Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDO CDR 500 a wyświetlacz w astrze II

basior99 31 Sty 2007 14:41 6147 15
  • #1 31 Sty 2007 14:41
    basior99
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników forum.
    Piszę po raz pierwszy także mam prośbę aby mnie od razu nie dołować.
    Mam taki problem. Kupiłem auto Astra G z oryginalnym radiem oplowskim vdo cdr 500. Posiadam do niego kod.Radio zostało przełożone z innego auta też opel astra 2. Na wyświetlaczu TID samochodu nie wyświetla się żaden komunikat z radia. Nawet żądanie kodu.Po włączeniu zapłonu jest zegar, temperatura i data. Radio włącza się i wyłącza, działa też CD. Po wyjeciu kluczyka miga czerwona dioda. Na stole u elektronika działało grało itd. Pytanie dotyczy tego jakie muszę podjąć kroki, gdzie się udać aby doprowadzić je do normalnego użytkowania.Zależy mi na tym aby wyświetlacz wyświetlał komunikaty z radia. Nadmieniam, że nie jestem elektronikiem. Z góry dziękuję za porady i podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    basior99

0 15
  • #2 31 Sty 2007 14:59
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Najprawdopodobniej jest zablokowany LCD powinien pomóż Ci serwis OPLA ;)

Włączenie trybu radia techem

0
  • #3 01 Lut 2007 23:36
    robson@
    Poziom 18  

Moze w samochodzie było wcześniej inne radio jak fabryczne oplowskie i jest wypiety przewód zasilania wyświetlacza .Sprawdz w kostce iso czy jakiś przewód nie wisi w powietrzu.

0
  • #4 02 Lut 2007 20:45
    slaviusz1
    Poziom 19  

włącz stacyjkę na zapłon , przytrzymaj 4i6 , wyświetlacz powinien ruszyć.

0
  • #5 02 Lut 2007 21:57
    SlaweK
    Poziom 43  

Nic nie pomoże jeśli wyświetlacz jest zablokowany i nie gasi daty.

SławeK

0
  • #6 09 Mar 2007 20:18
    emczyk
    Poziom 9  

Ciekaw jestem jak skonczyła sie ta sprawa z tym wyswietlaczem bo ja miałem taki sam problem jak napisał "robson" jeden z przewodów był odcięty od kostki bo było wczesniej inne radio. A przy okazji podmieniłem przewody plusowe i radio gra bez kluczyka w zapłonie.

0
  • #7 09 Mar 2007 21:40
    SlaweK
    Poziom 43  

Powinno grać bez kluczyka ale po godzinie powinno się samo wyłączyć jeśli jest prawidłowo podłączone.

SławeK

0
  • #8 20 Mar 2007 15:48
    Matełoosh
    Poziom 2  

Wiatm, pozwolę się podpiąć do forum, żeby nie tworzyć kolejnych postów ale mam podobny problem.
    Kupiłem astre II bez radio odbiornika, dostałem CAR400 z którym wyświetlacz funkcjonował bez zastrzeżeń, po jakimś czasie kupiłem nowego pioneer'a, wyświetlacz pokazywał, datę, godzinę, temp czyli tak jak powinno być. Po krótkim czasie ukradli mi jeszcze nowe radio więc ponownie zamontowałem CAR400, jednak podczas montażu wyświetlacz całkowicie wygasł :( Nie pokazuje kompletnie nic. Kod radia podawany jest na wyczucie zgodnie z instrukcją. Wcześniej to samo radio działało z wyświetlaczem.
    Będe wdzięczny za pomoc, i informację co może być przyczyną,

Z góry dzięki za pomoc.

PS
    próbowałem operację z kombinacją 4i6 bez efektu.

0
  • #9 20 Mar 2007 16:13
    damiancz

To znaczy przy wyłączonym radiu też nic nie pokazuje :?:

Jak tak to się uszkodził :D no chyba że spaliły się tylko żarówki :idea:

0
  • #10 21 Mar 2007 09:40
    Matełoosh
    Poziom 2  

A czy istnieje jakaś możliwość na sprawdzenie czy to żarówki czy cały się nie nadaje, bez konieczności demontowania połowy auta? :)

Z góry dzięki
    pozdrawiam

0
  • #11 21 Mar 2007 10:54
    SlaweK
    Poziom 43  

Niestety nie ma. Często na samym złączu w wyświetlaczu robiły się zimne luty.

SławeK

0
  • #12 03 Sty 2009 22:23
    jedrek12
    Poziom 2  

Nie moge zakodowac radia VDO CDR 500 do opla astry 2.Po wyswietleniu komunikatu SAFE wbijam kod i zatwierdzam przyciskiem as.Próba konczy sie niepowodzeniem.Za 1 razem był słyszalny sygnał beep.Przy 2 próbie sygnału juz nie było.Proszę o pomoc!!!

0
  • #13 04 Sty 2009 00:00
    SlaweK
    Poziom 43  

Niezbyt dokładnie opisujesz co się wyświetla i jak to robisz i niemal napewno masz zły kod. Po każdej próbie wpisania złego kodu radio blokuje się na dłużej i pokazuje się numer.

SławeK

0
  • #14 04 Sty 2009 12:29
    jedrek12
    Poziom 2  

Czesc Sławek!
    Mam włożone kluczyki do stacyjki,włączam radio.Na wyświetlaczu mam napisane SAFE.Wciskam przycisk AS,słyszę sygnał beep i pojawia sie napis 10_ _ _ _.Wbijam kod i ponownie przyciskam AS,zatwierdzając.Na wyświetlaczu pojawia się napis 9_ _ _ _.Radio nadal nie działa.Pozdrówka

Dodano po 4 [minuty]:

Radio rozkodowało się po wyjęciu bezpiecznika.Czy to ma jakieś znaczenie??

0
  • #15 04 Sty 2009 12:33
    damiancz

Nie ma znaczenia kiedy się zakodowało ale jak pojawia się 9 - - - - to znaczy dokładnie tyle że 1 raz wprowadziłeś niepoprawny kod.przy 7 SAFE już kreski nie pojawią się od razu tylko trzeba czekać około 11minut , potem czas za każdym razem podwaja się. 0 to koniec prób i pozostaje tylko fachowiec ;).

Instrukcja obsługi jest w odpowiednim dziale na elektrodzie :arrow: warto przeczytać.

0
  • #16 04 Sty 2009 13:19
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

damiancz napisał:
    Nie ma znaczenia kiedy się zakodowało ale jak pojawia się 9 - - - - to znaczy dokładnie tyle że 1 raz wprowadziłeś niepoprawny kod.przy 7 SAFE już kreski nie pojawią się od razu tylko trzeba czekać około 11minut , potem czas za każdym razem podwaja się. 0 to koniec prób i pozostaje tylko fachowiec ;).

Instrukcja obsługi jest w odpowiednim dziale na elektrodzie :arrow: warto przeczytać.

Co temat wyczerpuje. Zamykam.

0