Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sterownik centralnego zamka w peugeocie 306

whisser 23 Gru 2006 13:40 7062 8
  • #1 23 Gru 2006 13:40
    whisser
    Poziom 9  

Witam mam peugeota 306 z 94 roku i zainstalowany w nim oryginalny centralny zamek na pilota na podczerwien. Sek w tym ze pilot padl i postanowilem dokupic sterownik radiowy. Kupilem jeden z najprostszych o nazwie Micro-ster- jest ich masa na allegro. Dzis chcialem podlaczyc go wpinajac sie w kable w drzwiach i tu zdziwko. W drzwiach do zamka idzie 9 kabli: 2x biały, 2x niebieski, 3xzielony, zółty i czerwony. Sterownik steruje 2 masami, bo tak wyczytalem ze jest w moim samochodzie, tym czasem jak sie okazalo przy zamykaniu zamka na czerwonym kabelku pojawia sie plus. Czy ktos moglby mi mniej wiecej powiedziec jak sie wpiac w ta instalacje? Ewentualnie jesli ktos mieszka w Krakowie to czy za dobre piwko badz niewielka oplata nie chcialby mi pomoc sie z tym uporac? Za wszelkie propozycje z góry wielkie dzięki. P.S. dodam jeszcze ze ze sterownika wychodzi 5 kabelkow. plus, masa, otw i zmayk. i dodatkowy kanal

0 8
  • #2 23 Gru 2006 13:52
    solecki.m
    Poziom 26  

A nie masz gdzieś na konsoli guzika do zamykania i otwierania zamka?
    Jeśli masz, to tam powinno być sterowanie masami. Nie pamiętam za bardzo 306, więc mogę się mylić.

0
  • #3 23 Gru 2006 14:03
    whisser
    Poziom 9  

solecki.m napisał:
    A nie masz gdzieś na konsoli guzika do zamykania i otwierania zamka?
    Jeśli masz, to tam powinno być sterowanie masami. Nie pamiętam za bardzo 306, więc mogę się mylić.

no niestety nie ma, zamek ze srodka mozna zamknac wciskajac rygielek i tylko w ten sposob. Nasunela mi sie jeszcze jedna mysl, czy nie mozna by jakos wykorzystac przewodow z czujnika na podczerwien, (tuz przy lesterku wstecznym) i tam sie jakos wpiac, zeby za kazdym razem nie rozbierac drzwi?

0
  • #4 23 Gru 2006 14:08
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 23 Gru 2006 14:22
    whisser
    Poziom 9  

wiązka drzwiowa, czyli rozumiem ze mam szukac kabli o tych kolorach w wiazce idacej od slupka juz do wnetrza samochodu? bo tak jak napisalem do zamka nie dochodza kable tego koloru...

0
  • #6 23 Gru 2006 14:32
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Sty 2007 23:20
    whisser
    Poziom 9  

Norbert.S. Znalazlem przewody o ktorych pisales, podlaczylem sterownik i jest maly problem. sterownik nie reaguje na pilota. Na poczatku podlaczylem tylko jeden przewod sterujacy otwieraniem i pilot dzialal, ale kiedy podpialem sterownie zamykaniem, przestal. W tym momencie dziala tylko przewod sterujacy otwieraniem(ten od sterownika)ale tylko wtedy jak go podlacze do analogicznego przewodu w samochodzie i podepne mase samochod sie otworzy (z pilota nie) jak ten sam przewod podepne do przewodu w samochodzie sterujacego zamykaniem i podepne mase, zamknie się. Gdy tak samo podłącze przewód (od sterownika) sterujący zamykaniem, nic się nie dzieje, tak jakby był przerwany. Pytanie, czy cos jest spierdzielone w sterowniku, czy po prostu zle to podpinam, a moze pilot nie jest zaprogramowany? Dodam ze przewody znalazlem przy lusterku po prostu wywalilem stary czujnik na podczerwien i podłaczałem przy stałym doplywie pradu – potrzebne mi było oswietlenie. Bardzo proszę o odpowiedz co może być nie tak najlepiej na maila whisser(malpa)interia.pl

0
  • #8 04 Sty 2007 23:32
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 29 Sie 2007 00:51
    rokoko
    Poziom 20  

A ja trafilem na 306 ze sterowaniem +12V!! Zglupialem do reszty, pisze aby ostrzec innych.

0