Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne podświetlenie klawiatury ;]

piksapawel 17 Sty 2007 19:45 3879 14
  • #1 17 Sty 2007 19:45
    piksapawel
    Poziom 14  

Witam!
    Planuję sobie zrobić oświetlenie klawiatury coś podobnego do tego na zdjęciu.Będzie to z 20 diod. Chcę tak zrobić ze jak wysunę klawiaturę to żeby wtedy świeciły to zastosuję kontaktron ale mam problem bo chciał bym zrobić tak że te diody co do podświetlenia klawiatury będą białe będzie ich 10, co druga ,będą zasilane z molexa , a reszta chciał bym dać kolorowe i żeby były jakoś połączone prosto z komputerem już bez tego kontaktrona i żeby migały np w rytm muzyki ? Ale żeby sterowane z komputera a nie jakiś moduł :) (sam nie wiem co pisze:D) Czy da się takie coś zrobić i czy ktoś może mi pomóc? A nie znam sie za bardzo na elektronice :P no ale :)

0 14
  • Mitronik
  • #3 18 Sty 2007 11:14
    pracuś1989
    Poziom 19  

proponuje podlaczyć diody do zasilacza. beda sie wlaczaly razem z pc. w dzien nie beda przeszkadzać a w nocy nie potrzebnie swiecic jak wylaczysz kompa

0
  • #4 18 Sty 2007 16:36
    piksapawel
    Poziom 14  

No fajnie fajnie a czy jest możliwość kupienia albo czy ktoś by wykonał taki gotowa plytke zeby te diody kolorowe migaly razem z winampem?
    I jak cos to za ile :> ? Dzieki bo ja sie zabardzo na tym nie znam :)

0
  • Mitronik
  • #6 18 Sty 2007 16:58
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może trochę OT ale ostatnio sobie zrobiłem dość (jak dla mnie) fajną rzecz ;) Mianowicie jest to zespół diod w zaślepce (tym co jest zamiast np cd-rom'u). Ładnie to wygląda. Użyłem do tego diod 3mm niebieskich hiperjasnych :) Elektroda trochę mi pomogła w podłączeniu ;) Oto efekt:

0
  • #7 18 Sty 2007 17:23
    piksapawel
    Poziom 14  

sebasebaseba napisał:
    Może trochę OT ale ostatnio sobie zrobiłem dość (jak dla mnie) fajną rzecz ;) Mianowicie jest to zespół diod w zaślepce (tym co jest zamiast np cd-rom'u). Ładnie to wygląda. Użyłem do tego diod 3mm niebieskich hiperjasnych :) Elektroda trochę mi pomogła w podłączeniu ;) Oto efekt:

No fajnie a mam pytanie te twoje diody świecą cały czas? czy w jakiś rytm muzyki czy jak?
    ----------------------------------------
    A co do tego sterownika to co będzie? To dam sobie 5 Białych diod i podłącze tak że jak się klawiarke wysunie a co z tymi kolorowymi? to jak ję podłączyć? może mi ktoś (za drobną opłatą :)) zrobić taką plytke albo cuś? Dzieki :PP jak by co to moje gg 4222354 :)

0
  • #8 18 Sty 2007 17:26
    Xylometazolin!

Cały czas (mogę wyłączyć). Chciałem zrobić (i mam taki zamiar) w rytm muzyki ale to zajmie więcej czasu. Pzdr

0
  • #9 18 Sty 2007 17:35
    piksapawel
    Poziom 14  

To co będzie z tym sterownikiem ? zapłace :P

0
  • #10 18 Sty 2007 17:58
    DntSLn
    Poziom 22  

Tak jak pod linkiem który podałem... sterowniki zassaj z sieci za free, samemu musisz to podłączyć pod port COM jak sie nie myle:]

Pamiętaj że kasa to nie wszystko, jak samemu to zrobisz będziesz miał sporą satysfakcję i kase na browarka żeby oblać "wyczyn":]

Co do diod na klawisze to może spodoba ci się płytka z chyba 3 czy 4 diodami o szerokim kącie świecenia pod 12V? Masz to na allegro za chyba 6zł:) Podać linka? Do tego podłanczasz potencjometr (do regulacji jasności) i ten włącznik co mówiłeś:)

0
  • #11 18 Sty 2007 18:11
    piksapawel
    Poziom 14  

Wiem :P A chodzi mi o to bo już mam dużo różnych programów do sterowania ale nie wiem jak to podłączyć :) i przez co lpt czy com wogole nie mam pojęcia:P bo program juz mam

0
  • #12 18 Sty 2007 18:16
    DntSLn
    Poziom 22  

Na Elce i w sieci jest od zawalenia wiadomości na ten temat.. mimo wszystko odradzam discolitez na klawiszach.. oczy sie będą męczyły:/

Po za tym na głównej stronie Elki jest projekt 2 diod mrugających pod rytm muzyki - podłączane pod 12V. Osobiście sam jestem zainteresowany tym projektem, wiec jak by kolega zdobył dokładne schematy to będę wdzięczny! Ale to już raczej podchodzi pod mini strob-iluminofonie;)

0
  • #13 18 Sty 2007 18:21
    piksapawel
    Poziom 14  

Ok juz szukam :PP a mozesz mi cos doradzic :P

0
  • #14 18 Sty 2007 18:37
    DntSLn
    Poziom 22  

Hmm, musi kolega zadecydować.. czy to ma mrugać pod rytm muzyki czy może za pomocą jakiś sterowników - np od lampki rowerowej.. wszystko jest możliwe:D

0
  • #15 18 Sty 2007 20:25
    holcer

Kiedyś w edw było coś o wmontowaniu LED-ów we front komputera i one były dość łatwo sterowane z komputera i nie tylko świeciły lub nie. Jak znajdę, to prześlę link.

Dodano po 20 [minuty]:

http://elportal.pl/pdf/K06/69_053.pdf

Dodano po 2 [minuty]:

ogólnie, to poszukaj tu:

http://elportal.pl/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=65&meid=18

w dziale "Efekty świetlne".

0