Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Cyfrowy polsat? Jak znale潭 kana造?

jacek20084 21 Mar 2008 20:33 17486 19
  • #1 21 Mar 2008 20:33
    jacek20084
    Poziom 24  

Witam! Od wczoraj mam cyfrowy polsat i jak chce znalezc kana造 to na pierwszym pasku mam ok 70% a na drugim ca造 czas 0% :( Co jest nie tak czemu nie moge znalezc dolnego paska zeby by這 wiecej procent??

Dodano po 7 [minuty]:

Cyfrowy polsat? Jak znale潭 kana造? na tym pasku mam ca造 czas 0% i nie wiem dlaczego tak jest :( help !!!

1 19
  • #2 21 Mar 2008 20:43
    drajmer
    Poziom 14  

Brak tego paska to 幢e ustawiona antena po prostu... Prawdopodobnie masz j skierowan na Astr lub innego satelit albo je郵i u篡wasz zeza pomiesza貫 diseqC.

1
  • #3 21 Mar 2008 20:48
    jacek20084
    Poziom 24  

noe ale jak zle ustawi貫m jak wszyscy tak maja a ja nie ?? a co to astra i jakiego zera?? ja mam zestaw z polsatu.

0
  • #4 21 Mar 2008 20:54
    drajmer
    Poziom 14  

Jak nie wiesz co to Astra to we lepiej fachowca bo zestaw Polsatu sam si nie ustawi. Masz antene ustawion NIE NA SATELIT HOTBIRD, kt鏎ego chcesz odbierac bo na nim s transpondery Cyfrowego Polsatu.

"noe ale jak zle ustawi貫m jak wszyscy tak maja a ja nie ??" - :D

0
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2008 20:56
    mar_tronik
    Poziom 16  

Antena satelitarna nie dzia豉 tak jak naziemna (nie wystarczy ustawi jej "tak jak maj wszyscy". Na oko si nie da). Nale篡 ustawi j precyzyjnie na satelit HOTBIRD. Prosz ustawi k徠 elewacji na jakie 30 stopni (podzia趾a na uchwycie anteny) i bardzo powoli przesuwa i obserwowa wska幡ik na ekranie TV. Gdy za鈍iec si obydwa paski, nale篡 ustawi maksymalny poziom jako軼i, a potem ewentualnie (je郵i zajdzie taka potrzeba) skorygowa jeszcze k徠 elewacji - powodzenia!

0
  • #6 21 Mar 2008 20:59
    jacek20084
    Poziom 24  

no ja wiem ze trzeba ustawic na satelite :D:D. to jutro trzeba ustawic 30 stopinie i najwierw trzebac rekami i szukac potem ja przykrecic i ustawic dok豉dnie??

0
  • #7 21 Mar 2008 21:11
    Doominus
    Poziom 34  

Je郵i masz standardow anten 鈔ednicy 60 cm to sobie ni pomachasz :/ Trzeba j bardzo dok豉dnie ustawi. Najlepiej w Polsce mie anteny 鈔ednicy 90-120 cm. Operatorzy TV sat daj jak najta雟ze anteny do zestaw闚 byle da這 si ogl康a.

0
  • #9 21 Mar 2008 22:08
    $=Bongo=$
    Poziom 10  

Dla mnie ustawienie anteny to pestka,a wzywanie fachowca po co
    Wystarczy dac na ustawieniach "sprawdz sygnal" transponder na 12188/V i szukac najlepszego sygnalu

0
  • #10 21 Mar 2008 22:20
    pajo21
    Poziom 35  

$=Bongo=$ napisa:
    Dla mnie ustawienie anteny to pestka,

Nie wszyscy s takimi geniuszami jak TY.

0
  • #11 21 Mar 2008 22:39
    LeDy
    Poziom 43  

pajo21 napisa:
    Do normalnego odbioru przy dok豉dnym ustawieniu wystarczy standardowa polsatowska czasza 70cm.
    Ten normalny odbi鏎 to byle deszcz , 郾ieg i masz po odbiorze. Poza tym ile uzyskasz max. sygna逝 na tym ma造m talerzyku( on ma chyba 70x60 czyli ok. 65cm a nie 70, ok. 50% -dok豉dna( jako嗆) ?.Na 80 mo積a ju uzyska (Echostar) ok. 65% i wi璚ej.
    Z instrukcji Polsatu cenne jest to :
    Cytat:
    Przy ustawianiu si造 i jako軼i sygna逝 warto skorzysta z us逝gi specjalisty, kt鏎y dysponuje profesjonalnym miernikiem poziomu sygna逝.
    i ma praktyk.

0
  • #12 21 Mar 2008 22:48
    redrat
    Poziom 1  

Mia貫m podobny problem sygna z satelity by ok 60-70% a zero sygna逝 na dolnym pasku, pomog這 przywr鏂enie ustawie fabrycznych tunera i sygna pojawi sie od razu. :P

0
  • #13 22 Mar 2008 11:20
    pajo21
    Poziom 35  

LeDy napisa:
    pajo21 napisa:
    Do normalnego odbioru przy dok豉dnym ustawieniu wystarczy standardowa polsatowska czasza 70cm.
    Ten normalny odbi鏎 to byle deszcz , 郾ieg i masz po odbiorze. Poza tym ile uzyskasz max. sygna逝 na tym ma造m talerzyku( on ma chyba 70x60 czyli ok. 65cm a nie 70, ok. 50% -dok豉dna( jako嗆) ?.Na 80 mo積a ju uzyska (Echostar) ok. 65% i wi璚ej.
    Z instrukcji Polsatu cenne jest to :
    Cytat:
    Przy ustawianiu si造 i jako軼i sygna逝 warto skorzysta z us逝gi specjalisty, kt鏎y dysponuje profesjonalnym miernikiem poziomu sygna逝.
    i ma praktyk.
    Tak si sk豉da 瞠 jestem instalatorem i nie mog si z tob zgodzi.
    Jako嗆 jak mo積a uzyska na standardowej antenie polsatu to ponad 70% i jest wystarczaj帷a do odbioru nawet podczas z貫j pogody.
    Powiem wi璚ej nawet tunery N-ki podpi皻e do anteny C+ czyli mniejszej od polsatowskiej pokazuj sygna 70%(jako嗆).W 瘸dnym wypadku nie mo積a twierdzi 瞠 przy takich ma造ch antenach podczas deszczu traci si sygna uniemozliwiaj帷y odbi鏎 program闚.Nie zda篡這 mi si jeszcze wymienia anteny polsatowskiej na co wi瘯szego co 鈍iadczy 瞠 jest wystarczaj帷a.

1
  • #14 22 Mar 2008 12:39
    LeDy
    Poziom 43  

Tak si sk豉da , 瞠 te zak豉dam satelity. Na Samsungu i talerzu Polsatu ja uzyskuje ok. 70% a na talerzu 80cm powy瞠j 80%. Na Echostarach jednak przy "polsatowskim" talerzu nie wi璚ej jak 55%(oczywi軼ie dolny pasek) . Jeszcze wi璚ej nie ustawi貫m. W to samo miejsce pod陰czony tuner Ferguson pokazuje 90-99 % a tuner Cyfry+ > 4-4,3 i na zielono czyli bardzo dobry.
    pajo 21 - widz ,瞠 zmieni貫 post. Dzi瘯i.

0
  • #15 03 Kwi 2008 00:50
    kennymc
    Poziom 11  

Witam

Ostatnio zainstalowalem w domu cyfrowy polsat. Czasza polsatowska, dekoder Echostar717. Samodzielnie ustawilem sygnaly - moc na okolo 90% (gorny pasek), jakosc na 67% (dolny pasek), ale na drugi dzien jakosc spadla do 65% - pewnie wskutek jakichs naprezen. W zaleznosci od pogody sygnal pogarsza sie maksymalnie o kilka procent (silny wiatr i mocy deszcz).

Jedna osoba w tym watku napisala, ze przy gorszym sygnale nie zauwaza sie pogorszenia jakosci obrazu. Nie wiem czy moge sie z tym zgodzic, poniewaz przy gorszym sygnale wystepuje wiecej przeklamanych bitow - co w odpowiedzi ujawni sie chyba gorszym obrazem. Pisze to na podstawie wlasnych obserwacji - bo wydaje mi sie, ze jakosc obrazu jaka osiagnalem nie jest taka jaka powinna byc. Jest to roznie z roznymi kanalami. Wizualnie jakosc odbioru moge ocenic np. na podstawie loga danego kanalu - bywa rozmyte, niewyrazne, zacieniowane. Telewizor mam raczej dobry - sony wega 32 panoramiczny 100 hercowy i tak do konca nie jestem zadowolony z jakosci odbioru i choc mysle, ze jest wystarczajaca by czerpac przyjemnosc z ogladania, wiem ze moze byc lepsza.
    Jesli posiada ktos jakies informacje odnosnie tego co napisalem to Prosze o odpowiedz, a w szczegolnosci interesuje mnie jak wplywa slabszy sygnal na jakosc obrazu? Ze wzgledu na to, ze podejzewam, ze niezbyt optymalnie usytuowalem antene, chcialbym zapytac ile mozna maksymalnie osiagnac na sprzecie jaki posiadam (mam na mysli dekoder i antene)?
    Przy instalacji anteny troche poeksperymentowalem. Kilka procent mozna zyskac jesli bardzo starannie i POPRAWNIE oprawi sie przewod antenowy (oczywiscie jest lepiej jak przewod jest lepszej jakosci). Trzeba tez uwazac na zaklucenia od innych przewodow - unikac rownoleglego ukladania.

Pozdrawiam

1
  • #16 03 Kwi 2008 08:40
    pajo21
    Poziom 35  

Nie ma r霩nicy w jako軼i obrazu czy sygna jest 65% czy te 100%.Je瞠li sygna spadnie poni瞠j pewnej granicy to po prostu znika lub pokseluje.
    To nie s tunery tunery analogowe i sygna nie pogarsza si z chwil zmniejszenia jako軼i sygna逝.
    Tunery polsatu to nie jest szczyt techniki i nie nale篡 spodziewa si rewelacji.Poza tym r騜ne kana造 s na r騜nym poziomie jako軼i i zale篡 to od nadaj帷ego.Na przyk豉d dosy jedynki i dw鎩ki w CP jest z nadajnika naziemnego.

0
  • #17 03 Kwi 2008 08:47
    jacek20084
    Poziom 24  

tez tak mysle i to sam zauwa篡貫m jak mia貫m 65% a potem spad這 do ok 52% to obraz sie nie zmieni. pozdr.

0
  • #18 03 Kwi 2008 13:06
    kennymc
    Poziom 11  

Nadal martwia mnie jednak te przeklamane bity, bo informacje w postaci cyfrowej sa przeciez dostarczane do dekodera poprzez sygnal nosny, ktory jest analogowy, a skoro tak jest to jest on narazony na znieksztalcenia. Kwestia jest tutaj w jakim stopniu mozna zaklucic taki sygnal. Co do tego nie mam rzetelnej wiedzy. Ale skoro piszecie, ze nie ma roznicy w jakosci obrazu przy roznicy okolo 30% sygnalu to widocznie sprzet i oprogramowanie "robia swoje".

Dzieki za odpowiedz!!

Szkoda, ze przed zakupem sprzetu nie poczytalem na forach jak to jest z tymi dekoderami, bo moze lepiej bylo troche zainwestowac i cieszyc sie lepsza ogolnie "jakoscia".

Poswiece jeszcze troche czasu jak bede w domu, zeby na wlasne oczy przekonac sie czy przy slabym sygnale obraz bedzie na podobnym poziomie jak przy najwyzszym jaki udalo mi sie ustawic, czyli te 67%.

Pozdrawiam!

0
  • #19 03 Kwi 2008 13:30
    pajo21
    Poziom 35  

Zak堯cenia sygna逝 wyst瘼uj i wtedy pogarsza si BER co prowadzi do zmniejszenia jako軼i sygna逝 nawet przy dobrze ustawionej antenie.Dlatego ca豉 instalacja powinna by wykonana prawid這wo,na dobrych materia豉ch.

0
  • #20 03 Kwi 2008 16:36
    kennymc
    Poziom 11  

Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam!

1