Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator temp, wilgotnosci, oswietlenia - inkubator

Marcinerek 17 Sty 2007 13:23 3810 2
  • #1 17 Sty 2007 13:23
    Marcinerek
    Poziom 9  

Drodzy Forumowicze.
    Mam potrzebę wykonania urządzenia które sterowałoby temperaturą, wilgotnością, oświetleniem, do tego jeszcze raz na jakiś czas obrotem rolki.
    Żeby wykonać 4 różne urządzenia to nie jest wyzwanie ( gotowe układy można dostać w sklepach z zestawami do montażu).
    Problem mój się pojawia że chciałbym tymi wartościami zarządzać jednym sterownikiem. (Programowanie procesorów, kiedyś sie pojawiło w moich "naukach" ale to był dość krótki epizod i nic z tego nie pamiętam).

Do rzeczy. Zakres temperatur 15-40st C, wilgotność 0-90%, światło to bardziej ustawianie na dzień/noc, obrót rolki 1/4 obrotu na 6 godzin.
    Jakie urządzenia byście Wy wykorzystali by coś takiego zbudować? Na jakim procesorze byście oparli sterownik?
    Zależy mi na tym było to dość proste w wykonaniu, sterowaniu, etc.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.
    Wiem że można do tego wykorzystać sterowniki do akwarium, które znajdują się w dziale DIY - ale nie za bardzo wiem jak to ugryźć.

Pozdrawiam serdecznie.

• Fibaro
  • #2 17 Sty 2007 13:56
    janek1815
    Poziom 38  

najprostsze rozwiazanie to wykorzystanie czujnikow SHTXX w jednej obudowie pomiar wilgotnosci i temperatury . Podlaczenie czujnika podobne do magistrali I2C choc nie jest to samo odsylam do pdf. czujnik niestety nie jest zbyt tani okolo 90 zl ale uklad najprostszy. Z innych czujnikow no coz temperatura to oczywiscie ds18b20 lub z analogowych LM35 . co do wilgotnosci mozna uzyc cos z serii SYHXX czujniki rezystancyjne zdecydowanie tansze od SHTXX. Procesor wystarczy jakis Atmel z przetwornikiem A/C jesli wykorzystasz czujniki analogowe.

Podane czujniki mozna znalezc w www.TME.pl

• Fibaro
  • Pomocny post
    #3 30 Gru 2007 21:03
    jimmi
    Poziom 12  

Jeśli to nadal aktualne to..
    czujnik wilgotności : SHT11 Możesz spróbować zamówić na stronie Sensiriona. Wysyłają SAMPLE ale przy podaniu maila firmowego-nie próbowałem z mailem prywatnym. Do ok tygodnia masz czujnik SHT11 w domu za free :)
    Powodzenia życzę!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo