Witam dzisiaj kupiłem używany statecznik elektroniczny pod 2x54W T5 i do tego dwie świetlówki, chodzi o oswietlenie do akwarium
Mam pewien problem, podłanczam wszystko tak jak jest na schemacie na stateczniku podłanczam do pradu i....i własnie świetlówki się ledwo świecą i strasznie przy oprawkach bryzgoszczelnych się nagrzewają tak jakby chciały swiecić a niemogą...
Pytania:
1. czym może to byc spowodowane? - wada świetlówki, czy statecznika=znajomy gwarantuje sprawnośc statecznika u niego działał bez zarzutu
2. w stateczniku jest 7 wejść - 1234567 - łączy się tu końcówki poprawek, i ze schematu wynika ze tylko do 123 i 567 powinno się podłączyć a co z miejscem nr 4??
3. Jak można podłączyć do takiego statecznika tylko 1 świetlówkę, może coś z jedną sie stało podczas podróży i dlatego niechcą sie zapalić na 100%?
4. Czy taki statecznik elektroniczny ma jakiś tryb awaryjny? że bedzie coś działać ale niena 100%?
Z góry dziękuję za pomoc, to był prezent dla wujka ale niestety chyba niewypalił
bo niedziała
Mam pewien problem, podłanczam wszystko tak jak jest na schemacie na stateczniku podłanczam do pradu i....i własnie świetlówki się ledwo świecą i strasznie przy oprawkach bryzgoszczelnych się nagrzewają tak jakby chciały swiecić a niemogą...
Pytania:
1. czym może to byc spowodowane? - wada świetlówki, czy statecznika=znajomy gwarantuje sprawnośc statecznika u niego działał bez zarzutu
2. w stateczniku jest 7 wejść - 1234567 - łączy się tu końcówki poprawek, i ze schematu wynika ze tylko do 123 i 567 powinno się podłączyć a co z miejscem nr 4??
3. Jak można podłączyć do takiego statecznika tylko 1 świetlówkę, może coś z jedną sie stało podczas podróży i dlatego niechcą sie zapalić na 100%?
4. Czy taki statecznik elektroniczny ma jakiś tryb awaryjny? że bedzie coś działać ale niena 100%?
Z góry dziękuję za pomoc, to był prezent dla wujka ale niestety chyba niewypalił