logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opinie o kolumnach Reloop RSP-10 na imprezy w sali 50-90m2

auroxik 15 Sty 2007 14:04 1545 14
REKLAMA
  • #1 3448954
    auroxik
    Poziom 26  
    Posty: 988
    Pomógł: 52
    Ocena: 14
    Witam

    Potrzebuje sprzetu na roznego rodzeju imprezki sale 50-90m2.
    Myslalem o Reloop RSP-10 co sadzicie o tych kolumnach?? Póżniej do tego doszły by jakieś LDM-y
    Moze polecili byscie cos innego w podobnej cenie??

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3449065
    foxik000000
    Poziom 29  
    Posty: 1533
    Pomógł: 101
    Ocena: 56
    Wybór jest naprawdę duży, napisz ile dokładnie masz kasy na całość :)
  • REKLAMA
  • #3 3449068
    Dj Snake
    Poziom 22  
    Posty: 659
    Pomógł: 26
    Ocena: 16
    Witaj!
    Według mnie to wszystkie "pseudoestradowe kolumny" typu reloop, omnitronic, img stage line, dap audio i tym podobne raczej odpadają. Napisz ile masz na to przedsięwzięcie kasy to wtedy pomyslimy co z tym zrobić :)
  • REKLAMA
  • #4 3449114
    auroxik
    Poziom 26  
    Posty: 988
    Pomógł: 52
    Ocena: 14
    Narazie chcialbym sie zmiescic w ok 900-1000 za pare.
  • #6 3450710
    auroxik
    Poziom 26  
    Posty: 988
    Pomógł: 52
    Ocena: 14
    Elestra jeszce by mogly byc ale 10letnich LDM-ow napewno nie kupie. A te reloop-y takie zle bardzo?
  • #7 3450836
    Dj Snake
    Poziom 22  
    Posty: 659
    Pomógł: 26
    Ocena: 16
    Reloopy jakby to powiedziec... nie są aż takie złe.... SĄ TRAGICZNE!!! Nawet sie nie zastanawiaj, zastanów się nad tymi, które wymienił hirogen, np. Ta elestra to bardzo ciekawa oferta, tylko musisz sie streścić bo takie okazje nie czekaja długo na nowego właściciela!
  • REKLAMA
  • #8 3450898
    hirogen
    Poziom 33  
    Posty: 1922
    Pomógł: 168
    Ocena: 57
    lepiej 10 lat ldm niz novvy reloop :) (vybaczcie ale nie dziala mi "w" )
  • #11 3452490
    auroxik
    Poziom 26  
    Posty: 988
    Pomógł: 52
    Ocena: 14
    Wiem wiem na allegro sa tansze te tonsile ale narazie mam kase tylko na LDM-y te co podalem co o nich myslicie ??
  • #12 3454073
    hirogen
    Poziom 33  
    Posty: 1922
    Pomógł: 168
    Ocena: 57
    male to bez subow nie pogra to do mowy sie nadaje. Lepiej juz jaka uzyske kupic
  • #13 3455250
    auroxik
    Poziom 26  
    Posty: 988
    Pomógł: 52
    Ocena: 14
    Uparlem sie i zbieram na Tonsil ZE 300 mam nadzieje ze to dobry wybor
  • #14 3457427
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #15 3458948
    auroxik
    Poziom 26  
    Posty: 988
    Pomógł: 52
    Ocena: 14
    Wiem wiem ale niestety kolumny kupuje po 19 lutego a juz teraz chcialem sie podpytac za czym sie ogladac :) A 3d napenwo lepiej niz 2d :)


    Ale chyba tonsile nie powinny byc takie zle tylko czym je napedzac ??
    Dap P400 wystarczy narazie?? Pozniej oczywiscie zmnienie na cos min 1600

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru kolumn głośnikowych do sali o powierzchni 50-90 m² na imprezy, z budżetem około 900-1000 zł za parę. Kolumny Reloop RSP-10 zostały ocenione bardzo negatywnie, określone jako "tragiczne" i niezalecane. Alternatywnie polecano kolumny Elestra Beyma 250 W RMS oraz 3-drożne kolumny Elestra 200 W 8 Ohm, które charakteryzują się dobrym pasmem przenoszenia (do około 45 Hz przy -3 dB) i solidną konstrukcją (sklejka, 95 l pojemności). W dyskusji pojawiły się także kolumny LDM, w tym modele LDM Classic-101/150/8, które są preferowane zamiast nowych Reloopów, choć autor wyrażał obawy przed zakupem używanych, starszych LDM-ów. Poruszono też temat Tonsil ZE 300, które są droższe (około 700 zł za sztukę), ale oferują lepszą jakość dźwięku dzięki 3-drożnej konstrukcji. W kwestii wzmacniaczy rozważano DAP P400 jako tymczasowe rozwiązanie, z planem zakupu mocniejszego wzmacniacza (minimum 1600 W) w przyszłości. Zwrócono uwagę, że małe kolumny bez subwoofera mogą nie zapewnić odpowiedniej jakości dźwięku na imprezach. Podsumowując, rekomendowane są kolumny 3-drożne o solidnej konstrukcji i dobrej charakterystyce pasma, a Reloop RSP-10 odradzane ze względu na niską jakość dźwięku.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA