Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Elemis 5511T - nie wiem co jest grane.

18 Gru 2006 21:00 1029 11
  • Poziom 13  
    Witam Szanownych Kolegów!
    Mój problem jest następujący. Dostałem go z zielonym obrazem. wymieniłem opory R433,428,427,407,408,447,448 na płytce kineskopu i kondek 10uF/350V no i TV ruszył, wszystko wydawało się ok. podłączyłem mu sygnał no i dobrze śmigał, natomiast po 20 minutach obraz zaczął zmieniać kolor na zielony, ale powrócił do normy, kolejnym objawem było ściemnianie się obrazu i tak przez jakieś 10 minut i TV się wyłączył samoczynnie, zgasła nawet dioda LED, po kilku sekundach TV wskoczył na stan czuwania, no to znów go załączyłem, no i po kilku minutach znowu ten sam manewr. A jeszcze dodam, że po wyłączeniu to na kineskopie różne kolory widać. Czy na taki stan mają wpływ elki w zasilaczu? czy może któryś z BF-459?? prosze o pomoc i z góry dziękuje za wszelkie informacje
    pozdrawiam
    banach
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Niewątpliwie w tym przypadku należy rozpocząć od zasilacza-obciążyć żarówką .
  • Poziom 13  
    wybacz kolego Marcin ze tak późno odpisuje ale nie miałem kiedy sprawdzać TV. zrobiłem jak radziłeś no i wyszło do wymiany kilka kondków. Teraz TV nie wyłącza się ale po jakiś 20 minutach pracy nasyca się kolorem zielonym, czy będzie to wina któregoś z oporów na torze R?co o tym sądzisz?
    pozdrawiam i wesołych świąt
  • Poziom 29  
    Zimne luty na PK dokładnie sprawdziłeś ? Wesołych Świąt.
  • Poziom 27  
    Zmierz napięcie na RGB a jak nasyci się kolorem zielonym to zrób to jeszcze raz.
    Pozdrawiam.
    Wesołych Świąt.
  • Poziom 24  
    Nie na torze R tylko G i na nim skup swoją uwagę.Wykonaj pomiary na PK tego toru w momęcie gdy jest dobrze a potem kiedy jest żle.Próbuj opukać szyjkę kinola gdy obraz zrobi się zielony.
    pozdr.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    marcinie211 ale jak sprawdzi wszystkie tory to będzie mógł porównać wyniki. pozatym jak już pada jeden to pozostał też można sprawdzić. chyba że lepiej jest zrobić byle jak i za tydzień wrócić do tematu. pozdrawiam
  • Poziom 13  
    pomierzyłem napięcia na RGB i wygląda to następująco: przed wejściem na zielony kolor R=69V, G=69V, B=66V, natomiast po wejściu na zielony B=74V, G=71V, R=71V. zastanawia mnie fakt ze na S2 jest 230V czy powinno tyle być? A i RGB zaraz na wejściu PK maja po 6V, nie za mało?
    co o tym myślicie?
    pozdrawiam
    Najlepszego w Nowym Roku!!!!
  • Poziom 13  
    Witam
    zrobiłem według punktu C, wypiąłem rezystory od wszystkich dział, pomierzyłem napięcie na katodach i okazało się ze jest po 60V na każdym działku. jeszcze zrobiłem jeden test: wylutowałem rezystory z R i G zaraz przy wejsciu na działka i zamieniłem je miejscami, włączyłem TV no i po 15 minutach znowu wszedł na zielony kolor, czyli kineskop do kitu prawda?
    potwierdzicie to Szanowni Koledzy?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Już samo 60V na jednym eliminuje ten kineskop.
  • Poziom 13  
    no to trzeba go wywalić, dziękuje wszystkim za udzielających się w temacie
    pozdrawiam