logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Co lepsze stx? 2 głośniki niskotonowe do Altusów 140.

dwd01 21 Sty 2007 13:11 1476 13
REKLAMA
  • #1 3469168
    dwd01
    Poziom 11  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Witam, chce kupic 2glosniki niskotonowe do altusow140 i dlatego mam pytanie jakie sa najlepsze z tych tu podanych, wiem ze nie sa to dobre glosniki i mnie zjedziecie ale ja nie mam kasy na nowe tonsile i regenerowanych tez nie chce kupowac.

    http://www.allegro.pl/item156100896_zamiennik_tonsil_gdn_30_80_60_400_watt.html

    http://www.allegro.pl/item156521754_glosnik_dbs_g1201_8_ohm_30cm_plus_gratis_.html

    http://www.allegro.pl/item158734667__gdn_30_wentylowany_magnes_30_tka_do_kolumn.html

    czy moze STXy
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=57&vItemDB=itemdb

    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3469416
    zarek37
    Poziom 16  
    Posty: 229
    Pomógł: 6
    Ocena: 4
    z tych wszystkich głośników najlepszy jest ten stx, ale co jest ważne on ma efektywność 87dB a orginalny tonsil jak sie nie myle ma 93dB, więc różnicz w głośności będzie dość spora. Jeżeli nie masz tyle pieniędzy na kupno nowych głośników (chyba ok 130zł/sztuka) to skontaktuj się z Tonsilem, powinni ci zregenerować
  • #4 3471791
    zarek37
    Poziom 16  
    Posty: 229
    Pomógł: 6
    Ocena: 4
    Ten DRB to zamiennik tonsila o 2krotnie mniejszym vas-ie, lecz napewno będzie dużo lepszy od stx'a. Ja zrobiłem suba kumplowi na głośniku DRB 25/40 i jest bardzo zadowolony, a cena tego DRB to 59zł więc 2razy taniej niż tonsil
  • REKLAMA
  • #5 3473640
    dwd01
    Poziom 11  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Cytat:
    2krotnie mniejszym vas-ie

    czyli co to znaczy?
    chcialbym kupic te ktore by mialy jak najnizszy bas...
  • #6 3473671
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Nic Ci nie zastąpi oryginalnych Tonsili. Zastanów się nad regeneracją (koniecznie z zawieszeniem z pianki).
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #9 3475249
    zarek37
    Poziom 16  
    Posty: 229
    Pomógł: 6
    Ocena: 4
    I tu się z tobą nie zgodze. Wszyscy narzekają na piankowe zawieszenia, a moge się założyć że 25lat temu zawieszenie gumowebyło stosowane w kilku konstrukcjach głośników i pewnie jeszcze nie do dostania w sklepie. Przecież zawieszenie gumowe też sparcieje i się rozsypie. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach będzie pracowało.
  • #10 3476670
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Może zawieszenie gumowe jest nieco trwalsze ale zmienia charakterystykę głośnika.
  • #11 3479216
    dwd01
    Poziom 11  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    cursor napisał:
    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=439 Nad tym się zastanów jak nie masz kasy


    ten glosnik ma impedancje 6 ohm... a reszta w altusach ma 8ohm...
    nie bedzie to przeszkadzalo?, bo na wzmaku mam ustawione powyzej 8ohm...
  • #12 3479286
    dj magic
    Poziom 19  
    Posty: 487
    Pomógł: 9
    Ocena: 31
    Polecam wysłać glośniki do Tonsila na regeneracje. Szkoda marnować takich kolumn na tanie głośniki. Poza tym w cenie nowych również masz zregenerowane glośniki w Tonsilu. Czyli jesteś z kasą na 0 a z jakością wychodzisz na + . Z tego co wiem to w Tonsilu wymieniają nie tylko membrane ale cewkę i resor. Pozostaje sam kosz. Odwiedź ich stronę i się skontaktuj z nimi. Pozdro
  • #13 3480176
    dwd01
    Poziom 11  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    dobra zastanowie sie...

    ale co z tą impedancja?
  • #14 3480875
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Lepiej zregenerować stare głośniki, nie będzie problemu impedancji a brzmienie z pewnością lepsze.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat doboru głośników niskotonowych do kolumn Altus 140, z uwzględnieniem zamienników i regeneracji oryginalnych głośników Tonsil. Spośród zaproponowanych opcji najlepszym wyborem jest głośnik STX, jednak ma on niższą efektywność (87 dB) niż oryginalny Tonsil (ok. 93 dB), co skutkuje mniejszą głośnością. Alternatywnie polecano głośnik DBS (DRB) jako zamiennik o lepszych parametrach niż STX i znacznie niższej cenie. Wskazano, że regeneracja oryginalnych głośników Tonsil, zwłaszcza z zastosowaniem zawieszenia piankowego, jest optymalnym rozwiązaniem pod względem jakości dźwięku i dopasowania impedancji. Dyskutowano także o trwałości zawieszeń gumowych i piankowych, podkreślając, że gumowe również ulegają degradacji, a ich charakterystyka wpływa na brzmienie. Poruszono kwestię różnicy impedancji (6 Ω vs. 8 Ω) między głośnikami, zalecając regenerację oryginałów, aby uniknąć problemów z dopasowaniem do wzmacniacza. Regeneracja w Tonsilu obejmuje wymianę membrany, cewki i resoru, co pozwala zachować jakość dźwięku przy rozsądnych kosztach.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA