Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 3380 - problem ze skanerem-inny niz wszystkie

dzaxx 15 Sty 2007 11:00 9635 21
  • #1 15 Sty 2007 11:00
    dzaxx
    Poziom 10  

Uporalem sie z problemem "bledu 52"
    Teraz mam problem ze skanerem,przez ok 4 minuty od wlaczenia drukarki swieci sie "Rozgrzewanie lampy skanera" ,wozek z lampa ZAWSZE wedruje ok 3-4 cm w lewo,zatrzymuje sie i koniec.Na wyswietlaczu pokazuje sie "Blad skanera-wyl zasilanie->wl zasilanie"
    mrugaja rownoczesnie kontrolki faksu (sluchawka) i awarii (wykrzynik)
    Swietlowka swieci
    Drukowac mozna bez problemu,mozna wejsc do menu-wszystko jest ok
    co zrobilem:
    -wyczyscilem lustra,szybe i soczewke (spirytusem) poskladalem je tak jak byly
    -wymienilem swietlowke (stara byla troche zmeczona,swiecila troche czerwono)
    -Master reset (permanent storage init)
    -soft reset (reinit FFS w Developers menu)

polaczenia elektryczne miedzy plyta glowna a skanerem sa ok (uszkodzone tasmy wymienione na nowe,sprawdzalem przejscia multimetrem)

chcialem zaktualizowac firmware ale niestety jest niedostepny na stronie hp

jedno co mnie zastanawia-wyswietlacz drukarki swieci slabo,nie znalazlem w menu mozliwosci zmiany kontrastu,przyszla mi do glowy mysl czy nie jest to problem zasilania..zreszta nie bede gdybal-prosze o pomoc,jestem dopiero raczkujacy w kwestii naprawy drukarek :)

0 21
  • #2 16 Sty 2007 16:42
    m4tys
    Poziom 13  

nie napisales o najwazniejszej rzeczy.. czysciles albo wymieniales na nową białą listwe pod świetlówką (zimną katodą) ?? Musi być koniecznie biała, a zazwyczaj jak nie działa jest pożółkła.

0
  • #3 16 Sty 2007 20:29
    dzaxx
    Poziom 10  

listewka wyczyszona (szybe odkleilem od obudowy,wymylem WSZYSTKO dokladnie) nie jest pozolkla
    Wiesz,sek w tym ze skaner jej nawet nie szuka (robilem juz wczesniej inne AIO hapeka i po wyczyszczeniu luster wozek ciagnal tam gdzie jest ten pasek,a tu jest inaczej (jak napisalem wyzej) wozek po wlaczeniu drgnie kilka cm w lewo,swietlowka sie rozgrzewa i po kilku minutach wyskakuje komunikat ze blad skanera (wozek ani drgnie)

0
  • #4 17 Sty 2007 16:35
    n-d-render
    Poziom 16  

a może tam jest silnik krokowy liczący gdzie aktualnie jest skaner?

//trochę głupie, wiem

0
  • #5 18 Sty 2007 00:34
    m4tys
    Poziom 13  

n-d-render napisał:
    a może tam jest silnik krokowy liczący gdzie aktualnie jest skaner?

//trochę głupie, wiem

w skanerach hp nie ma czegos takiego

Dodano po 3 [minuty]:

dzaxx napisał:
    listewka wyczyszona (szybe odkleilem od obudowy,wymylem WSZYSTKO dokladnie) nie jest pozolkla

Chodzilo mi o listwe w ktorej znajduje sie swietlowka. Mam jeszcze jedno pytanie - jak przesuniesz recznie moduł skanera max na lewą strone to czy moduł ten wraca max na prawo czy zostaje tam i zglasza awarie?

0
  • #6 18 Sty 2007 11:28
    dzaxx
    Poziom 10  

Cytat:
    Chodzilo mi o listwe w ktorej znajduje sie swietlowka. Mam jeszcze jedno pytanie - jak przesuniesz recznie moduł skanera max na lewą strone to czy moduł ten wraca max na prawo czy zostaje tam i zglasza awarie?

tak wyczyszczone - przy wymianie swietlowki to zrobilem
    jesli przeciagne go na lewa strone,do samego konca,to po wlaczeniu w dalszym ciagu chce jechac w lewo,pasek zebaty przeskakuje,przestaje,zalacza sie swietlowka.Modul skanera zostaje po lewej stronie.Na LCD wyskakuje rozgrzewanie lampy skaner i po kilku minutach blad skanera.

0
  • #7 19 Sty 2007 10:54
    adakisie
    Poziom 15  

Jeśli wszystko wyczyściłeś to pozostaje awaria przetwornika CCD.

0
  • #8 05 Lut 2008 12:28
    dbialas
    Poziom 13  

witam

mam coś podobnego w hp lj3052 tyle że u mnie kseruje bez problemów jedynie skanowanie...
    rozgrzewa, przejedzie z 5 cm w lewo, staje i pojawia się komunikat błąd połączenia obojętnie czy połączona jest przez usb czy przez rj45

0
  • #9 22 Mar 2008 15:40
    pawel2m
    Poziom 10  

Witam, mówisz ze rozebrałes cały moduł skanera.

Jeśli odkręcałeś płytkę z przetwornikiem, by wyczyścić szoczewkę zapewne nie skreciłeś jej tak jak byla fabrycznie i przetwornik nie jest dobrze ustawiony względem soczewki. A ustawienie tej płytki jest dość precyzyjne. Moja rada jest taka.

Lewą srubkę tej płytki zakręć tak by płytka z prawej strony dała sie ustawiać, - góra dół. Maxymalnie przesuń prawą stronę płytki na tyle ile pozwoli luz na srubie do dołu i włacz skaner. Jeśli moduł przesunie się w lewo i po chwili zacznie wracać, wyłacz skaner i delikatnie dokręć prawą srubkę by zablokowąć płytkę z przetwornikiem w tej pozycji. Po dokręceniu sprawdź właczając skaner, jeśli wszystko ok i skaner wraca do Home position to wyłącz i lakierem do paznokci lub pistoletem na klej zablokuj płytkę lub śrubki w tej pozycji.

Jeśli jednak skaner nie wraca przesuń delikanie płytkę wyżej, i tak do skutku.

U mnie to pomogło po złożeniu skanera, jednak mimo tego skaner dalej"rzęzi" na samym końcu i jestem zmuszony go wymienić.

0
  • #10 23 Mar 2008 11:42
    laserjack

Poziom 31  

Koszt skanera to 590zł brutto.

0
  • #11 29 Mar 2008 19:04
    michalm74
    Poziom 10  

Wyczysc dokladnie lusterka w ukladzie optycznym (jest chyba 5) czesto pomaga.
    Pozdrawiam
    Michal

0
  • #12 07 Cze 2009 19:26
    cywia
    Poziom 14  

witam , i jak udało Ci się ustalić usterkę w tym 3380 bo mam identyczny problem ?

0
  • #13 24 Cze 2009 11:33
    petro_m
    Poziom 12  

Ja również mam dokładnie taki sam problem Skaner przesuwa się kilka cm w lewo po czym stoi tak i świeci tak cały czas.

0
  • #15 14 Lip 2009 07:18
    cywia
    Poziom 14  

Wymiana skanera nic nie daje ja włozyłem inny sprawdzony na innym urządzeniu i dalej kaplica-uszkodzenie musi byc na płycie głównej raczej.
    Może ma ktoś taką płytę na części ?

0
  • #16 25 Sty 2010 14:30
    bozekkrzych
    Poziom 2  

Witam
    serwisuje w swoim zakladzie takie skanery (niestety jest to niewypal bo jesli sie skaner nie zinicjuje to razczej) cala drukarka jest nie do użycia

a wiec wracajac do problemu:

1. porozkrecac skaner zeby wyciagnac moduł samej glowicy skanera
    - (1 srubka z tylu zeby odkrecic boczna scianke)
    - otworzyc klape z tonera i sciagnac 1 boczna pokrywe
    - odkrecic 2 srubki z bocznej obudowy skanera
    - odkrecic 1 srubke po zdieciu tej obudowy od szyby z dolu
    - z drugiej storny odkrecic 2 srubki z bocznej obudowy i rowniez odkrecic 1 srubke
    (niestety to sa 2 srubki ukryte ktore latwo odkrecic)
    kolejna ukryta srubka jest pod panelem pod guzikami
    -sciagnac oslone guziczkow
    -sciagnac panel (przesuwajac w prawo lub w lewo )
    -rozpiac panel od tasmy
    - odkrecamy 3 srubeczki zeby sciagnać oslone panela zeby sie dostac do tej 1 srubki
    -sciagamy panel i mamy srubke ktora musimy odkrecic
    - z tylu jest jeszcze 1 srubka ktora trzyma szybe od dolu odkrecic
    -teraz kilka srobek z gory i caly modul jest do wyjecia

naprawa modulu skanera
    1. sciagamy pokrywe z modulu i pojawiaja sie nam lustra
    2. odkrecamy srubke od lampy i odpinamy swietlowke od elektroniki
    3. wyciagamy lustra ktore utrudniaja nam dostep do luster nizej (mozna sobie pozaznaczac pisaczkiem z 1 strony wszystkie lustra zeby wiedziec jak to poskladac)
    4. czyscimy delikatna flanelka wszystkie lustra i okienko gdzie jest sensor
    5. czyscimy swietlowke - (ten element wyglada bardziej delikatnie niz jest faktycznie)
    6. za swietlowka jest biale odbijajace swiatlo tez wyczysc
    7. poskladaj modul i teoretycznie nic z nim wiecej nie jestes w stanie zrobic

teraz czyszczenie szyby skanera
    pod spodem jest pasek ktory jest zczytywany do kalibracji zobacz czy czasem na nim nie jest zabrudzenie/ czy sie tam nie dostal jakis plyn co moze spowodowac znieksztalcenie kalibracji, wyczysc to miejsce dokladnie

poskladaj drukarke i teoretycznie jak swietlowka sie nie wyswiecila(nie wypalila) i daje odpowiedna ilosc swiatla to skaner powinien zadzialac

jakie sa bledy:
    1. jesli lampa sie nagrzewa i nie potrafi sie nagrzac do odpowiedniej tem. (nie rusza sie skaner tylko jasno swieci ) - czyszczenie luster

2. jak sie nagrzeje i szuka paska zeby sie skalibowac wchodzi pod skaner i przeskakuje na zebatkach (czyli skonczylo sie pole gdzie moze szukac ten pasek) - czyszczenie luster i czyszczenie paska

3. szuka paska i po 5-6 razach szukania i nie znajduje problem z tym paskiem
    zabrudzony albo cos sie dostalo co odbija i rozprasza swiatlo

jak nie pomoglo czyszczenie luster/swietlowki/paska niestety masz skaner do wymiany
    a problem jest taki ze nie da sie kupic samego modulu tylko trzeba caly skaner :(

pozdrawiam krzych

0
  • #17 16 Lut 2010 09:50
    ask.m
    Poziom 10  

Witam.
    A kto mi podpowie gdzie kupić świetlówke do 3380?
    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę :/
    Z góry dzięki za linka.
    Pozdrawiam

0
  • #19 18 Lut 2010 07:16
    ask.m
    Poziom 10  

Ta będzie pasować?
    CCFL-BF26240-24B
    Lampa CCFL Srednica 2,6mm; długość 240mm; napięcie startowe 1250V; napięcie pracy 505 V, prąd 5mA; jasność 30.000 cD/m2 Temperatura barwowa 5100 K - 5716 K

Stara już w koszu i nie mam jak zmierzyć.

0
  • #20 24 Lut 2010 12:52
    Jerzy Warmuz
    Poziom 1  

Pomogło wyjęcie neonówki z aluminowej rynienki, wymycie spirytusem neonówki + jej białego odbłysnika.

0
  • #21 10 Kwi 2011 10:12
    jumalafaq
    Poziom 2  

Witam

Czy ta lampa CCFL-BF26240-24B z w/w sklepu pasuje do hp3380 ?

0
  • #22 15 Sty 2012 22:07
    Taj
    Poziom 12  

Zachowanie identycznie jak w temacie...
    u mnie również pomogło przeczyszczenie lusterek i świetlówki.
    Dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam

0