Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć sterownik centralnego zamka w peugeocie 306

whisser 23 Dec 2006 13:40 7950 8
    whisser
    Level 10  
    Witam mam peugeota 306 z 94 roku i zainstalowany w nim oryginalny centralny zamek na pilota na podczerwien. Sek w tym ze pilot padl i postanowilem dokupic sterownik radiowy. Kupilem jeden z najprostszych o nazwie Micro-ster- jest ich masa na allegro. Dzis chcialem podlaczyc go wpinajac sie w kable w drzwiach i tu zdziwko. W drzwiach do zamka idzie 9 kabli: 2x biały, 2x niebieski, 3xzielony, zółty i czerwony. Sterownik steruje 2 masami, bo tak wyczytalem ze jest w moim samochodzie, tym czasem jak sie okazalo przy zamykaniu zamka na czerwonym kabelku pojawia sie plus. Czy ktos moglby mi mniej wiecej powiedziec jak sie wpiac w ta instalacje? Ewentualnie jesli ktos mieszka w Krakowie to czy za dobre piwko badz niewielka oplata nie chcialby mi pomoc sie z tym uporac? Za wszelkie propozycje z góry wielkie dzięki. P.S. dodam jeszcze ze ze sterownika wychodzi 5 kabelkow. plus, masa, otw i zmayk. i dodatkowy kanal
    solecki.m
    Level 26  
    A nie masz gdzieś na konsoli guzika do zamykania i otwierania zamka?
    Jeśli masz, to tam powinno być sterowanie masami. Nie pamiętam za bardzo 306, więc mogę się mylić.
    whisser
    Level 10  
    solecki.m wrote:
    A nie masz gdzieś na konsoli guzika do zamykania i otwierania zamka?
    Jeśli masz, to tam powinno być sterowanie masami. Nie pamiętam za bardzo 306, więc mogę się mylić.

no niestety nie ma, zamek ze srodka mozna zamknac wciskajac rygielek i tylko w ten sposob. Nasunela mi sie jeszcze jedna mysl, czy nie mozna by jakos wykorzystac przewodow z czujnika na podczerwien, (tuz przy lesterku wstecznym) i tam sie jakos wpiac, zeby za kazdym razem nie rozbierac drzwi?
    User removed account
    User removed account  
    whisser
    Level 10  
    wiązka drzwiowa, czyli rozumiem ze mam szukac kabli o tych kolorach w wiazce idacej od slupka juz do wnetrza samochodu? bo tak jak napisalem do zamka nie dochodza kable tego koloru...
    User removed account
    User removed account  
    whisser
    Level 10  
    Norbert.S. Znalazlem przewody o ktorych pisales, podlaczylem sterownik i jest maly problem. sterownik nie reaguje na pilota. Na poczatku podlaczylem tylko jeden przewod sterujacy otwieraniem i pilot dzialal, ale kiedy podpialem sterownie zamykaniem, przestal. W tym momencie dziala tylko przewod sterujacy otwieraniem(ten od sterownika)ale tylko wtedy jak go podlacze do analogicznego przewodu w samochodzie i podepne mase samochod sie otworzy (z pilota nie) jak ten sam przewod podepne do przewodu w samochodzie sterujacego zamykaniem i podepne mase, zamknie się. Gdy tak samo podłącze przewód (od sterownika) sterujący zamykaniem, nic się nie dzieje, tak jakby był przerwany. Pytanie, czy cos jest spierdzielone w sterowniku, czy po prostu zle to podpinam, a moze pilot nie jest zaprogramowany? Dodam ze przewody znalazlem przy lusterku po prostu wywalilem stary czujnik na podczerwien i podłaczałem przy stałym doplywie pradu – potrzebne mi było oswietlenie. Bardzo proszę o odpowiedz co może być nie tak najlepiej na maila whisser(malpa)interia.pl
    User removed account
    User removed account  
    rokoko
    Level 20  
    A ja trafilem na 306 ze sterowaniem +12V!! Zglupialem do reszty, pisze aby ostrzec innych.