Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepiej wziasc Neo??

24 Gru 2006 02:08 5482 27
  • Poziom 18  
    Witam.
    W promocji pokazała sie jakiś czas temu Neostrada za 28 zł przez poł roku przy umowie na trzy lata...z rożnymi bonusami...I tu pytanie:
    Jak najkorzystniej skorzystać z oferowanych promocji??

Mam nadzieje ze zorientowani forumowicze podpowiedzą jakieś rozwiazanie, bo juz mam mętlik w głowie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Powiem ci tyle, że neo nie polecam.
  • Poziom 33  
    galaxy_938 napisał:

a to dlaczego??? korzystam z neo od poczatku jak ta usługa weszła niemam problemu od ok 4 lat więc??
  • Poziom 12  
    galaxy_938 napisał:

Ja powiem tak,z chęcia wróce do neo.Teraz mam radiówke i tragedia.Czekam tylko na nowy rok,pewnie beda lepsze promocje.A wziąść najlepiej na rok,za rok wiele sie moze zdażyć.Wesołych Świąt.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tygrys5232 napisał:
    Jak najkorzystniej skorzystać z oferowanych promocji??
    - aczkolwiek bynajmniej :D.
    W tzw "promocji" zbyt wiele mozliwości nie masz - bierzesz, albo nie :D.
    Ale tak jak pisze kolega wyżej, nie wiązał bym się na tak długi okres (oczywiście jest parę metod "bezbolesnego" zerwania umowy).
    Poczekaj na promocje w nowym roku, no i z tego co wiem zgodnie z wyrokiem sądu neostradę będzie mozna mieć bez telefonu, a to może zaowocować nowymi taryfami.
  • Poziom 24  
    wole jakąs kablówke :P
  • Poziom 12  
    galaxy_938 napisał:
    wole jakąs kablówke :P

Tak ,tylko nie każdy ma możliwość skorzystać z kablówki,dlatego jesli jest do wyboru radio i neo ja osobiście wybieram neo.Teraz mam radiówke i żałuje.:DA poza tym po nowym roku ma być już BA,czyli abonament od TP a internet od innego dostawcy.warto poczekać.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Niestety nie mam mozliwosci korzystania z łącza kablowego (np z kablowki) pozostaje mi neo lub radio...a z dwojga złego wole neo... wiec odpowiedz w stylu neo niepolecam sa nie na miejscu...Prosze drodzy forumowidze zorientowani wtemacie o okonkretna odpowiedz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Mam neo 512 na 2 lata za 33zł/miesiąc przez pierwszy rok.
    Właśnie widziałem taką samą promocję tylko na 1024.
    Spodziewałem się tego, ale w tym czasie gdy ją podpisywałem była to najkorzystniejsza oferta tepsy.
    Wniosek jest taki, że na im dłużej podpiszesz umowę tym większe będzie rozczarowanie po drodze do jej końca.
    Za 3 lata pewnie będzie 3Mb za 10zł a ty nadal będziesz płacił 28zł za 1Mb.
    Pozostaje mieć nadzieję że w międzyczasie tepsa będzie zmieniała regulamin i da się zerwać umowę bez sankcji.
  • Poziom 18  
    Ja juz zdecydowałem sie na podpisanie umowy na minimum 2 lata...teraz mam 512 i umowa konczy sie w styczniu. Dlatego zastanawiam sie nad 1024 z ograniczeniami. Chce poprostu wybrac naljepsza promocje
  • Poziom 13  
    z doswiadczenia wiem ze z telekomuna lepiej nie miec za duzo wspolnego, oczywiscie sa plusy i minusy, ja sie juz spazylem i moi znajomi tez
    pozdro
  • Poziom 13  
    Z doświadczenia wiem, że z TP dobrze jest współpracować. Mam od ponad roku DSL i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się narzekać. Owszem, jeśli parametry linii telefonicznej ktoś ma tragiczne - czyli innymi słowy, mieszka na odludziu, może mieć problem z synchronizacją. W takich przypadkach wystarczy poprosić o przebudowę linii. TP realizuje to bodaj do 2 tygodni. Dlatego radzenie, bądź też odradzanie komuś usługi Neostrada jest tak dobre jak wróżenie z fusów.
  • Poziom 14  
    Jeżeli miałeś Neo to zapytaj o promocje 'podkręć prędkość" Jeżeli nie to weź 512 na 2 lata po 33 za pierwsze 6 mies. Jeżeli nie mas noża na gardle to poczekaj do stycznia, będziesz miał parę nowyc ofert do wyboru.
    Jeżeli chodzi o radiówkę itp, to powiem jedno, że w TP masz od węzła na dzień dobry 155Mb/s a nie 2 lub 4 dla wszystkich, tak że te 512 poczujesz przy ściąganiu.
  • Poziom 22  
    Poza tym neo to zewnątrzne IP i większe bezpieczeństwo. Nie będzie ktoś Ci grzebał po LAnie w kompie, albo odcinał Cię od sieci.
  • Poziom 18  
    I zdecydowałem.
    Podpisałem umowe na 1024 na rok...bo nie wiadomo co bedzie za rok (moze cos lepszego??)
  • Poziom 27  
    Tygrys, bardzo dobrze rozumiesz, taka maja "biurokracje" , musisz najpierw zrezygnowac.Chyba ze przechodzisz na wyzsza (drozsza) opcje po prostu.
  • Poziom 18  
    W moim przypadku przesiadłem się na szybsza i tańsza wersje przedtem płaciłem jakieś ~170 zł/mc a teraz ~70, do tego mam prawie 2x szybszy Internet. Widząc postęp (drobny , bo drobny ale zawsze) zdecydowałem wziasc właśnie na rok. Kto wie co nasza tp wymyśli za rok a jak na razie nie mam innej opcji…(radiowego neta używałem przez dokładnie tydzień i podziękowałem).

I jeszcze jedno na plus tp :..." TP zlikwiduje również limity transferu danych we wszystkich opcjach neostrady tp."

http://www.tp.pl/prt/pl/o_nas/serwis_prasowy/informacje_prasowe?_a=610557
  • Poziom 10  
    Dzisiaj dzwonila do mnie przedstawicielka TP z promocja neo. neo 1mb z umowa na 3 lata kosztuje 28zl/miesiac przez pol roku a pozniej 56zl/miesiac. umowa na 2 lata kosztuje 33zl/ms przez pol roku i 66zl/ms w pozniejszym terminie. nie ma zadnych limitow, aktywacja i sprzet to kwestia niespelna 3zl. wszystko ladnie pieknie, tylko nie wiem czy jest sens wchodzic w to. orientuje sie ktos jakie moga byc nastepstwa wczesniejszego zerwania umowy? nie zdazylem jej zapytac.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Jeśli nie masz inntch opcji (net24) to proponuje wziasc na rok...moze cos sie u Ciebie przez ten czas zmieni.
  • Poziom 10  
    awitam
    ja podpisuje umowe na trzy lata w opcji 1024
    neostrade zamowiłem przez strone www
    dostałem 250zł bonusa na zakupy w www.tpbonus.pl
    i dodatkowo kamere internetową pierwsze 6 miesiecy płace 28 a kolejne juz po 56 zł
    zliczając to wszystko neostrada 1024 wyniesie mnie miesiecznie ok 47zł
    nie liczyłbym na tansze oferty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pupill napisał:
    ja podpisuje umowe na trzy lata w opcji 1024
    - za trzy lata "internet" będzie prawdopodobnie płynął wraz z wodą z kranu. Dopiero co wróciłem z firmowej nasiadówki, na której "wypłynęło" stwierdzenie, aby ograniczyć nasz cyrograf do 9 miesięcy ...
  • Poziom 10  
    Obecnie posiadam radiowke, za ktora place 40zl/mc. zazwyczaj smiga bez problemu, wiatry przy sciaganiu niekiedy siegaja 500KB a nawet wiecej (jednak zazwyczaj jest to ok 100KB). sa jednak chwile w ktorych internet strasznie sie sypie, dlatego rozwazam zerwanie umowy i skok do Neo. mam pytania do osob orientujacych sie w temacie:

1. ktora usluga bylaby odpowiednia w porownaniu z moja obecna radiowka (chodzi o predkosc i cene).

2. czy oplaca sie wziac neo 512 na 2 lata? cena przez pierwszy rok to 33zl/mc a drugi rok 66zl/mc.

3. jak jest z predkosciami przy sciaganiu w tej usludze? czy 64KB jest gwarantowane jako stala predkosc? posiadaczy tej uslugi prosilbym o komentarze odnosnie neo 512.
  • Poziom 19  
    no wiec cennik jest dostepny na stronie neostrady

umowe na jak najkrocej bo za jakis czas ceny znowu beda nizsze a predkosci wieksze

predkosci nie gwarantuja zadnej ale nie zdarzylo sie zeby byly jakies dluzsze problemy z osiaganiem predkosci
    najdluzsze to byl jakis tydzien w styczniu/lutym cos kolo tego z laczami miedzynarodowymi ze predkosci byly kiepskie i potem jak zdjeli limity byly czasem problemy z osiagnieciem predkosci przez jakis tydzien

zastanow sie nad BSA netii tylko jest to ryzykowne ze mozesz trafic ze bedzie ci chodzilo jak trzeba albo nie a w przypadku tp raczej bedzie chodzilo
  • Poziom 35  
    posiadam ową Neostradę 1024, umowa na 3 lata pierwsze pół roku za 28zł później 56zł.

Polecam również www.multimo.pl w ADSL-u lecz jeszcze nie działa w całej polsce, więcej info na stronce. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    ja posiadam NEO 512 i jestem dosc zadowolony, aczkolwiek mysle zeby przesiasc sie na szybszy net (predkosc neo utrzymuje sie na stalym poziomie ok. 64 KB/s) Podpisalem umowe w lipcu 2005 rok na 2 lata i teraz czekam na koniec (planuje rozwiazanie umowy). Rozwazam przejscie do Multimo do opcji 6144, mysle ze cena jest przystepna. Teraz place za Neo 512 79zl + VAT, a Multimo kosztuje 106zl + VAT (umowa na 1 rok, poniewaz uwazam, ze nie oplaca sie podpisywac na dluzszy okres, bo ceny dosc szybko maleja). VAT prawdopodobnie mozna odpisac (rozliczenia podatkowe i te sprawy - nie znam sie, jeszcze za mlody jestem:P) Po za tym placac 27zl drozej mamy internet 12 razy szybszy!! Nie polecam radiowki, wiekszosc kolegow ma (ja mialem rowniez okazje przez chwile korzystac). Placa oni 30zl na miesiac, transfer jest tak dopasowany. zeby byl zblizony do neo 512. Jednak warunki atmosferyczne pogarszaja transfer (jak jest deszcz , mocny wiatr itd, to net ledwo chodzi albo wcale:/ jak jest burza to calkowicie odlaczaja, a ja sobie dalej siedze na neo i mnie nic nie rusza<lol>), czesto odciecia od netu. W gry w trybie multiplayer jest naprawde ciezko grac, bo czesto "wykopuje". Nie rozumiem narzekan ludzi na neo, poniewaz ja nigdy nie mialem z nia problemow. (na pocztaku umowy byl chwilke taki okres ok. tyg ze cos je**lo, ale to TPSA sie tlumaczylo, ze "cos tam" wymieniaja itd) Po za tym wszystko ok. No i najwazniejsze zmienne IP. Mozliwosc prawie nieograniczonego sciagania na rapidshare i megaupload. Wystarczy "zresetować" neo tzn. rozlaczyc sie i polaczyc ponownie (to zajmuje doslownie pare sek.) I teraz w neo oczywiscie zniesli ograniczenia transferu danych tzn. ze mozna sciagac "do bolu" (przed tem mialem ograniczenie 15GB i kilka razy przekroczylem, a potem nie dalo sie korzystac z neta)
  • Poziom 10  
    Ja mam umowe z TP na 2 lata i opcje Neo 6144, ogólnie jestem bardzo zadowolony. Transfer taki jak w umowie na wszystkim, tj. p2p, przeglądarka. Mam 782 metry kabla do centrali. Warto zadzwonić na błękitną linie (chyba 9393) i zapytać się o odległość od centrali, powyżej 5 km nie ma co brać żadnej neostrady. Umowe z TP najlepiej podpisać na rok może 2 lata nie więcej, bo te promocje bardzo często sie polepszają