Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie Motoroli gm350 -pomocy

15 Gru 2006 16:56 3459 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam motorolę gm350 4 kanałową bez wyswietlacza. Posiadam riba do gm i gp. Zrobiłem kabel wg schematu: http://www.batlabs.com/images/gm950.gif
    I pobrałem program (soft) do tej motoroli. Wszystko podłączam i zaczyman pogramwanie i odrazu występuje błąd ze komputer niemoze nawiązać łacznosci z motorolą!!

Moj komputer to pentium 366mh 32mb grafika 8mb

Próbowałem a innych komputerach duzo gorszych i dużo leprzych.

Co może być nie tak!! Jak macie jakies programy do programowanie gm 350 to prosze na piotrsloma(malpa)o2.pl
    Pomocy!! Z góry dziękuję
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    RIB napewno dziala ?
  • Poziom 10  
    Tak rib normalnie dziala i programuje normalnie gp340 a tej niechce po zrobieniu kaba wg schematu
  • Poziom 27  
    Czy soft masz odpowiedni? Czy port masz dobrze ustawiony w konfiguracji programu? Sprawdz czy na pewno dobrze zrobiles kabel do radiotelefonu.
  • Moderator
    Do programowania starych radiotelefonów celowo stosowałem bardzo wolne komputery typu Pentium 166 MHz i obowiązkowo z systemami 16to bitowymi czymi WM max. O ile kabel jest prawodłowo zrobiony i jest tak podłączony jak powinien to musi na wolnym kompie działac.
    To jezeli chodzi o oprogramowanie.
    Natomiast jakis czas temu niektóre firmy serwisujące radiotelefony robiły głupie numery polegające na przecinaniu w ukrytych miejscach ścieżek styków służących do programowania na gnieździe mikrofonowym i dodatkowo plombowały płyty czołowe, by ograniczac możliwości edycji tego co jest w radiu. Byc może masz taki egzemplarz.
    Na początej proponuje sprawdzic działanie RIB-a z kablem na innym radiotelefonie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim razie sa dwie opcje: Dziwny soft, albo uwalone radio.

Jak wyglada sprawa napiecia zasilajacego ?