Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się wyłącza. Czasami sam się włącza i nie da się wyłączyć.

26 Gru 2006 23:38 4546 13
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem:

Mój komputer ma takie fazy, że niekiedy się sam wyłączy i nie mogę go wlączyć, musze wyciągnąć gniazdko zasilania i dopiero wtedy odpala.

Wie ktoś od czego to może być?
  • Poziom 10  
    Wysoce prawdopodobne przegrzewanie się procesora - zacznij od obejrzenia kłebów kurzu pod wentylatorem w żeberkach radiatora
  • Spec od komputerów
    Jaki masz zasilacz? Sprawdz napięcia miernikiem lub podmień na inny.
    Czy kondensatory na plycie glownej nie sa spuchniete?
    Jaka temperature ma procesor?
  • Poziom 10  
    Procesor jest podkręcony z 1.3 na 1.5 albo 1.6.
    Zasilacz, przynajmniej z tego co mi wiadomo mam 150.

Kurzu mam dużo to fakt, musze go przedmuchać całego może to pomoże.

A powiedzcie mi jeszcze, czy to może padać zasilacz i czy takie wyłączanie się może prowadzić do trwałego uszkodzenia płyty głownej albo czegoś innego?
  • Poziom 33  
    sprawdż zasilacz a wnim szukaj kondensatora 22mikro,wymień na a100mikro(oznaczenie na plycie zależy od typu zasilacz C8,C13 przetwornica stb)105stC, od tego kond. zaczynają się problemy po pewnym czasie jest kupa dymu płytę diabli biorą

Dodano po 1 [minuty]:

wszystkie spuchnięte elektrolity wymień
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam podobny problem. Posiadam płytę główną asusa P5QL-CM s775.
    Komputer wywala blue screeny typu :
    https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=c23cd4f...ttid=0.1&disp=inline&realattid=f_ghuqujqf0&zw

po blue screnach nie chce sie zaladowac bios. Dopiero po resecie przez wyjecie baterii wlacza sie komputer (ale nie zawsze). Wyskakuja krzaki na biosie. Po reinstalce biosa wszystytko chodzilo przez okolo 3 dni normalnie a potem wrocilo do stanu pierwotnego. Po wymianie płyty głównej wszystko smiga procek dziala normalnie nie ma zadnych problemow. I tu pytanie czy da sie jakos naprawic stara plyte glowna? ( bo dla mnie ewidentnie to bios jest skopany).
    Porsze o pomoc

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043840.html
    [jankolo]
  • Poziom 10  
    Poprawiam... Problem powrocił..... tylko teraz pokazuje inny blue screen [url=https://obrazki.elektroda.pl/7285433000_1303673677.jpg]Komputer się wyłącza. Czasami sam się włącza i nie da się wyłączyć.[/ur
    zastanawiam się czy to nie ramy albo procek, na starej płycie głównej cały czas ten sam blue screen pozdrawiam.

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043840.html
    Proszę już drugi raz.
    [jankolo]
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam taki problem, złożyłęm ostatnio zestaw komputerowy:

Płyta: Asus P8Z77-V Pro
    Procesor: Intel i5 3570K
    Zasilacz: Corsair TX750V2

Problem polega na tym, że gdy komputer jest wyłączony robie sobie coś na laptopie, a on nagle się sam włącza - taka sytuacja zdarzyła się 3 razy w ciągu tygodnia (komputer właśnie jest złożony od tygodnia)
    Dzisiaj natomiast miałem taką sytuację, że spokojnie sobie użytkuję komputer (muzyka + strony internetowe), a on nagle mi się wyłączył w taki sposób że nagle wszystko zgasło.
    Po tym incydencie normalnie guzikiem komputera nie szło włączyć, dopiero wyłączenie i włączenie do sieci dało taki efekt że normalnie mogłem włączyć komputer.
    W czym tkwi problem? prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź z waszej strony bo mam możliwość oddania sprzętu w ciągu 10 dni od zakupu (zakup internetowy)
    z góry dziękuję za pomoc !
  • Poziom 10  
    Pomoże ktoś w tym przypadku co wyżej napisałem? Czy to będzie problem z płytą główną?
  • Poziom 43  
    Sprawdź na początek sam przycisk power na obudowie czy przypadkiem nie szwankuje (zwarcie). Być może w biosie jest włączona jakaś funkcja po której komputer ma się automatycznie włączyć/wyłączyć.
    Karty sieciowej używasz zintegrowanej czy jakiejś innej ?
  • Poziom 10  
    Karta sieciowa zintegrowana, natomiast w biosie wszystkie funkcje wyłączone (które umożliwiłyby jakiekolwiek wlaczanie sie komputera). Przycisk w jaki sposób sprawdzić? gdy komputer sam się włączy, to po naduszeniu przycisku zasilania po prostu się zamyka normalnie.
    Z tego co wiem włączaniem i wyłączaniem steruje płyta główna, oczywiście jeżeli rzeczywiście przycisk nie szwankuje. Gdy raz mi się sam wyłączył to komputera nie szło w ogóle włączyć, dopiero włączenie i wyłączenie zasilacza dało efekt, funkcję ErP też miałem włączoną także, klawiatura mi przestawała świecić po wyłączeniu komputera, w przypadku kiedy się sam wyłączył, klawiatura świeciła (logo) tak jakby coś się zawiesiło i nie używał tego ustawienia ErP które ustawiłem w biosie.
  • Poziom 37  
    Podstawą jest podmienić zasilacz i przeczyścić wnętrze komputera, bo jeżeli to jest TakeME, I-BOX, Megabajt, albo inny szajs, zignorowanie tego problemu może poskutkować usmażeniem się płyty głównej, albo całego komputera.
  • Poziom 10  
    Pisałem, że zasilacz jest firmy Corsair TX750 V2.
    Komputer natomiast jest nowy, więc nie ma czego czyścić...
  • Poziom 37  
    To akurat nie do ciebie było... Jak masz problem, załóż własny temat, bo potem takie właśnie zamieszanie się robi...