logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak komunikacji z Motorolą GM350 podczas programowania - co sprawdzić?

sloma152 15 Gru 2006 16:56 4302 5
REKLAMA
  • #1 3334242
    sloma152
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Witam
    Posiadam motorolę gm350 4 kanałową bez wyswietlacza. Posiadam riba do gm i gp. Zrobiłem kabel wg schematu: http://www.batlabs.com/images/gm950.gif
    I pobrałem program (soft) do tej motoroli. Wszystko podłączam i zaczyman pogramwanie i odrazu występuje błąd ze komputer niemoze nawiązać łacznosci z motorolą!!

    Moj komputer to pentium 366mh 32mb grafika 8mb

    Próbowałem a innych komputerach duzo gorszych i dużo leprzych.

    Co może być nie tak!! Jak macie jakies programy do programowanie gm 350 to prosze na piotrsloma(_at_)o2.pl
    Pomocy!! Z góry dziękuję
  • REKLAMA
  • #2 3336065
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3054
    Pomógł: 258
    Ocena: 320
    RIB napewno dziala ?
  • REKLAMA
  • #3 3339858
    sloma152
    Poziom 11  
    Posty: 24
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Tak rib normalnie dziala i programuje normalnie gp340 a tej niechce po zrobieniu kaba wg schematu
  • REKLAMA
  • #4 3340080
    IjeSJot
    Poziom 27  
    Posty: 1170
    Pomógł: 84
    Ocena: 40
    Czy soft masz odpowiedni? Czy port masz dobrze ustawiony w konfiguracji programu? Sprawdz czy na pewno dobrze zrobiles kabel do radiotelefonu.
  • REKLAMA
  • #5 3343072
    irekr
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9683
    Pomógł: 1192
    Ocena: 1237
    Do programowania starych radiotelefonów celowo stosowałem bardzo wolne komputery typu Pentium 166 MHz i obowiązkowo z systemami 16to bitowymi czymi WM max. O ile kabel jest prawodłowo zrobiony i jest tak podłączony jak powinien to musi na wolnym kompie działac.
    To jezeli chodzi o oprogramowanie.
    Natomiast jakis czas temu niektóre firmy serwisujące radiotelefony robiły głupie numery polegające na przecinaniu w ukrytych miejscach ścieżek styków służących do programowania na gnieździe mikrofonowym i dodatkowo plombowały płyty czołowe, by ograniczac możliwości edycji tego co jest w radiu. Byc może masz taki egzemplarz.
    Na początej proponuje sprawdzic działanie RIB-a z kablem na innym radiotelefonie.
  • #6 3343383
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3054
    Pomógł: 258
    Ocena: 320
    W takim razie sa dwie opcje: Dziwny soft, albo uwalone radio.

    Jak wyglada sprawa napiecia zasilajacego ?
REKLAMA