Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat - jak ustawić antenę bez miernika sygnału.

robsone 03 Feb 2007 10:18 96199 13
    robsone
    Level 13  
    Witam.
    Problem jak w temacie.
    Czy można (wiem że są tacy zdolni ) ustawić antenę cyfrowego polsatu i jak to zrobić.
    Z góry dziękuję za rady i sugestie.
    Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    lex00
    Level 26  
    Ja jestem taki zdolny potzrebujesz komórki/krótkofalówki , jeden na dachu, drugi przed telewizorem najlepiej na parapecie ;) i ustawiacie a jak macie jeszcze w pobliżu inne anteny to usatwiacie w tym kierunku w jakim one są ustawione. :D
    huk90
    Level 23  
    najprostszy sposob stary analogowy tuner ustawiony na tvn glos na maksa w tv i krecimy talerzem (bardzo powoli)orientujemy sie po okolicy jak wisza inne talerze ot i po sprawie
    powodzonka
    Aronauta
    Level 10  
    Antena ustawiona na okolo 32 stopnie(jesli jest podzialka na mocowaniu i najlepiej podlaczyc gdzies w zasiegu wzroku maly telewizorek i krecimy prawo lewo orientacyjnie do sasiadow ;)
    limo1988
    Level 11  
    najlepiej wejdz w meni tynerka tam będzie ustawienie anteny i poziom sygnału i do teko ustawiaj
    wicekK1
    Level 11  
    Nie robiłem tego co prawda , ale na początek wziął bym jakąś sondę wcz i kręcił na max sygnału .
    szun
    Level 19  
    mało tego robię ale zawsze ustawiam na analogowym tunerze i koniecznie
    trzeba widzieć ekran TV
    a dokładna korekta to na cyfrowym
    kylo71
    Level 11  
    Witam mam pytania czy ktoś przerabiał taki temat.Posadam dekoder Samsng HD antena 80cm.kabel 30m.jedno gniazdo i złączka na kabu.Sygnał na dekoderze jest zielony 60-70% na wszystkich kanalach, kupiłem wzmacniacz sygnału 10db podpiołem w połowie kabla i pasek wskazań zmienił sie na czerwono 70%.Podpiołem wzmacniacz zaraz za dekoderem sygnał podszedł na max.ale część jest zielona a część czerwona,Programy Polsat TV4 TVN i inne z paczki polsat są zielone a TVP1 TVP2 100% ale czerwone.Jeśli miał ktos coś takiego prodsze o pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    kubulany
    Level 11  
    Ja ustawiłem na miernik z tunera i do tego synek patrzył na dole w tv a ja przestawiałem antenę na piętrze. Udało się.
    User removed account
    User removed account  
    tepsiarz1992
    Level 20  
    Kiedyś Polsat miał procentowe wskazanie, więc miernik nie był do niczego potrzebny, natomiast w np.cyfrze ten wynalazek ma już zastosowanie.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    tepsiarz1992 wrote:
    Kiedyś Polsat miał procentowe wskazanie, więc miernik nie był do niczego potrzebny, natomiast w np.cyfrze ten wynalazek ma już zastosowanie.

Zastanów się zanim napiszesz. Samsung HD Polsatu a nie Cyfra+.:D