Tuner ma ok. 4 lat, ostatnio pojawilo sie cos takiego ze po pewnycm czasie na tle normalnego obrazu w TV robia sie 4 poziome czarne pasy o nieregularnych ksztaltach a dzwiek staje sie bardzo zaszumiony i niezrozumialy. Te pasy na obrazie przypominaja efekt przewijania kasety wideo VHS na podgladzie.
Ponadto trafo i radiator ze stabilizatorami silnie sie grzeja (prawdopodobnie przeciazenie na napieciu 5V). Przegrzewanie sie zasilacza nie ustepuje po odlaczeniu konwerterow od glowicy.
Obraz i dzwiek sa poprawne jezeli zdejmie sie gorna czesc obudowy a tuner postawi sie w otwartym oknie - takie chlodzenie powoduje ze mozna normalnie ogladac programy.
Z trafa wychodza 2 napiecia, odpowiednio 10,2V AC i 22V AC (napiecia mierzone pod obciazeniem)
Za mostkami prostowniczymi napiecia te sa filtrowane na kondensatorach 3300uF i maja nastepujace wartosci: 10,6V DC i 26,6V DC.
Dokladanie pojemnosci 2200uF do w/w kondensatorow nie powoduje zadnego wzrostu napiec DC (no moze pojedyncze mV) tak ze kondensatory sa raczej w porzadku.
Na wejsciu stabilizatora 5V jest wspomniane 10,6V a na wyjsciu dokladnie 4.99V.
Napiecie 12V jest chyba uzyskiwane z 26 V przy pomocy szeregowego rezystora o mocy 2W na ktorego drugim koncu jest 12,7 V - napiecie zasila m.in. glowice (BSU479LYIDS).
Czy ktos mial cos takiego ? Moze dysponuje ktos schematem ?
Ponadto trafo i radiator ze stabilizatorami silnie sie grzeja (prawdopodobnie przeciazenie na napieciu 5V). Przegrzewanie sie zasilacza nie ustepuje po odlaczeniu konwerterow od glowicy.
Obraz i dzwiek sa poprawne jezeli zdejmie sie gorna czesc obudowy a tuner postawi sie w otwartym oknie - takie chlodzenie powoduje ze mozna normalnie ogladac programy.
Z trafa wychodza 2 napiecia, odpowiednio 10,2V AC i 22V AC (napiecia mierzone pod obciazeniem)
Za mostkami prostowniczymi napiecia te sa filtrowane na kondensatorach 3300uF i maja nastepujace wartosci: 10,6V DC i 26,6V DC.
Dokladanie pojemnosci 2200uF do w/w kondensatorow nie powoduje zadnego wzrostu napiec DC (no moze pojedyncze mV) tak ze kondensatory sa raczej w porzadku.
Na wejsciu stabilizatora 5V jest wspomniane 10,6V a na wyjsciu dokladnie 4.99V.
Napiecie 12V jest chyba uzyskiwane z 26 V przy pomocy szeregowego rezystora o mocy 2W na ktorego drugim koncu jest 12,7 V - napiecie zasila m.in. glowice (BSU479LYIDS).
Czy ktos mial cos takiego ? Moze dysponuje ktos schematem ?