Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wędkarski sygnalizator brań

kropek4 18 Sty 2007 12:12 11530 14
  • #1 18 Sty 2007 12:12
    kropek4
    Poziom 11  

Pozdrawiam. Koledzy poszukuję schematu elektronicznego sygnalizatora brań, tylko nie na kontaktronie.

0 14
  • Fibaro
  • #2 18 Sty 2007 16:38
    bialymaly
    Poziom 15  

hmm
    mam pomysł na coś takiego:D
    a mianowicie zastosować czujnik szczelinowy taki jak w drukarkach i w środek niego umieszczać żyłkę gdy żyłka będzie mocno drgać lub się poruszać to będzie zapalała się dioda i brzęczał piszczyk...

0
  • Fibaro
  • #3 18 Sty 2007 17:34
    kropek4
    Poziom 11  

Ja myślałem zastosować 555 i sprężynkę
    Zrobiłem coś takiego będę testował , gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę .

Wędkarski sygnalizator brańWędkarski sygnalizator brań

0
  • #4 18 Sty 2007 18:11
    bialymaly
    Poziom 15  

A jak niby to coś miało by działac??bo nie rozumiem

0
  • #5 18 Sty 2007 18:38
    kropek4
    Poziom 11  

Podpinam do 3 przelotki od szczytu wędki (łowiąc na drgającą szczytówkę wędka pionowo) i podczas brania szczytówka drga co powoduje drgania (bryloczka), drgania są przenoszone na sprężynkę ze stykiem co powoduje załączenie buzerka i LED

0
  • #6 18 Sty 2007 18:45
    bialymaly
    Poziom 15  

moim zdaniem za bardzo zawodne ale to moje zdanie...
    i to jest bardziej mechaniczne jak elektroniczne:))

0
  • #7 18 Sty 2007 22:28
    kropek4
    Poziom 11  

(Dlaczego zawodne? )Drgania spręrzynki dawały zbyt krótki impuls i dlatego dałem 555, natomiast tranzystor i elektrolit do sterowania LED, po zadziałaniu świeci około 5-7s
    A moż ma ktoś schemat takiego sygnalizatora?

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

Koledzy dostałem elektroniczny czujnik drgań tylko jak zrobić regulacje czułości? Jest to czujnik CU801S

0
  • #8 28 Lut 2007 18:58
    andrew-w
    Poziom 10  

Witam

Przerobilem uklad z edw tak zeby dzialal na zasadzie diody i fototranzystora. Pomiedzy nimi "smigielko" obracane przez zylke. Mam pytanie tylko jaki do tego zastosowac fototranzystor i diode?

Oto uklad Wędkarski sygnalizator brań

0
  • Fibaro
  • #9 28 Lut 2007 21:32
    kropek4
    Poziom 11  

Pozdrawiam . Kolego andrew-w dioda led nie może być w szereg z buzerkiem (zamały prąd)

1
  • #10 28 Lut 2007 22:16
    andrew-w
    Poziom 10  

Oto uklad z edw Wędkarski sygnalizator brań

Tutaj link do artykulu http://edw.com.pl/pdf/k07/31_01a.pdf . Zrobilem juz jeden taki uklad i dzialalo. Ale moze jest zle, ja jestem dopiero poczatkujacy elektronik. A mi chodzi o to jaki zastosowac foto i jaka diode do tego zeby dobrze dzialalo. Zwykly foto i zwykla dioda czerwona LED 5mm wystarczą?

Chcialem sie jeszcze spytac czy potrzebna jest ta dioda za pierwsza bramka i kondensatorem do zlikwidowania ujemnego napiecia podawanego na wejscie bramki ?

0
  • #11 07 Mar 2007 20:22
    Platom
    Poziom 12  

Witam
    mozna do tego użyć optyke z częścią mechaniki od starej myszy komputerowej

0
  • #12 07 Mar 2007 21:33
    BROWAReq
    Poziom 14  

Pozdrawiam kolegów wędkarzy ;d
    swego czasu zbudowałem cosik takiego jak na załączniku dla kumpla i podobno działa do dziś włożone do obudowy po sygnalizatorze działa podczas obracania się kółka z łopatkami
    oczywiście zapomniałem na schemacie podłączyć diody która oświetla fototranzystor
    takie bardzo skromny ale działający sygnalizator
    pozdrawiam

0
  • #13 09 Mar 2007 14:17
    andrew-w
    Poziom 10  

BROWAReq a jaki do tego ukladu zastosowac fototranzystor i diode? Chodzi mi o to zeby pobierala jak najmniej pradu a zeby wszystko ladnie dzialalo

0
  • #14 09 Mar 2007 23:22
    BROWAReq
    Poziom 14  

Dioda led starczy 3 mm czerwona z tego co zauważyłem najlepsza, a fototranzystor hmm ja miałem do czynienia tylko z jednym modelem-mianowicie wygląda jak mały ceramiczny kwadracik, biały w czerwone paseczki ;>. A czerwone led-y chyba właśnie potrzebują najmniejszego prądu do sprawnego działania.

0
  • #15 27 Mar 2007 09:43
    noidemm
    Poziom 22  

a jak by zrobic sygnalizator do drgajacej szytowki z czujnikiem ruchu zeby byl jak najmniejszy opor uzyc do tego jakiejs malej fotokomorki i buzera. Ale jak to zrobic :/ Pozdrawiam kolegow po kiju.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo