Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba ,bateria nie ładuje sie do pełna

krzysieg 07 Maj 2006 10:58 6159 5
  • #1 07 Maj 2006 10:58
    krzysieg
    Poziom 25  

Witam

Mam mały problem z toshibą 460CDT.
    Bateria ładuje sie zawsze do 72% i na tym kończy sie ładowanie.
    Raz mi sie udało lepiej naładowac , gdy ładowanie doszło do tych 72% wyjołem baterie i włożyłem ,zaczeło sie ładować dalej i doszło do 100%.
    Styki w laptopku czyste,w bateri też ,w bateri nie ma zadnych zimnych lutów.
    Gdy sie naładował wtedy na 100% bateria trzymała 1,5 godziny ,zwykle troche krócej trzyma.
    W tym modelu jest juz cos takiego że po okreslonej ilości ładowań bateria przestaje działać ?

pozdrawiam

0 5
  • #2 27 Maj 2006 02:55
    piochut
    Poziom 15  

albo bateria już nie jest pierwszej młodości, albo zasilacz za słaby(uszkodzony).

-1
  • #3 11 Lip 2011 10:54
    monia2016
    Poziom 8  

witam mam podobny problem w sobotę kupiłam zamiennik baterii do toshiby a210
    podłączyłam była naładowana w 54%
    wyłączyłam laptopa i zostawiłam na ładowaniu po 2 godzinach wróciłam do domu,kontrolka na laptopie zgaszona wiec odpalam po włączeniu systemu odpinam od zasilania sieciowego i pokazuje tylko 28 % baterii,posiedziałam chwile na internecie i podłączyłam ponownie zasilanie i ląduje baterie tylko do 28%
    dodam ze stara bateria ląduje sie do 100%

0
  • #4 15 Lip 2011 08:38
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oddaj tą baterię sprzedawcy - jest uszkodzona.

0
  • #5 28 Lip 2011 10:23
    monia2016
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedz tak zrobiłam wprawdzie najpierw sprzedawca mówił ze to wina visty,ze niby blokuje-polecił zmienić system na win 7 i niby będzie dobrze,po delikatnej awanturze ze nie bd zmieniała systemu dal mi inna baterie i...działa.dzieki za pomoc

0
  • #6 01 Sie 2011 21:43
    pilotas83
    Poziom 10  

Witam,

Mam Toshiba A300 jedną z najmocniejszych wersji, bateria właściwie padła po roku, a po dwóch nie trzyma ani sekundy.

Użytkowałem ją różnie, czasem ekstremalnie, zdarzało się że rozładowana była do końca, czasem siedziała na ładowaniu tydzień przy ostrym graniu (lap. grzał się mocno) w końcu ją wykończyłem na tyle, że w czasie zasilania z sieci potrafiła wyłączyć kompa.
    Czytałem artykuł, że Win 7 nie "trybi" z BIOS'ami niektórych kompów i wykańcza baterie, podobno MS miał rozwiązać ten problem z producentami kompów. W sumie bateria zaczęła tracić gdy się przesiadłem z XP na 7. BIOS'u nowszego nie ma na stronie producenta.

Zastanawiam się teraz nad kupnem nowej baterii i teraz pytanie? Czy zamienniki nadal są krótką radością a oryginały trzymają "fason"?
    Czy wiadomo, że 7 na pewno niszczy baterie?

Patrząc na aukcje zamienniki kosztują 120-150zł, oryginały 250-300zł.
    Dziś już lap. nie jest tak ekstremalnie używany z różnych powodów, ale czasem brakuje tej baterii.
    Laptopa nie wymienię bo parametry ma i tak dobre jak na dzisiejsze czasy.
    C2D 2.0 z 2MB Cahe L2, HDD 320GB, 4GB RAM, HD4370

0