Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator GAL, jak zrobic?

maxdutka 02 Wrz 2003 12:33 8100 16
  • #1 02 Wrz 2003 12:33
    maxdutka
    Poziom 14  

Czy mozna w jakis prosty sposob zaprogramowac GAL16V8?

• #2 02 Wrz 2003 12:45
    elektryk
    Poziom 42  

Poszukaj na forum, chyba ten układ nazywał się galler.

• #3 02 Wrz 2003 13:08
    marky1
    Poziom 17  

Poprawka. Trzeba na google szukać nazwy

galblast

To chyba jedyny amatorski programator.

• #4 02 Wrz 2003 15:44
    maxdutka
    Poziom 14  

dzikuje, ale to strasznie wyglada :(, a wiesz moze czy tego typu uklady sa kasowalne?, slyszalem gdzies ze przez ISP tez mozna, la enie wiel ile w tym prawdy.

• #5 02 Wrz 2003 15:59
    elektryk
    Poziom 42  

GAL16V8 nie ma ISP jednak jest jakaś seria podobnych układów programowalnych przez ISP, kiedyś nawet w EP był projekt programatora do nich.

• #7 03 Wrz 2003 13:03
    ElGregor
    Poziom 22  

:arrow: SIEKIERA_666
    Co rozumiesz przez "przejrzysty" sposób? Pliki JED kompiluje CUPL z postaci tekstowej, możesz to zrobić pod PROTELem.
    Jeśli jednak chcesz graficznie układać sobie logikę z "klocków" ściągnij Levera ze stronki LATTICEa, dodatkową zaletą jest obsługa układów ispLSI, polecam później przesiadkę z GALi.
    Uprzedzam jednak że sposób tekstowy zapisu logiki jest przy bardziej skomplikowanych układach bardziej wygodny, przejrzysty i łatwiejszy do modyfikacji.

• #8 03 Wrz 2003 13:25
    elektryk
    Poziom 42  

SIEKIERA_666 napisał:
    Ja natomiast poszykuje programu w którym możnaby (w przejrzysty sposób) tworzyć pliki wsadowe do GAL'i
    A w jakim języku chcesz pisać "wsady" do GAL? Podstawowy ABEL jest silnie zoorientowany na makrokomórki (więc nastawiony na GAL), natomiast VHDL i Verilog są na wysokim poziomie abstrakcji, piszesz IF coś tam, to coś tam i tyle.

• #9 04 Wrz 2003 07:46
    SIEKIERA_666
    Poziom 20  

Już tłumaczę bo chyba namieszałem.

Najlepszy byłby chyba program "klockowy" :D , w którym mógłbym złożyć do kupy kilka przerzutników + siakies bramki + ew. siakis rejestr lub multiplekser (standardowe TTL-74 i CMOS4000) i wrzucic to w jedną kostkę np 20v8 lub 16v8 - w miarę możliwości układu oczywiście. Żadne czary mary :D ot taka drobnostka. Postać tekstowa w sumie też mógłaby być tylko nie trawię programów które wymagaja pisania tysiąca "baczy" i modyfikowania siakichś plików - coś w stylu avrgcc (do tej pory nie moge skompilowac prostego pliku). :(

• #10 04 Wrz 2003 09:25
    R-MIK
    Poziom 37  

SIEKIERA_666 napisał:
    Już tłumaczę bo chyba namieszałem.

Najlepszy byłby chyba program "klockowy"(...)nie trawię programów które wymagaja pisania tysiąca "baczy" i modyfikowania siakichś plików - coś w stylu avrgcc (do tej pory nie moge skompilowac prostego pliku). :(

CUPL jest dosc prosty (tak samo jak i Galer na Amige). Proponuje sciagna archiwym Galera z EP sa tam przykladowe programy.
    Pzdr
    SS

• #12 08 Wrz 2003 18:36
    maxdutka
    Poziom 14  

Ten schemat juz wyglada znosnie :)

• #13 04 Kwi 2004 22:32
    super_sonic
    Poziom 17  

a czy istnieje jakas instrukcja po polsku pisania w CUPL ?

• #14 13 Kwi 2004 10:05
    Redok
    Poziom 13  

Ja mam uproszczony schemat do prog Gali.....na pewno działa a składa sie jedynie z kilku elemntów dyskretnych...tzn.paru rezystorów i to tyle.....poza tym ma programPLDBlast....sprecjalnie napisany po to by ułatwić sobie życie w programowaniu układów PLD....jak by ktoś był zainteresowany to...zgłaszać sie na adres Redok(malpa)wp.pl

• #15 27 Sie 2007 01:13
    Aquer
    Poziom 14  

dodam od siebie projekt adaptera PLCC20 na DIP20 dla gal16v8 i nie tylko.

Projekt wykonany w Eagle, dołączyłem także pliki tif z mozaika i opisem

Może komuś się przyda, ja szukałem i nie znalazłem wiec postanowiłem zrobić, może nie jest to coś trudnego do zrobienia ale dużo osób poszukuje gotowego projektu tego typu adaptera.

Dodano 10.11.2007

W załącznikach dodaje projekt PCB dla programatora Galblast wraz z adapterem do programowania gal16v8 u obudowie PLCC20.
    Sam programator wykonałem jako moduł bazowy do którego podpinamy odpowiedni adapter w zależności od typu układu który chcemy programować.

Mam nadzieję że komuś się to przyda i zachęcam tych którzy wykonają jakiś adapter aby go udostępnili innym :)

pozdrawiam

• #16 20 Maj 2008 12:09
    ralfikpol
    Poziom 11  

moze ktos udostepnic shemat prostego proga do 16v8

• #17 20 Maj 2008 13:02
    Aquer
    Poziom 14  

ralfikpol napisał:
    moze ktos udostepnic shemat prostego proga do 16v8

witam
    co masz na myśli pod pojęciem "prostego",

w załącznikach powyżej masz prosty programator do 16v8 z buforem, ale jeśli chodzi Ci o programator na kilku kabelkach to zajrzy do pliku gal.pdf, masz tam wszystko ładnie opisane.
    Ale uwierz mi ze nie ma nic za darmo, ja budując programator na kabelkach uszkodziłem 4 układy, wiedza kosztuje :D teraz już wiem, że lepiej się trochę natrudzić i zrobić coś porządnie bo za te 4 uszkodzone układy mogłem kupić część do zrobienia programatora z buforem i sterowaniem napięcia programowania.

decyzja należy do Ciebie

pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME