Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows - nie ma konta administratora?

klomarcin 12 Sty 2007 23:50 1961 6
  • #1 12 Sty 2007 23:50
    klomarcin
    Poziom 13  

Na komputerze koleżanki zauważyłem dziwną rzecz i prosiła mnie o pomoc, a mianowicie ona jest użytkownikiem z ograniczonym dostępem (ma konto hasłowane) i "zniknął" administrator.

Pomóżcie czy on jest wyłączony czy go wogóle nie ma ?

0 6
  • #2 13 Sty 2007 00:08
    dwurazowy
    Poziom 21  

Administartor nigdzie nie zginął. Prawdopodobnie Twoja koleżanka ma ustawioną w Kontach użytkowników opcję Użyj ekranu powitalnego. Musisz tą opcję wyłączyć i zalogować się "z ręki".

0
  • #3 13 Sty 2007 00:19
    Pegelmesser
    Poziom 23  

To dobrze ze zniknal bo bys mogl jeszcze dokonac nieuprawnionego dostepu do jej kompa i informacji i danych nienalezacych do Ciebie. Jak mozemy wierzyc ze kolezanka cie prosila a nie ze wymysliles cala te bajke zeby tylko dostac odpowied jak tu komus zajac konta admina systemowego w windzie? Obym sie mylil. Ale juz duzo o tym bylo na elektrodzie.... https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=654794&highlight=

Pozdrawiam i zycze pokory.

0
  • #4 13 Sty 2007 01:57
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: Pegelmesser
    Przeciez dostep do komputera juz ma, do danych tez. Autor nie pyta jak lamac zabezpieczenia/hasla itp, wiec to co piszesz nie ma żadnego zwiazku z tym o co pyta autor. Watek do ktorego link podales dotyczy hasel, a wiec tez nie ma to żadnego zwiazku.

0
  • #5 13 Sty 2007 12:10
    klomarcin
    Poziom 13  

nie chodzi o to tylko ona na tym koncie ograniczonym nie może nic zainstalować.....miałem program do usuwania haseł administratora (Windows XP Admin Password Changer) to bym sobie mógł sam to usunąć ale nie wiem jak potem się zalogować jeżeli nie ma w panelu logowania administratora.......czy da się go załączyć z punktu użytkownika ograniczonego...
    Czy kolegę to nie razi?
    Proszę poprawić post!
    Zdania zaczynamy z dużej litery, a i przecinki czy kropki również by się przydały !
    Zwyczajowo używamy po jednym znaku (?) czy (!) lub (....) to nie są ozdobniki !
    Dziękuję :D
    TONI_2003

0
  • #6 13 Sty 2007 13:23
    Pegelmesser
    Poziom 23  

Kolobos napisał:
    :arrow: Pegelmesser
    Przeciez dostep do komputera juz ma, do danych tez. Autor nie pyta jak lamac zabezpieczenia/hasla itp, wiec to co piszesz nie ma żadnego zwiazku z tym o co pyta autor. Watek do ktorego link podales dotyczy hasel, a wiec tez nie ma to żadnego zwiazku.

No nie koniecznie ma dostep do danych... wszystko zalezy od zastosowanych uprawnien na kontach, admina tez. Wiec nie jest tak ze pisze bez sensu.
    A tak odpowiadajac na pytanie to wcisnij dwa razy ctrl+alt+del jak sie pojawi ekran powitalny.... albo urochom w trybe awaryjnym,admin zawsze sie pojawi wtedy,nawet jak w rejestrze bylo to zmieniane..

0