Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zrobić żeby dobrze grały kolumny Tonsil space'86

20 Sty 2007 20:26 2073 8
  • Poziom 12  
    W latach PRL-u udało mi się nabyć :D kolumny Tonsil space'86. Grały sobie one pod radiem Tosca i ciągle paliły się głośniki wysokotonowe. Obecnie grają one pod Technicsem i można powiedzieć że wogóle nie grają. Brak wysokich, średnie przytłumione no i ten bas.... Widziałem u kolegi podobne kolumny, ale nie pamiętam typu, grające z Diorą i wydawały naprawdę przyzwoite dzwięki. W związku z tym, czy do moich kolumn da się coś włożyć, wymienić by nabrały poczciwego brzmienia:D?
  • Poziom 27  
    A czy przypadkiem średniotonowe się też nie spaliły :?: .W jakim stanie jest zawieszenie górne głośników :?: .
    A co do Toski to prawdopodobnie uszkodzeniu uległy rezystory R441 i R442 na wyjściu głośnikowym ,dlatego pali wysokotonowce.
  • Poziom 12  
    Stan głośników średnitonowych jest kiepski, nie są spalone bo grają, ale jak dotknołem do membramy to robią się się dziury (sypie się jak próchno). Nie wiem jak z zawieszeniem ale pewnie też kiepsko. Basowy w jednej z kolumn też jest spalony. Chętnie wymieniłbym wszystkie głośniki, tylko na jakie? No i co ze zwrotnicą, czy też wymieniać?
    Jeśli chodzi o Toskę to sprawdzę te rezystory, dzięki.
  • Poziom 27  
    Jeśli chcesz zainwestować w te kolumny to polecam je oddać komuś ,kto naprawia głośniki. Na pewno nie polecam wstawiać tam innych głośników niż oryginały Tonsila ,zwłaszcza jakiś badziewnych 777 itp.
  • Poziom 31  
    Krzysztof_Z. napisał:
    jak dotknołem do membramy to robią się się dziury (sypie się jak próchno). Nie wiem jak z zawieszeniem ale pewnie też kiepsko. Basowy w jednej z kolumn też jest spalony..
    Jeszcze się zastanawiasz dlaczego kiepsko gra i co wymienić aby było lepiej ? A do tremolo jestem zainteresowany co nowocześniejszego polecasz w miejsce GDWT w alton 110 ? Pozdrawiam !
  • Poziom 12  
    Ano właśnie chciałbym, żeby moje kolumny grały jak Altony, ale nie wiem co tam jest zamontowane. Bo nie chodzi już tylko o wymianę uszkodzonych elementów, ale również o poprawienie jakości odsłuchu. Jaść dźwięków wydawanych przez te kolumny nigdy nie były zgodne z moimi oczekiwaniami, dlatego nadarza się okazja by je podrasować. I chcę to uczynić z waszą pomocą drodzy forumowicze. Ja sam jestem w tych sprawach laikiem. I proszę nie oczekiwać że odpowiem na pytanie; "co polecasz w miejsce GDWT?" bo szczerze wówiąc nie wiem:?:

Tak między czasie rozebrałem jedną ze swoich kolumn i są tam zamontowane nast. głośniki:
    GDWK 7/50 8Ω
    GDM 10/60/4 8Ω
    GDN 20/40/14 8Ω
    oraz kondensatory:
    2,2pF na wysokim
    2,2pF na średnim
    4,7pF na niskim
    Ze zwrotnicy niestety nie udało mi się spisać jej parametrów.
    Jeszcze raz proszę o propozycję przebudowy i polepszenia parametrów moich kolumn, pozdrawiam i dzięki za posty:D.
  • Poziom 12  
    Głośniki wyremontowałem i jeszcze sobie nieźle grają pod Technicsem w pokoju dziecięcym.
    Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Jak chcesz zamknąć temat to naciśnij kłódkę koło odpowiedz.
    Pozdrawiam