Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Slaba dynamika simsona s51

...Konrad... 05 Jan 2007 18:50 2891 12
    ...Konrad...
    Level 10  
    Witam , chciał bym się dowiedzieć co może być przyczyną słabej dynamiki Simsona posiadam Simsona który ma osiągi dość dobre v-max około 65km/h ale nie ma za dobrego przyspieszenia... słabo wkręca się na obroty w porównaniu z innymi Simsonami jest slaby na przyspieszenie dużo mnie odstawiają... Wiecie co może być przyczyną?? z góry dzięki...
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    rubix89
    Level 15  
    Pewnie źle wyregulowany gaźnik lub zapłon a strzela w tłumik albo dmucha???
    ...Konrad...
    Level 10  
    nie nie strzela chodzi dobrze i pali tylko jest mało dynamiczny w porównaniu z innymi
    rubix89
    Level 15  
    mi tak robił kiedy miałem zbyt małą przerwę na przerywaczu:/ ale w tym przypadku to mało prawdopodobne a sprawdzałeś czy ma dobra kompresję??? a kiedy stoi to wchodzi dobrze na obroty??? czy też mozolnie???
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    za małe sprężanie będzie powodem takiego zachowania, ewentualnie sprawy związane z zapłonem przerwa na świecy i przerywaczu nie wspominając o dobrym ustawieniu przed GMP
    ...Konrad...
    Level 10  
    z zapłonem się bawiłem to raczej nie z jego winny... a czy wchodzi dobrze na obroty to niezabardzo jak mu daje szybko gazu to go zamuli i dopiero wchodzi na obroty
    rubix89
    Level 15  
    zgadzam się z kolegą proponuje zmienić pierścienie lub możliwe że kompresję pod głowicą... może też pomóc jeśli podniesiesz trochę iglice do góry.......
    ...Konrad...
    Level 10  
    z zapłonem się bawiłem to raczej nie z jego winny... a czy wchodzi dobrze na obroty to niezabardzo jak mu daje szybko gazu to go zamuli i dopiero wchodzi na obroty

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

macie jeszcze jakieś pomysły co to może być przyczyną ??
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    no tak jak pisałem prawidłowa regulacja zapłonu, wszystkich jego elementów i prawidłowa świeca ludzie często o tym zapominają a trafiają się takie silniki że chodzą tylko na dobrze dobranej świecy
    grito
    Level 19  
    Może masz większą niż inni zębatkę z przodu, daje to większą prędkość ale wolniejsze przyspieszenie, taki sam efekt jest również jak z tyłu założy się mniejszą zębatkę.
    ...Konrad...
    Level 10  
    co do świec i regulacji zapłonu to raczej nie bo już dużo próbowałem zmian świecy i ustawiania zapłonu . a zębatkę mam 15 zębową
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Może się nie znam, ale sprawdź tłumik. Może jest jakiś taki ogranicznik. Słyszałem, że w tych nowych chińskich pilarkach na kołach takie montują. Cieniutka rurka wystająca przy łączeniu się kolanka z tłumikiem, lub zmniejszona średnica na końcu. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje jeszcze filtr powietrza. Wyjm go i zobacz, jaki będzie rezultat.
    VITO11
    Level 11  
    Czasem w silnikach dwusuwowych może wystąpić zapchanie sie układu wydechowego (zła mieszanka paliwa z olejem -za duzo oleju).Warto sprawdzić czy tłumik i kolanko jest drożne.

Dodano po 3 [minuty]:

Drugą możliwą przyczyną takiego stanu może być nieszczelność komory korbowej. Musisz sprawdzić stan uszczelki pod cylindrem oraz zimeringi na wale