Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Telefunken A540V - nie zapamiętuje kanałów.

17 Dec 2006 20:35 1590 5
  • Level 14  
    Witam
    Babcina ma starusieńki telewizor . Nie można było zapisać w *pamięć * kanałów . i to pierwszy kłopot .
    Ja zapomniałem odczytać jaka firma zbudowała ten telewizor .To drugi kłopot z *pamięcią *.:D
    Gdy u niej będę przed świętami chciałbym usunąć tę usterkę, ale wiem tylko że to 28-29 cali ,napis na czole TV to " PALcolor A540 V " .
    Nie znalazłem w zamieszczonych schematach takiego oznaczenia .
    Stąd moje pytanie .
    Może ktoś wie co to za TV ( firma) ,a co za tym idzie jaki typ układu scalonego w nim spełnia rolę pamięci .???
    Nie chcę tam jechać z pustymi rękami .:|

Za wszelkie informacje będę wdzięczny !

Moderated By Jaś Kula:

Poprawiłem tytuł.

• Moderator
    Oczywiste, że Telefunken. Z reguły nie pamięta "dzięki" zużytemu akumulatorkowi 2,4V. Może też chodzi o specyficzny sposób programowania.
  • Helpful post
    Level 27  
    Witam.Jest to mutacja odbiornika Telefunken,chassis A618 ,lub A619.Pamiętam,że często występowały kłopoty z ich programowaniem.Nie cała plansza MENU jest widoczna na ekranie i trzeba ją przesuwać.Myślę,że po kilku próbach będzie wiadomo o co chodzi.Pozdrawiam.SKORBI.
  • Level 14  
    No i tak to z moją pamięcią .:D
    Przypomniałem sobie że :
    Podczas próby programowania nic nie wyświetlało sie na ekranie , a babcina coś wspominałą że.... Ziutek (darczyńca TV) wyłączył telegazetę bo była zepsuta . Czy ona ma wpływ na pokazywanie się ewentualnie MENI programowania ?? O czym wspomina *skorbi* .???
  • Helpful post
    Moderator
    W chassis jw. tak by było. Jeżeli nie pomyliłeś modelu, to ten TV jednak nie ma żadnego menu, tylko wyświetlacz. Programowanie od przycisku ze strzałką, zapamiętanie przez podanie nr-u programu z pilota (chyba tak to było). Pilot oryg. np. FB A 280 videotext.
  • Level 14  
    To to już wszystko ,dzięki za wydatną pomoc.
    Oczywiście oprócz regulaminowej podzięki ,
    niech wam Bozia to dzieciach wynagrodzi .:D