Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT DOBLO 1.9D 2001r nie odpala

gary1111 16 Sty 2007 20:59 15353 10
  • #1 16 Sty 2007 20:59
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

Szanowni koledzy przyprowadziłem autko za granicy z rozbitym przodem.Po naprawie u blacharza i odebraniu od lakiernika wstawiłem silnik i podłończyłem wszystko jak sę należy ale niestety zonk autko nie chce odpalić wyświetla sie na tablicy licznika kluczyk z napisem code.Czyli coś z immobilajzerem.Posiadam tylko jeden kluczyk od tego autka niebieski a w nim jest zamykanie i otwieranie central zamka(działa poprawnie)oraz jest chip immob.Ale niestety kluczyk nie rozblokowuje immob. Próbowałem już starego sposobu na fiata czyli wciśnięcie pedału hamulca i pedału gazu do oporu i włonczeniu stacyjki i odczekaniu 15 sek ale nic z tego nie puszcz immob.Co mogę zrobić z tym fantem.Prosze o porady fachowców

0 10
  • #2 16 Sty 2007 21:16
    GALILEO
    Poziom 18  

bez kts-a nic niezdziałasz albo kompa euroscana , musisz pojechac wrzucić nowy kod, pewnie lekko przyświrował tez tak miałem w brawie, te sposoby to bajki raz sie komuś udało:)

0
  • Pomocny post
    #3 16 Sty 2007 22:35
    segal
    Poziom 16  

nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadal, ze rownoczesne przytrzymanie hamulca i gazu odblokowuje immo ?? a
    1. zobacz na desce czy swieci ci kontrolka silnika
    jezeli tak i masz karte kodowa to mozesz odpalic wlasnie samochod za pomoca pedala gazu ( procedure ta juz opisywalem w ktoryms poscie)
    jezeli nie posprawdzaj wszystkie zasilania i masy (przede wszystkim) dochodzace do ECU. nastepnym krokiem jest sprawdzenie zasilan i mas na body komputerze. sprawdzenie anteny przy stacyjce. sprawdzenie kabelkow komunikacyjnych ECU- IMMO ( nie tylko ciaglosci, ale tez czy nie sa np. zwarte do masy). jest w tym temacie duzo pisania. przede wszystkim schematy musisz sobie zalatwic.

pozdrowienia i sukcesow !!!

1
  • Pomocny post
    #4 30 Sty 2007 20:32
    tomaszcz
    Poziom 11  

Witam kolegow. W Doblo jak i w innych fiatach jest cos takiego jak FPS czyli czujnik przeciw pozarowy(uderzeniowy).Pod czas kolizji przycisk wyskakuje.A w Doblo jest tak,jak wyskoczy to niema zasilania na komputer sterowania silnika i swieci sie kontrolka silnika jak i immoPrzycisk znajduje sie on z prawej strony pod deska rozdzielcza na slupku.Moim zdaniem po wcisnieciu tego przycisku powinien kod zgasnac.Pozdrawiam:D

1
  • #5 17 Lut 2007 18:20
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

witam ponownie.Szanowny kolega TOMASZCZ mniał racje co do przycisku FPS faktycznie po jego wduszeniu immobilajzer gaśnie ale autko nadal nie chce odpalić paliwo do pompy wtryskowej dochodzi mam takie odczucie jakby nie otwierał zawór pompy wtryskowej a nie ma możliwości tego sprawdzenia bo to wszystko jest zalane w jakimś plastiku na pompie wtryskowej.Prosze o porady jak można to sprawdzić czy ten zawór woołe sie otwiera

1
  • #6 17 Lut 2007 19:06
    procekkk
    Poziom 24  

sprawdz jakie masz bledy w sterowniku i podejzyj wartosci rzeczywiste podczas krecenia silnikiem, cos musi niepoprawnie dizlac skoro nie chce odpalic

0
  • #7 18 Mar 2007 17:07
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

szanowni koledzy wracając to mojego nieszczęsnego doblo czy oriętuje sie któryś z was czy zawór poliwa to jest ten element który znajduje się w głowiczce gdzie wyście jest na podłończenie przewodów wysok.ciśnienia (od czoła pompy wtryskowej)mam 2 takie elementy i jednego rozebrałem po zdrapaniu gumy odsłoniła sie płytka a po jej wylutowaniu odsłoniła sie cewka dla próby pod cewke podłończyłem 12v i wytwarza ona elektromagnes wkręciłem tak podłończoną cewke do pompy ale nadal nic z przewodów nie kapnie nawet kropla ON podczas kręcenia silnikiem prosze o porady

Dodano po 28 [minuty]:

model pompy wtryskowej to Epic LUCAS 121A

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

prosze o pomoc

0
  • #8 20 Mar 2007 18:04
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

Koledzy proszę o pomoc

0
  • #9 21 Mar 2007 21:41
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

CZy któryś z szanownych kolegów posiada może jakieś dane tej pompy wtryskowej

0
  • #10 25 Mar 2007 10:43
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

już wiem że kostka na czele pompy wtryskowej to nie immobilajzer tylko z niej przekazywany jest sygnał do ECU o połorzeniu wałka w pompie wtryskowej

0
  • #11 25 Mar 2007 19:27
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

euro scanem odczytałem następujace usterki CAN Communic.general faulty, Vehicle sped sensor(1), Injection Pump Rotor com(7), Fuel temperature(1) czy któryś z szanownych kolegów może podpowiedzieć mi coś więcej na podstawie tych usterek prodze o pomoc

3