Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy sterownik do centralnego zamka w astrze I

24 Gru 2006 02:49 4680 24
  • Poziom 18  
    Witam w swojej Astrze I z 96r (4 drzwiowa) posiadam seryjnie montowany centralny zamek bez pilota, planuje zakup http://www.allegro.pl/item152319849_sterownik_c_zamka_bagaznik_p_scyzoryk_od_ss.html (proszę o ocenę).
    Wiem, że musze wpiąć się w kable znajdujące się przy słupku od strony kierowcy.

*Kable posiadające kolor czarno biały i czarno-zielony to kierunki (potrzebne do sygnalizacji działania pilota).
    *Kable brązowo-czerwony i brązowo-biały to dwie masy centralnego zamka (zamknij - brązowo-czerwony, otwórz - brązowo-biały)
    *Masa to wiadomo ;-)

Tyle aktualnie wyczytałem na różnych forach w tym głównie tutaj.

A teraz moje pytania co do samego sterownika:
    - W słupku od strony pasażera znajduje sie sterownik centralnego montowany seryjnie, czy należy go definitywnie usunąć ??
    - W wiązce do tego alarmu ( http://remotronix.com/allegro/ke11.jpg ) znajduje się dużo wiecej kabli, czy wszystkie będą używane i muszą zostać połączone czy kable które wymieniłem u góry wystarczą do poprawnego działania ?? (oczywiscie pomijamy np. sterowanie dodatkowym kanałem typu otwieranie bagażnika)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    A co moglibyście polecić do 4 drzwiowej astry (może być + dodatkowy kanał do bagażnika) w podobnej kwocie ?? Zaznaczam, że chodzi mi o sam sterownik centralnego (nie chcę żadnej funkcji alarmu)
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 18  
    Hmmm w sumie może rzeczywiście wziąłbym tego exusa. Dużo jest pracy przy montażu w astrze I ?? Bo w sumie wszystko wydaje mi się łatwe prócz tego, że oryginalny sterownik cenralnego jest pod nogami pasażera (w słupku) a kable sterujące migaczami są w tym samym miejscu tylko po stronie kierowcy i troche przeraża mnie, że będe musiał rozbierać całą deske rodzielczą zeby przeciągnąc kabel :-/ Chyba, że jest jakiś inny sposób ?? A Ty też polecasz zostawić stary sterownik czy podmienić oryginalny na nowy exusa ??

Dodano po 1 [minuty]:

A i jeszcze jedno, bo nie doczytałem się... Jak jest z bezpieczenstwem exusa ?? Bo kiedys słyszałem, że te tanie badziewia można zgrać bardzo łatwo, a później odtworzyc taki sam sygnał radiowy i otworzyć samochód bez pilota...
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    stary sterownik obowiazkowo musi zostac,a exus ma zmienny kod ,a z reszta taka astre to otwiera kazdy bez wiekszych problemow a sterowanie pilotem jest tylko fajnym bajerem a nie zabezpieczeniem
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Nie, nie chcę alarmu ;-) chocby dlatego, że chce sobie samemu podpiąc tą zabawkę i mieć z tego satysfakcje (CAŁKIEM POCZĄTKUJĄCY JESTEM), a z alarmem to już nie jest jak z centralnym, tam jak coś źle zrobie to będzie mi wyło sygnalizowało itp ;-) Tu najwyżej mi sie drzwi nie beda otwierac albo zamykać ;-) No nic, wielkie dzięki za szczególową pomoc. Teraz zamówie exusa i spróbuje, w razie czego będe odświeżał temat :-)
    Mam jeszcze tylko jedno głupie pytanie: W boczku idzie sobie wiązka przewodów, kolorów się doczytałem, a reszte Wy mi pomogliście i teraz jak mam sie podpinać do tej wiązki ?? Mam rozciąć kabel, podłączyć do exusa i zmostkować by sygnał szedł dalej ??
  • Poziom 18  
    Nawiązując do poprzednich postów zakupiłem exus cl-05 tak jak polecaliście. Schemat podłączenia z instrukcji wywnioskowałem następujący:

czarno biały i czarno-zielony (kolor kabli kierunków w samochodzie) - podpinam w exus cl-05 pod 2x brązowe

czerowny (kolor kabla zasilania w samochodzie) - podpinam w exus cl-05 pod czerwony

brązowy (kolor kabla masy w samochodzie) - podpinam w exus cl-05 pod czarny, żółto czarny, żółty

brązowo-czerwony (kolor kabla "zamknij c. zamek" w samochodzie) - podpinam w exus cl-05 pod biały

brazowo-biały (kolor kabla "otwórz c. zamek" w samochodzie) - podpinam w exus cl-05 pod biało-czarny

szary (kolor krańcówek w samochodzie) - NIE WIEM POD CO PODPIĄC W STEROWNIKU EXUS

czarno-biały (dodatkowy kanał) - nie uwzględniamy

Instrukcja sterownika exus cl-05 dostępna na http://www.exus.pl/download,manual,13. Pod jakie kable mam podpiąc krańcówki ?? Sterowanie otwarcia drzwiami jest na masie, czyli krańcówki należy podłączyć pod kabel niebieski, a niebiesko-biały zostaje wolny ??
  • Poziom 18  
    Witam jeszcze raz.
    Zabrałem sie za instalacje sterownika i okazało się, że nie mam kabla brązowo-czerwnoego :-O Chciałem zapytać jak zbadać który kabel innego koloru odpowiada za funkcje "zamknij" ?? Oczywiście przyrzad mam ;-)
  • Poziom 18  
    Hmmmm... Samochód przy zakupie miał centralny... Po sprawdzeniu sterownika okazało się, że ma on polskiego producenta :-| Co oznacza, że zamówiony z centralnym zamkiem samochód wyposażony został w niego w Polsce... Wrrrr... jaki teraz macie koncept ?? Zamienić sterownik centralnego zamka na exusa ?? On w sumie ma sterowanie siłownikami...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    ok jutro sprawdzę ;-) Wielkie dzięki za pomoc :-) Piwo Ci chyba bede musiał jakieś podesłać :-D Jutro zap[ewne bede miał jeszcze setki pytań ;-)

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Hej jako, że dziś już "jutro" to podłączyłem sobie exusa :-D Wszystko działa jak należy :-] jeszcze raz dzięki dla Norbeta.S. :-)

Ma tylko jedno jedyne ostatnie pytanie :-] Czy jeśli podłącze dodatkowy kanał pod krańcówkę to będzie on zaświecał mi światełko w srodku (mam http://www.allegro.pl/item151334046_nowoczesny_rozjasniacz_sciemniacz_osw_kabiny_auta.html) więc cały proces trwałby kilka sekund :-) Tylko czy wtedy nie zwariuje opcja rearming'u ?? :->
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    to właśnie czytałem. a pomarańczowy i pomarań/czarny. zielony jestem kompletnie ale chęci są. a jak podłączyć wlew paliwa i klapę? jakie kable a może działają razem ze wszystkim jak tak podłączę?