Dobrze, coraz lepiej, ale nie znając typu sterownika (symbolu scalaka) to gadamy o czarnej skrzynce z prądem w środku

.
Jeśli wymieniłeś ogniwa (na nowe jak mniemam) a aku wciąż leży to znaczy, że sterownik baterii bazuje na starych parametrach zapisanych w pamięci eeprom z którą komunikuje się sam scalak-sterownik. Aktualizując pewne komórki tej pamięci takie jak: znamionowa pojemność aku, bieżąca pojemność, temperatura max rozładowania czy ilość przeprowadzonych cykli ładowania/rozładowania tchniesz w to wszystko nowe życie. Jeśli poprzednie ogniwa siadły (miały np 300 mAh) to sterownik nadpisał (zaktualizował) wartość realnej pojemności aku i zapisał to w pamięci. Po wymianie ogniw on dajej sądzi, że akumulator ma te 300 mAh i za diabła nie naładuje nowych ogniw powyżej tej pojemności. A jeśli ich nie naładuje to i nie będzie skąd ciągnąć prądu. Proste. Są także bardzo proste sterowniki bez pamięci, które po odłączeniu ogniw i zainstalowaniu nowych zaczynają żyć od nowa, np MM1248 czy BQ2014. W trakcie pierwszego cyklu ładowania/rozładowania wyliczają rzeczywistą pojemność i jest OK. Ale takie sterowniki to raczej przeszłość

.
Tak szybko przeczytałeś te 33 strony wskazanego tematu, czy go olałeś?