logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Bosch Maxx WFL 1600 -po wymianie modułu brak grzania.

maniak49 24 Gru 2006 01:44 4122 11
REKLAMA
  • #1 3364790
    maniak49
    Poziom 14  
    Posty: 169
    Pomógł: 4
    Ocena: 93
    Witam.Wymieniłem moduł ,ustawiłem switch S10 iS1 pralka nie grzeje na żadnym programie.
    Sprawdziłem grzałkę OK",czujnik NTC OK" ,podłączyłem do grzałki woltomierz- brak napięcia na wszystkich programach.
    Ustawienia S10-1 -on,2-off
    S1-1-on,2-on,3-on,4-off,5-on,6-off,7-on,8-on.Może te ustawienia są błedne
    bardzo proszę o pomoc i co mam robic dalej /panie na zimno to nie pranie/.
    Pozdrawia.Wszystkim Życzę Wesołych,Spokojnych Świąt.
  • REKLAMA
  • #2 3365188
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 3365239
    andrzej1959
    Specjalista AGD
    Posty: 3332
    Pomógł: 223
    Ocena: 814
    Cześć.
    Zmień 8 na off
  • #4 3377826
    maniak49
    Poziom 14  
    Posty: 169
    Pomógł: 4
    Ocena: 93
    Witam.
    Przepraszam za Świąteczną przerwę w moich działaniach.
    Po zmianie 8-ki na off dalej brak grzania,w trybie serwisowym nabiera wodę i po nabraniu załącza na 1 sek. przekażnik K2 /grzałka dostaje napięcie/po czym migają 3 diody i załącza się pompa na 20 sek.
    Ponownie sprawdziłem grzałkę-R=26 omów przebicia na masę brak,NTC -8,5 koma przy zimnej wodzie.Podobnie załącza K2 w czasie wykonywania prania na 90 stopni C. Na starym module po tym kliknięciu przekażnika gasły diody /brak zasilania/ ,po wyłączeniu pralki z sieci na około 3-5 min. działał normalnie bez grania nawet przez 2-3 prań. Proszę o pomoc bo wydałem 400 zł i dalej bez większych zmian.
    Pozdrawiam.
  • #5 3377862
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #6 3378118
    maniak49
    Poziom 14  
    Posty: 169
    Pomógł: 4
    Ocena: 93
    Witam.
    Niestety napięcie wzorcowe 230V.
  • REKLAMA
  • #7 3379137
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Może jest jakieś przebicie grzałki, czujnika.......?
  • #8 3379371
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 3379856
    maniak49
    Poziom 14  
    Posty: 169
    Pomógł: 4
    Ocena: 93
    Witam.
    Napięcie na module jak w sieci 227V.
    Po odłączeniu kabli z grzałki moduł zachowuje się tak samo/na około 1 sek. załącza K2/.Po nalaniu ciepłej wody z piecyka gazowego przechodzi całe pranie jak i wcześniej w zimnej wodzie.
    Grzałkę sprawdziłem na przebicie induktorem jest OK",jak też zasiliłem ją bezpośrednio przez p-każnik różnicowo-prądowy grzeje OK".
    Pozdrawiam.
  • #10 3379922
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 3380175
    maniak49
    Poziom 14  
    Posty: 169
    Pomógł: 4
    Ocena: 93
    Czujnik NTC podłączony poprawnie ,mierzony na 1-3 nodze modułu od strony
    druku 8,5 K ohma imaleje ze wzrostem temp.
    Moduł zachowuje się tak samo przy braku wtyczki NTC w module./na obu modułach,starym i nowym/
  • #12 3404237
    maniak49
    Poziom 14  
    Posty: 169
    Pomógł: 4
    Ocena: 93
    Witam.
    Po wnikliwej analizie schematu/miałem do mod WFL 1200Max/okazało się że czujnik NTC nie był na złączuXII-6,lecz obok.Po prawidłowym podłączeniu wszystko OK"
    Serdecznie dziękuję wszystkim za wzkazówki,jeszcze raz Życzenia Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.
    Zamykam temat.

Podsumowanie tematu

✨ Wymieniono moduł w pralce Bosch Maxx WFL 1600, jednak pralka nie grzeje na żadnym programie mimo poprawnego działania grzałki i czujnika NTC. Sprawdzono napięcie na module – jest prawidłowe (około 230 V). Po zmianie ustawień switchy (m.in. wyłączeniu pozycji 8) problem grzania nie ustąpił. W trybie serwisowym przekaźnik K2 załącza się na około 1 sekundę, po czym pralka przechodzi do pracy pompy. Grzałka jest sprawna, a czujnik NTC podłączony i mierzony prawidłowo wykazuje spadek rezystancji wraz ze wzrostem temperatury. Ostatecznie problemem okazało się nieprawidłowe podłączenie czujnika NTC – po poprawnym podłączeniu do właściwego złącza (nie XII-6, lecz obok) pralka zaczęła prawidłowo grzać.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA