logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6101 - Błąd konwersji pliku CNT, soft 4.90, UFS, jak rozwiązać?

Marek09 20 Gru 2006 17:21 1146 4
REKLAMA
  • #1 3352648
    Marek09
    Poziom 24  
    Posty: 1018
    Pomógł: 60
    Ocena: 137
    Witam.
    Mam problem z wgraniem pliku cnt w nokii 6101, wersja softu 4.90. UFS wywala taki błąd:

    Chip SECTOR_SIZE: 128k, File FAT_SECTOR_SIZE: 64k
    Warning, Must be Used 128Kb Sector_Size CNT File
    CONVERSION ERROR: Not Nokia Image File
    Failed to Convert CNT File
    File: rm76__04.90.image_b_128 not Found
    Error in CNT File Conversion or Selection
    Process Failed, Repowering Mobile

    Skąd wziąść ten plik. Może ktoś ma lekarstwo?
    Przyznam iż sprawa troszkę pilna.
  • REKLAMA
  • #2 3353372
    EpMd
    Poziom 17  
    Posty: 306
    Pomógł: 14
    Ocena: 5
    poszukaj pliku CNT 128kb lub sproboj flaschowac wersja Ufs_dctxbb5 v1.4d on automatycznie robi konwersje na pliki 128kb

    "Warning, Must be Used 128Kb Sector_Size CNT File "
  • REKLAMA
  • #3 3353821
    Marek09
    Poziom 24  
    Posty: 1018
    Pomógł: 60
    Ocena: 137
    Próbowałem wersją 1.4e ale nie pomogło. Spróbuję jeszcze mcu ppm i cmt wgrać razem jeszcze raz. Zobaczę też tą wersją 1.4d.

    Kurcze nie mogę znaleźć w tej wersji "d" Ufs_dctxbb5 v1.4d do ściągnięcia. Widział gdzieś tę wersję ktoś może?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 3354405
    EpMd
    Poziom 17  
    Posty: 306
    Pomógł: 14
    Ocena: 5
    w zalaczniku wersja bb5
    Załączniki:
    • UFSx_BB5_simplegsm.info.rar (3.85 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 3354466
    Marek09
    Poziom 24  
    Posty: 1018
    Pomógł: 60
    Ocena: 137
    Dzięki za plik. Spróbowałem jeszcze inaczej. Zainstalowałem wersję UFS 2.0, wcześniej działełem na najnowszej, czyli 3.2 . No i okazało się, że ta starsza wersja również konwertuje pliki CNT z 64kb na 128kb i wgrywa wszystko bez problemu. Telefon znów żyje. Ta najnowsza UFS'a wersja znów się nie spisała. Wcześniej wgrywałem sobie polaka do 6630 i właśnie przypomniałem sobie że tam trzebabyło użyć właśnie tej starszej wersji UFS_dctxbb5 czyli 2.0 bo na 3.2 uwalało słuchawkę.
    Także puki co dzięki za pomoc.
    Idą święta i telefon właśnie ma być na prezent, a już myślałem że z powodu tych problemów ktoś go dostanie dopiero w przyszłym roku pod choinkę.
    Dzięki i Pozdrawiam.
REKLAMA