Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 1.8 16V (z maja 1995r) - pływające obroty

16 Sty 2007 20:14 4422 1
  • Poziom 10  
    Mazda 626 1.8 16V (z maja 1995r) - pływające obroty
    Dzisiaj kupiłem płyn do czyszczenia przepustnic i gaźników. Wyczyściłem przepustnicę i rozebrałem silniczek krokowy. W silniczku krokowym wyjąłem tłoczek który jest odpychany przez sprężynkę wymyłem go i cylinderek w którym chodzi tłoczek, wyczyściłem patyczkami do uszu, Wszystko lśni jak nowe. Super środek firmy Wirth czy coś takiego. Wszystko się błyszczy. Sprawdziłem przewód między przepływomierzem a przepustnicą jest ok.
    Złożyłem i to samo.
    Samochód odpala mi na 3000 obrotów chwilę je trzyma z 8 sekund a potem spadają do 2000 i skoczą do 2500 w miarę nagrzewania silnika spadają i skaczą od 1500 do 2000 dzieje się to na biegu jałowym podczas postoju. Podczas jazdy gdy wyrzucę na luz to skaczą od 1000 do 1500. Jak dodaję gazu to obroty przestają pływać. Zdejmowałem przewód przy silniku krokowym i nie leci z niego para lecz płyn chłodniczy.
    Powalczę jeszcze z odpowietrzaniem ale uważam że to nie to. Zbyt duże obroty ma przy odpaleniu. Nieważne czy jest nagrzany czy zimny po odpaleniu ma 3000 obrotów a potem spadają.
    Słyszałem że może być uszkodzony kabelek od czujnika położenia przepustnicy. Jak to sprawdzić.
    Słyszałem o trybie serwisowym. Jest dużo o tym opisane ale nie wiem jak do tego się zabrać.
    Takich objawów przedtem nie było przygasał mi tylko czasami, a teraz szaleje. Może coś podczas składania poplątałem. Wspomnę że czyściłem szczoteczką do zębów i nie rozbierałem przepustnicy.
    Obawiam że bez serwisu Mazdy się nie obędzie.
    Dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi i proszę o pomoc.
    Serdecznie pozdrawiam
    Konrad

• Poziom 17  
    Ja sprawdziłbym sondę wobec tego. Przy nieczynnej sondzie mazdy potrafią właśnie tak kaprysić.