Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośnika

12 Wrz 2003 16:15 2928 13
  • Poziom 10  
    Mam bardzo dobre kolumny scenowe, tylko ze glosniki maja pokruszoną gume (zawieszenie). Jak mozna to naprawic albo czy mozna to naprawic. Prosze o pomoc!
  • Poziom 37  
    Witam
    Są fachowcy którzy to robią samemu się w to niebaw.Ostatnio za wymianę membran /a nie resorów / do altus 140 zapłaciłem po180zł od sztuki to i może drogo ale taniej niż nowe a brzęczą OK.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    mozna wymienic cale membranik z resorem koszt na gl. 25cm ok 15zl plus wlasna robocizna
  • Poziom 12  
    Robiłem to samemu i nie ma z tym zadnych problemow.
    Trzeba tylko dokładnie wyśrodkować nową membranę.
  • Poziom 10  
    Dzięki za porady.
    Mębrany są w idealnym stanie, a ze sa to głośniki szwajcarskiej firmy Elektro-Voice to chyba niedostane nigdzie nowych membran. Zalezy mi tylko na resorach, a wogole niechce w to inwestowac zbyt duzej kasy.
  • Poziom 10  
    Ciekawostką jest to, że dolny glosnik basowy niema napędu, tzn niema magnesu i cewki. Chyba wychwytuje drgania mniejszego glosnika i przetwarza na bas (mniejszy ma chyba 12 cali a duzy 15 cali).
    Moze ktos spotkal sie z takim patentem? Prosze o opinie na ten temat.

Z góry dziękuje!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To o czym piszesz to pasive radiator. Jest to specyficzny rodzaj obudowy bass reflex, tyle, że tutaj mamy do czynienia z rezonansem radiatora pasywnego a nie rezonansem tunelu. Ma on tak samo jak głośnik parametry T-S. Co do wymiany resoru to zwracam uwagę, że po jego wymianie zmieni się nieco podatność zawieszenie... no chyba, ze zastosujesz taki sam materiał:)
  • Poziom 11  
    Prościej mówiąc masz obudowę z membraną bierną, promieniującą basem w takt częstotliwości dyktowanej przez normalny głośnik dynamiczny :wink: A co do zawieszenia, to kup tą membrankę, delikatnie oderwij zawieszenie od niej i przyklej do starej, ale tak, żeby była centryczna. (robiłem tak z głośnikami Tonsila i wszystko gra.
  • Poziom 10  
    jeszcze raz dzieki wszystkim,
    cos poprobuje i mam nadzieje ze sie uda
  • Poziom 21  
    Kol."pioart" Jak sam zauważyłeś po takiej moim skromnym zdaniem regeneracji brzęcza. Prywatnie radzę Tobie weż te głosniki do TONSIL'a na pomiary do komory akustycznej a sam się przekonasz ile są one w tej chwili warte. Bez urazy to tak jakbyś zawulkanizował prezerwatywę. Wierz mi ale taka jest rzeczywistość.
  • Poziom 37  
    Witam.
    Nie lubię potyczek słownych ale ignorancja k. :!: marian-48 mnie zagotowała.Głośniki moje były regenerowane przez fachowca z Wrześni to takie miasto 60km od Poznania w którym to mieści się taka mała fabryczka o nazwie TONSIL a ten w/g Ciebie mierny fachowiec to już były pracownik tej małej fabryczki który do dzisiejszego dnia zajmuje się weryfikacją, być może jesteś lepszym fachowcem no to pokłony.Komora to i owszem ale nie ona jest odpowiedzialna za dzwięk.Słowo "BRZĘCZĄ" /w kwesti tłumaczenia/ oznacza że grają rewelacyjnie.Jeśli kogoś ugodziło sorka. I jeszcze jedno jak by kolegę
    vahoo byłoby stać na komorę to by sobie nabył nowe głośniki i dawno zapomniał o sprawie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Kol pioart nie masz powodu niepotrzebnie się unosić. Gdzie jest Września i TONSIL to ja doskonale wiem gdyż prowadzę serwis gwarancyjny od lat - niektórzy z Was szanowni koledzy mają znacznie mniej lat.Bodajże 1,5 roku temu będąc w w/w zakładzie była poruszana ta sprawa. I oświadczam, że nie jest to tylko moja opinia-oczywiście opinia negatywna w w/w sprawie. Ja nie twierdzę o braku fachowości byłego pracownika Tonsila a powiem coś wręcz przeciwnego to jest bardzo dobry fachowiec. Jest tylko jedno ale jakie ma parametry taki głośnik - z pewnością dużo mu brakuje do orginału. A tak z ciekawości zapytam jeśli oczywiście wolno - ten wsad do regeneracji głośników to jest firmowy czy to są jakieś podróby.Bo jest to chyba dość istotna sprawa?
  • Poziom 37  
    Witam
    Co do "wsadów" to oryginał stosuję zasadę nie należy poprawiać dobrego na siłę ,a jesteśmy zbyt biedni żeby inwestować w g... . a nie w sprawdzone.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Ja kupilem na giełdzie membrany 20cm we Wrocławiu i naprawilem juz 5 głośników. Grają bardzo dobrze!! Troche cieżko się je montuje. Ja kleiłem klejem o nazwie Jovatex (taki czerwony)można dobrze wysterowac sobie ułożenie membrany poniewaz klej ten podczas schniecia robi sie elastyczny. Koszt jednej sztuki to 5 zł za 20cm średnice. Szkoda tylko ze sprzedają na membranie poliuretanowej(tzw.piance).polecam jeżeli zależy Ci na tanim koszcie naprawy.