Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slaba dynamika simsona s51

05 Sty 2007 18:50 2696 12
  • Poziom 10  
    Witam , chciał bym się dowiedzieć co może być przyczyną słabej dynamiki Simsona posiadam Simsona który ma osiągi dość dobre v-max około 65km/h ale nie ma za dobrego przyspieszenia... słabo wkręca się na obroty w porównaniu z innymi Simsonami jest slaby na przyspieszenie dużo mnie odstawiają... Wiecie co może być przyczyną?? z góry dzięki...
  • Poziom 15  
    Pewnie źle wyregulowany gaźnik lub zapłon a strzela w tłumik albo dmucha???
  • Poziom 10  
    nie nie strzela chodzi dobrze i pali tylko jest mało dynamiczny w porównaniu z innymi
  • Poziom 15  
    mi tak robił kiedy miałem zbyt małą przerwę na przerywaczu:/ ale w tym przypadku to mało prawdopodobne a sprawdzałeś czy ma dobra kompresję??? a kiedy stoi to wchodzi dobrze na obroty??? czy też mozolnie???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    za małe sprężanie będzie powodem takiego zachowania, ewentualnie sprawy związane z zapłonem przerwa na świecy i przerywaczu nie wspominając o dobrym ustawieniu przed GMP
  • Poziom 10  
    z zapłonem się bawiłem to raczej nie z jego winny... a czy wchodzi dobrze na obroty to niezabardzo jak mu daje szybko gazu to go zamuli i dopiero wchodzi na obroty
  • Poziom 15  
    zgadzam się z kolegą proponuje zmienić pierścienie lub możliwe że kompresję pod głowicą... może też pomóc jeśli podniesiesz trochę iglice do góry.......
  • Poziom 10  
    z zapłonem się bawiłem to raczej nie z jego winny... a czy wchodzi dobrze na obroty to niezabardzo jak mu daje szybko gazu to go zamuli i dopiero wchodzi na obroty

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

macie jeszcze jakieś pomysły co to może być przyczyną ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no tak jak pisałem prawidłowa regulacja zapłonu, wszystkich jego elementów i prawidłowa świeca ludzie często o tym zapominają a trafiają się takie silniki że chodzą tylko na dobrze dobranej świecy
  • Poziom 19  
    Może masz większą niż inni zębatkę z przodu, daje to większą prędkość ale wolniejsze przyspieszenie, taki sam efekt jest również jak z tyłu założy się mniejszą zębatkę.
  • Poziom 10  
    co do świec i regulacji zapłonu to raczej nie bo już dużo próbowałem zmian świecy i ustawiania zapłonu . a zębatkę mam 15 zębową
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Może się nie znam, ale sprawdź tłumik. Może jest jakiś taki ogranicznik. Słyszałem, że w tych nowych chińskich pilarkach na kołach takie montują. Cieniutka rurka wystająca przy łączeniu się kolanka z tłumikiem, lub zmniejszona średnica na końcu. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje jeszcze filtr powietrza. Wyjm go i zobacz, jaki będzie rezultat.
  • Poziom 11  
    Czasem w silnikach dwusuwowych może wystąpić zapchanie sie układu wydechowego (zła mieszanka paliwa z olejem -za duzo oleju).Warto sprawdzić czy tłumik i kolanko jest drożne.

Dodano po 3 [minuty]:

Drugą możliwą przyczyną takiego stanu może być nieszczelność komory korbowej. Musisz sprawdzić stan uszczelki pod cylindrem oraz zimeringi na wale