Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARDO TL 1000 Proszę o diagnozę(fotki do oglądnięcia)

27 Gru 2006 16:10 2518 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Od jakiegoś czasu w mojej pralce ARDO TL 1000 X (pralka ma 7 lat) podczas prania wydobywa się miarowy stukot.
    To co potrafiłem na razie zrobić to rozkręcić pralkę.
    Poniżej zamieszczam fotki, może po ich oglądnięciu fachowcy stwierdzą jakiego rodzaju są to usterki i co potrzeba wymienić.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc - pozdrawiam

• Poziom 32  
    Do wymiany krzyżak z osią ( uszkodzony przez kamień) oraz pokrywa bo widze że jest popękana o łożyskach nawet nie wspominam.Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Trzeba wyjąć bęben bo podobnie może być z drugiej strony. Tak jak wyżej kolega napisał do wymiany jest piasta, łożyska i płaszcz przeciwwagi.Grzałkę też wywal (niewielki koszt a spokojna głowa)
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Bębna nie trzeba wymieniać, bo dostępne są zestawy naprawcze. Stare nity wywala się w p(:roll:), przykręca się na śruby nierdzewki i szafa gra! :D
    Pokrywa zbiornika i grzałka do wymiany jak pisał przedmówca. Uszczekę pokrywy i wszelkie uszczelki montowane do otworów pokrywy wkleić na silikon (no, ja akurat na butapren wklejam :lol:). a jeśli chodzi o wymianę łożysk to amatorowi polecam kompletne zespoły napędowe ;)
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim odpowiadającym za cenne rady i pozdrawiam :D