Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MG15CDR - Emulated Line Out

18 Gru 2006 20:46 1573 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie.

Posiadam Marshall'a MG15CDR. Wyposażony jest on w emulowane wyjście liniowe (Emulated Line Out). Chciałbym z niego skorzystać przy nagrywaniu gitary do komputera. Jak to zrobić? Zakładam, że powinienem skorzystać przy tym z wejścia liniowego karty muzycznej. Po tej stronie powinien być, zdaje się, mały jack stereo. Natomiast po stronie pieca powinien być duży jack. Ale właśnie mono czy stereo? Prówowałem mono, ale nie działa. Stereo nie mogę znaleźć. Zanim zrobię taki kabel własnoręcznie, wolę zadać to pytanie. Może to nie działa z innego powodu? Jakiś błąd w moim rozumowaniu?

Jakieś sugestie?
    Pozdrawiam.
  • Admin grupy audio
    Witam

Jeśli masz instrukcje obsługi to najlepiej tam poczytać dokładnie jak uruchomić to wyjście.

Z tego co widziałem na zdjęciach, to gniazdo ma opis "CD in & emulated line out" czyli pełni podwóją funkcje.
    Podejżewam że jest to w jakiś sposób przełączane( może przełącznikiem FDD), lub jest to gniazdo stereofoniczne i jeden styk to wejście, a drugi to wyjście (ale to by było dziwne).

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Przestudiowałem całą instrukcję obsługi. Niestety jest tam tylko napisane, do czego służy to gniazdo, nie ma wzmianki natomiast jak dokładnie go użyć. Naciskanie FDD nie skutkuje. A gniazdo w funkcji CD IN uruchomiłem. Działa poprawnie. Natomaist z tego samego gniazda nie mogę 'wydobyć' wyjścia liniowego. Może mam problem po stronie PC (SB Audigy) a nie po stronie pieca?
  • Admin grupy audio
    Witam

Istnieje taka możliwosć ze z SB jest coś nie tak, sprawdzałeś ustawienia miksera creative ??, jeśli wejście liniowe działa to dźwięk powinien być normalnie słyszalny w głośnikach podłączonych do PC.

P.S. możesz mi przesłać tą instrukcje ??, bo w sieci jakoś nie moge znaleźć.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wejście liniowe SB działa. Sprawdziłem to używając wyjścia słuchawkowego pieca. Gitara była słyszalna w głośnikach PC.

PS: Instrukcję mam tylko w formie papierowej, a niestety nie mam jak jej zeskanować. Brak skanera czy nawet aparatu cyfrowego.