby mi sie nie przyczepili "misiaki"

Od lutego 2006 zostala cofnieta homologacja na radia uniden 510xl 520xl i alan 1001z.
    W przypadku poslugiwania sie takowym dokumentem misiaki potraktuja to jako falszerstwo dokumentu bo wiedza ze te modfele juz nie sa dopuszczone do uzytku.
    Jutro podam podstawe prawna!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A prawo działa wstecz w tym przypadku?
    Michał
  • Poziom 19  
    Czemu wstecz ?

wszak to teraz cie sprawdza i teraz masz nieaktualna homologacje zadnego dzialania wstecz.Same miski tak mowia.
  • Poziom 24  
    Dokaldnie od kiedy prawo dziala wstecz??A co z ludzmi co kupili kiedys modele i byly ok?Radze dokaldnei poczytac komu i co cofnieto.Temat walkowany nieraz na forum.Pozdrawiam Arek
  • Poziom 11  
    Wydaje mi sie ze polskie prawo nie działa wstecz w zadnym przypadku. Ostatni nawet czytalem w jakiejs gazecie ze bezprawnie nakazano wymiane praw jazdy na nowe, bo tamte były wydane bezterminowo. A samochody nie spełniające norm Euro? przecież nie mozna takiego zarejestrowac jesli by jakis koncern wypscił taki. A jesli juz raz był dopuszczony do ruchu to nikt nie zabroni nim jeżdzic nawet jesli jest to puszczająca chmury dymu Syrenka 105:)
    Niewiem czy mnie zrozumieliscie ale mam nadzieje ze tak.
  • Poziom 2  
    Jeśli potrzebujesz jeszcze skan homologacji radja Uniden 510XL to daj znać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    krzysztofp44 napisał:
    Jeśli potrzebujesz jeszcze skan homologacji radja Uniden 510XL to daj znać.
    Pozdrawiam

Poslugiwanie sie uniewaznionym dokumentem jest karalne !!!

A dokladne stanowisko UKE jest opisane w Swiat Radio 11/06 i zgodne z tym co wczesniej pisalem.

W krajach unii za to radio w najlepszym przypadku mozna dostac ladny mandacik 200 do 1000 euro az do przepadku mienia wlacznnie !

• Poziom 31  
    mirek301 napisał:

Jak unieważnionym.. ?? Gdzie to masz napisane... zacytuj prosze...

Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 19  
    green33 napisał:
    mirek301 napisał:

Jak unieważnionym.. ?? Gdzie to masz napisane... zacytuj prosze...

Pozdrawiam Marcin

www.uke.gov.pl

Tam masz wszystko opisane jakie podstawy prawne dyrektywy unijne itd byly podstawa cofniecia od czerwca 2006 homologacji na rozne modele CB nie spelniajace wymagan.

Pozatym jestem viekawy czy bedziesz klucil sie z policja oni maja wykaz sprzetu jaki mozna uzywac a jakiego nie juz nie sa takimi (bezmozgami) jak kiedys w PRL-u.A juz tym bardziej z drogowki.

• Poziom 31  
    Ale miałeś zacytować... a Ty podajesz mi linka do UKE, tak jest napisane, o zakazie przekazywania użytkownikowi, ale nie zauważyłem słowa o unieważnieniu deklaracji.. poza tym co jest karalne.. ?? Użytkownik nie może być w żaden sposób ukarany, bo nie jest niczego winien... ma prawo używać radiotelefonu, bo kupił go w legalnym punkcie dystrybucji i dostał od sprzedawcy deklarację zgodności, użytkownik nie jest zobowiązany do czytania Świata Radio oraz przeglądania stron UKE oraz UOKiK, decyzje wydane przez UKE są decyzjami administracyjnymi i dotyczą konkretnych podmiotów, zauważ, że nie jest napisane - UNIDEN 510 XL i kropka.. dla każdego z podmiotów wystawiających deklarację decyzja została wydana z osobna. Jesli organ dokonujący ( i mający prawo ) kontroli stwierdzi, że sprzęt nie może być używany na terenie RP, bo figuruje na liście urządzeń nie spełniających wymagań to może ( ale nie musi ) zatrzymać sprzęt do badań, natomiast w takim wypadku użytkownik może zanieść sprzęt go sprzedawcy i zażądać zwrotu gotówki, lub też doprowadzenia sprzętu do stanu kiedy zacznie on spełniać wymagania określone w normach.
    Więc nie wypisujcie bzdur, że posługiwanie się unieważnionym dokumentem jest karalne, bo nikt tu kary ponieść nie może, użytkownik może nie wiedzieć, o fakcie wycofania sprzętu z obrotu, nawet sprzedawca może o tym nie wiedzieć... tak naprawdę jakiekolwiek konsekwencje może ponieść tylko "podmiot wprowadzający do obrotu na terenie RP " jak to ładnie określa ustawa. Użytkownik nie może w żadnym przypadku ponieść sankcji karnych, musi się w obecnej sytuacji liczyć z opcją zatrzymania radiotelefonu i ew. liczyć na uczciwość sprzedawcy ( że przyjmie radio i odda kase ). I proszę nie piszcie już więcej swoich interpretacji prawa, pracuję w firmie gdzie hurtowo w ostatnim roku sprzedano kilkadziesiąt tysięcy Unidenów, w październiku mieliśmy kontrolę z UKE w celu stwierdzenia zgodności oznakowań wyrobów znakiem CE więc dokładnie i jasno wyjaśniono nam jak to wygląda od strony prawnej. Swoją droga praktycznie żaden radiotelefon nie jest prawidłowo oznaczony, a tu brakuje informacji takiej, siakiej i innej.... i to nie my ( ani tym bardziej klient ) ponosimy konsekwencje ale importer jako podmiot wprowadzający do obrotu.

Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 19  
    green33 napisał:
    Ale miałeś zacytować... a Ty podajesz mi linka do UKE, tak jest napisane, o zakazie przekazywania użytkownikowi, ale nie zauważyłem słowa o unieważnieniu deklaracji.. poza tym co jest karalne.. ?? Użytkownik nie może być w żaden sposób ukarany, bo nie jest niczego winien... ma prawo używać radiotelefonu, bo kupił go w legalnym punkcie dystrybucji i dostał od sprzedawcy deklarację zgodności, użytkownik nie jest zobowiązany do czytania Świata Radio oraz przeglądania stron UKE oraz UOKiK, decyzje wydane przez UKE są decyzjami administracyjnymi i dotyczą konkretnych podmiotów, zauważ, że nie jest napisane - UNIDEN 510 XL i kropka.. dla każdego z podmiotów wystawiających deklarację decyzja została wydana z osobna. Jesli organ dokonujący ( i mający prawo ) kontroli stwierdzi, że sprzęt nie może być używany na terenie RP, bo figuruje na liście urządzeń nie spełniających wymagań to może ( ale nie musi ) zatrzymać sprzęt do badań, natomiast w takim wypadku użytkownik może zanieść sprzęt go sprzedawcy i zażądać zwrotu gotówki, lub też doprowadzenia sprzętu do stanu kiedy zacznie on spełniać wymagania określone w normach.
    Więc nie wypisujcie bzdur, że posługiwanie się unieważnionym dokumentem jest karalne, bo nikt tu kary ponieść nie może, użytkownik może nie wiedzieć, o fakcie wycofania sprzętu z obrotu, nawet sprzedawca może o tym nie wiedzieć... tak naprawdę jakiekolwiek konsekwencje może ponieść tylko "podmiot wprowadzający do obrotu na terenie RP " jak to ładnie określa ustawa. Użytkownik nie może w żadnym przypadku ponieść sankcji karnych, musi się w obecnej sytuacji liczyć z opcją zatrzymania radiotelefonu i ew. liczyć na uczciwość sprzedawcy ( że przyjmie radio i odda kase ). I proszę nie piszcie już więcej swoich interpretacji prawa, pracuję w firmie gdzie hurtowo w ostatnim roku sprzedano kilkadziesiąt tysięcy Unidenów, w październiku mieliśmy kontrolę z UKE w celu stwierdzenia zgodności oznakowań wyrobów znakiem CE więc dokładnie i jasno wyjaśniono nam jak to wygląda od strony prawnej. Swoją droga praktycznie żaden radiotelefon nie jest prawidłowo oznaczony, a tu brakuje informacji takiej, siakiej i innej.... i to nie my ( ani tym bardziej klient ) ponosimy konsekwencje ale importer jako podmiot wprowadzający do obrotu.

Pozdrawiam Marcin

Widzisz interpretujesz prawo bo tak ci odpowiada jako importerowi.
    Ale gdyby masze sady mialy mniejsze kolejki zasypali by pozwami przeciw importerom.

Mylisz sie twierdzac ze klient nie ponosi odpowiedzialnosci.
    To wlasnie on jako uzytkownik koncowy ma miec pojecie czego uzywa i czy zgodnie z prawem.
    Nieznajomosc prawa polskiego jak i unijnego nie zwalnia klienta z jego przestrzegania !!!

Obwieszczenia o cofnieciu byly umieszczone w ogolnie dostepnych dziennikach nie tylko w prasie specjalistycznej.

jednak patrzac na rynek CB jestem za przywroceniem obowiazku rejestracji radia CB jak rowniez nadawaniu znakow wywolawczych jak to jeszcze nie tak dawno bylo robione.

Wlasnie dzieki takim osobom nie doczekalismy sie rozszerzenia pasma o dodatkowe 40-tki.
    I praca na tych ze jest niezgodne z prawem polski jak i unii

Postaram sie zamiescic zdjecie odpowiedzi UKE na zapytanie kierowane przez klienta wlasnie w sprawie unidenow i alana 1001z kolego Marcinie.
    Szczesliwego nowego roku for all

• Poziom 31  
    mirek301 napisał:

Widzisz interpretujesz prawo bo tak ci odpowiada jako importerowi.

Nigdy i nigdzie nie napisałem, że jestem importerem ... wskaz prosze, gdzie tak podałem...

Marcin
  • Poziom 19  
    "pracuję w firmie gdzie hurtowo w ostatnim roku sprzedano kilkadziesiąt tysięcy Unidenów, w październiku mieliśmy kontrolę z UKE w celu stwierdzenia zgodności oznakowań wyrobów znakiem CE więc dokładnie i jasno wyjaśniono nam jak to wygląda od strony prawnej."

Pracujesz tam gdzie napisales.
    Czyli i przedtwaiasz sprawe od strony sprzedawcy.
    Juz odkad wymyslili handel kazdy iterpretowal bedzie na wlasna wygode.
    Jednakze mimo wszystko obowiazuja nas unijne restrykcje. O ile moze w polsce jeden na 100 policjantow przyczepi sie to juz za nieniecka granica mozesz za te radia dostac 200 Euro mandatu platnego na miejscu kontroli.

Co do prawa zapytaj byle prawnika a potwierdzi moje slowa.
    osobiscie z prawem komunikacyjnym mam stycznosc dzien w dzien dlatego zwracam uwage.
    W tym temacie dosc dobrze pomyslano o regulacjach i interpretacjinie moze byc innej.

pzdr

• Poziom 31  
    mirek301 napisał:

Pracujesz tam gdzie napisales.
    Czyli i przedtwaiasz sprawe od strony sprzedawcy.

Po pierwsze na elektrode pisze prywatnie, po drugie znam politykę firmy gdzie pracuję, niczego nie importujemy, kupujemy od importerów i sprzedajemy dalej w obieg... jeśli importer daje mi deklarację zgodności, gdzie On jako podmiot wprowadzający do obrotu dane urządzenie deklaruje mi, że urządzenia spełnia takie, a takie wymagania to nie mam wskazań aby mu nie wierzyć, w sprawie Unidenów kilkakrotnie mieliśmy telefony z UKE, co skończyło się kontrolą sprzedawanego sprzętu, protokół pokontrolny bez zastrzeżeń, natomiast zastrzeżenia były co do oznakowania wyrobów znakiem CE ( zastrzeżenia do importerów ), zastrzeżenia dotyczyły nawet "słusznej firmy" z Częstochowy, również dzwoniono w sprawie radia zabezpieczonego w sklepie w innej części polski, a posiadającego naszą naklejkę gwarancyjną, wystarczyło podać źródło pochodzenia radia - w tym wypadku była jedna z firm której zabroniono sprzedaży sprzętu, radio dotarło do punktu sprzedaży detalicznej przed terminem ogłoszenia decyzji zakazującej sprzedaży, w takiej sytuacji sprzedawca ma prawo zwrócić wyrób do hurtowni, a my do importera, co on z tym zrobi to już jego problem, gorzej przedstawia się w takiej sytuacji kwestia wystawiania faktur korekcyjnych ... powstaje totalny burdel.. W chwili kiedy importer otrzymał decyzję zakazu wprowadzania do obrotu rzeczonych wyrobów zaprzestał ich sprzedawania, po prostu nikt nie chce się podłożyć na grzywnę nakładaną przez UKE, bo jej wysokość może rozłożyć na łopatki nawet dużą firmę, "prywatny" import ( czytaj po prostu przemyt ) Unidenów to osobna sprawa.

Nie można obarczać konsekwencjami i winą klienta oraz pośredników za to, że importer na którym leży obowiązek wprowadzania na rynek sprzętu zgodnego z przepisami dał dupy ... konsekwencje ponosi ON. .

Pozdrawiam Marcin